Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμο για όλους το Service Pack 1 των Windows 7


gsarig

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 105
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εχεις να χασεις την μαυρη οθονη με το γνωστο μηνυμα κατω δεξια....!!!

Μην μπεις στον κοπο...

 

Πάντως ενός φίλου μου που ήταν ραγισμένα, μετά την εγκατάσταση του sp1, έβγαλε την κόλλα που είχε βάλει τότε, την ξανάβαλε στη συνέχεια και κόλλησαν κανονικά !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και τα vista&xp που τα ειχα παρει απο καταστημα τι καταλαβα..;;

( ψεματα, δε τα αγορασα απλα ηταν αυθεντικα απο την παλια σχολη..

ακομα κανω login&δικαιουμαι λογισμικο..διακοσια χρονων να γινω δε παιζει να ασχοληθει κανεις να καταργησει κωδικους! )

καθε φορα προσπαθουσα να τα κανω ενεργποιηση και δε γινοταν..

Μου ελεγε οτι εχω πεσει θυμα απατης και στο τελος κατεληγα να τα σπασω ενω ειναι αυθεντικα!!

 

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τρέξε το αρχείο readiness for sp1 η κάπως έτσι λέγεται.

Κάνει install αρκετή ώρα, αλλά στην πραγματικότητα δεν κάνει install αλλά ψάχνει να διορθώσει.

Πας στο windowsFolder/Log. Εκει λογικά έχει 3 logs ή 2. Ανοιγεις τα δύο (δεν θυμάμαι τα ονοματά τους) και όχι το cbs.log (κάπως έτσι ,αφού θα σου πεί access denied).Δες τι αναφέρουν σε τί έγινε fail και ξαναπές.

 

@lightday

Thanks φίλε, το έτρεξα πάλι (είναι αυτό το KB947821 που έλεγα παραπάνω) και στα CheckSUR.log & CheckSUR.persist.log μου βγάζει το ίδιο δηλαδή

=================================

Checking System Update Readiness.

Binary Version 6.1.7601.21645

Package Version 11.0

2011-02-23 23:03

 

Checking Windows Servicing Packages

 

Checking Package Manifests and Catalogs

 

Checking Package Watchlist

 

Checking Component Watchlist

 

Checking Packages

 

Checking Component Store

 

Summary:

Seconds executed: 428

No errors detected

=================================

 

No errors detected my *ss :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.....

δες αυτό :

 

http://www.ngohq.com/news/19268-how-to-troubleshoot-windows-7-service-pack-1-installation-issues.html

 

και αν βγάλεις ακρη....αν και είναι πολύ γενικά αυτά που γράφει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερωτηση....η μαλλον παραπανω απο μια...εχω Windows 7 Home Premium 32bit αυθεντικα. Το ιντερνετ μου δυστυχως ειναι οχι μονο αργο κατεβαζω ασ πουμε με 5kb....Οπως καταλαβαινετε μου ειναι αδυνατον να το κατεβασω αυτο απο το θπδατε παρολο που το εχει βγαλει....Αναφερεται οτι μπορω να το κατεβασω και απο αλλου....Δηλαδη μπορω να το κατεβασω απο καποιον φιλο μου και να το κανω εγκατασταση σε μενα...???? Σε ενα σημειο ζηταει το key ποιανου θα βαλω το δικο μου....Και πως τηα το κανω εγκατσταση....Θα εκτιμουσα παρα πολυ καποιος να μπορουσε να μου εξηγησει ολα αυτα διοτι εχω ψιλο χαθει.....Ευχαριστω πολυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δες αυτό :

 

http://www.ngohq.com...ion-issues.html

 

και αν βγάλεις ακρη....αν και είναι πολύ γενικά αυτά που γράφει.

 

Ευχαριστώ φίλε, πήγε να βγει μια άκρη με το "#8. Clean Windows Update cache files." αλλά τίποτα, έφτασε το installation μέχρι το 19% και ξανακόλλησε με ακριβώς το ίδιο μήνυμα.

 

Ευχαριστώ για την προσπάθεια πάντως...έστειλα και ένα mail στο support της Microsoft...άντε να δούμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω όλα τα updates ως τώρα (αυθεντικά w7 pro 64bit από MSDNAA), πρέπει να το εγκαταστήσω και αυτό (κατεβάζω το 2GB iso); ΄

Ή έχει βγει ήδη κάτι σαν "incremental" update;

 

Επίσης, το 2GB iso είναι το ίδιο για όλες τις γλώσσες, σωστά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, σε όσους υπολογιστές έχω τα ultimate είναι όλα οκ, μου ήρθε ειδοποίηση απο το windows update. Σε ένα netbook που έχω τα home basic όμως, δεν μου έχει έρθει κάτι ακόμη. Να περιμενω να έρθει η να το πάω χειροκινητα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, σε όσους υπολογιστές έχω τα ultimate είναι όλα οκ, μου ήρθε ειδοποίηση απο το windows update. Σε ένα netbook που έχω τα home basic όμως, δεν μου έχει έρθει κάτι ακόμη. Να περιμενω να έρθει η να το πάω χειροκινητα;

Εγώ που εχω τα home μου εχει ερθει παντως....περιμενε αμα θελεισ κανα δυο μερες ακομα και βλεπεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

έχω όλα τα updates ως τώρα (αυθεντικά w7 pro 64bit από MSDNAA), πρέπει να το εγκαταστήσω και αυτό (κατεβάζω το 2GB iso); ΄

Ή έχει βγει ήδη κάτι σαν "incremental" update;

 

Επίσης, το 2GB iso είναι το ίδιο για όλες τις γλώσσες, σωστά;

 

βάλε το SP1 από το WU, θα κατεβάσει όσα ακριβώς χρειάζεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητοί συνinsomniacs.

Μέχρι χτες το βραδύ δεν είχα ιδέα ότι έβγαινε το sp1 για τα 7…Αλλα για κακή μου τύχη χτες το βράδυ μου ήρθε η ειδοποίηση από το windows update….και εγώ χαρούμενος (αχ και να ήξερα) την κατέβασα την εγκατέστησα και έκλεισα το πιτσι πέφτοντας για ύπνο ότι άλλη μια μέρα ίδια με της άλλες έφτασε στο τέλος της…..αμ που δε………Δεν ήταν ίδια με της άλλες.

Ξυπνώντας σήμερα και ανοίγοντας το πιτσακι μου λίγο πριν μπει στα παραθύρια (εκεί που έχει την μαύρη οθόνη με το σηματάκι των windows) από κάτω μου γράφει:

Εφαρμογή λειτουργιάς ενημέρωσης 1 από 258943. Και αρχίζει να περνά πραγματάκια….

Όταν φτάνει στην ενημέρωση 107521 μου λέει σφάλμα C000009A και μένει εκεί…

Με κανένα τρόπο και καμιά δύναμη δεν μπορώ να ξεπεράσω το μεγαλείο της Μικρομαλακης και να μπω στο πολυπόθητο λειτουργικό (Windows 7 pro x86 Greek και σπασμένα).

Δεν πιάνει τίποτα. Ούτε επιδιόρθωση, ούτε safe mode μπαίνει….

Αν έχετε καμιά ιδέα……..

:fear: :fear: :fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...