Προς το περιεχόμενο

AMD Catalyst Drivers


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, Skrez1982 είπε

Το έχω δοκιμάσει και αυτό δυστυχώς. Τις είχα ρίξει και σε 2933 και ακόμα πιο χαμηλά αλλά πάλι είχα μαύρες οθόνες. Σε ευχαριστώ πάντως για τις προτάσεις. 

 

Να 'σαι καλά. Μετά πάμε, ίσως, σε αντικατάσταση καλωδίου vga-οθόνης. Ή παίζει να έχεις πέσει σε κάποια περίεργη ασυμβατότητα με την οθόνη, όπου δε μπορείς να κάνεις και πολλά, αλλά είναι σπάνιο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αναφορά σε κείμενο

Radeon Software Adrenalin 2019 Edition 19.11.2 Highlights

Support For

  • Star Wars Jedi: Fallen Order™

Fixed Issues

  • Some specific map areas or cities in Player Unknown’s: Battlegrounds™ may intermittently experience stutter or performance drops.

Known Issues

  • Radeon RX 5700 series graphics products may intermittently experience loss of display or video signal during gameplay.
  • Radeon RX 5700 series graphics products may experience stutter in some games at 1080p and low game settings.
  • Performance Metrics Overlay may cause stutter or screen flashing on some applications.
  • Toggling HDR may cause system instability during gaming when Radeon ReLive is enabled.
  • AMD Radeon VII may experience elevated memory clocks at idle or on desktop.
  • Performance Metrics Overlay may report incorrect VRAM utilization.
  • Invoking Radeon Overlay may cause games to lose focus or become minimized when HDR is enabled within Windows®.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Balantakos είπε

Τιποτα σπουδαιο γιατι ειναι hands on για το μεγαλο update τον αλλο μηνα.

Γνωρίζουμε τιποτα για το μεγάλο update? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

AMD Radeon Adrenalin Edition 19.11.3 drivers

https://www.guru3d.com/files-details/amd-radeon-adrenalin-edition-19-11-3-driver-download.html

Support For

  • Fortnite™
    • DirectX®12 API support

Known Issues

  • Radeon RX 5700 series graphics products may intermittently experience loss of display or video signal during gameplay.
  • Radeon RX 5700 series graphics products may experience stutter in some games at 1080p and low game settings.
  • Performance Metrics Overlay may cause stutter or screen flashing on some applications.
  • Toggling HDR may cause system instability during gaming when Radeon ReLive is enabled.
  • AMD Radeon VII may experience elevated memory clocks at idle or on desktop.
  • Performance Metrics Overlay may report incorrect VRAM utilization.
  • Invoking Radeon Overlay may cause games to lose focus or become minimized when HDR is enabled within Windows®.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπα σήμερα να κάνω ένα cleanup με DDU για να βάλω 19.11.3 μπας και σταματήσει αυτό το black screen που μου κάνει αραιά και που αλλά τώρα δεν μου κάνει καν εγκατάσταση κανέναν driver! 
Error 1603 και ότι και να δοκιμάζω τώρα πάει για fail....τι κάνω τώρα με αυτό; Format?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έλυσα τελικά κάνοντας inplace install windows 10 1909 για να μην χάσω όλα τα installs μου, ο οδηγός της AMD για αυτό το πρόβλημα είναι τραγικός και οι διάφορες λύσεις στο νετ δεν κάναν επίσης τίποτα! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά έχω καταλήξει στο εξής , όντας χρόνια κάτοχος amd καρτών γραφικών. Αν σου δουλεύει το σύστημα μια χαρά με συγκεκριμένους drivers αστούς όπως είναι , όσες εκδόσεις και να βγουν.

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Skrez1982 είπε

Γενικά έχω καταλήξει στο εξής , όντας χρόνια κάτοχος amd καρτών γραφικών. Αν σου δουλεύει το σύστημα μια χαρά με συγκεκριμένους drivers αστούς όπως είναι , όσες εκδόσεις και να βγουν.

Ανάλογα την περίσταση, σε μένα δεν ταίριαζε το σενάριο αυτό γιατί είχα πρόβλημα με black screens και ήταν πολύ ενοχλητικό, μου έκοβε και live streams που έκανα οπότε η αλλαγή ήταν μονόδρομος! 
Και οκ ο 19.11.3 είχε fixes για το fortine το οποίο μου είναι παγερά αδιάφορο αλλά οι πιο παλιοί drivers είχαν fixes για παιχνίδια τα οποία και έχω ή θα αποκτήσω. 
Γενικά καμία εταιρία δεν βγάζει updates γιατί έτσι της αρέσει, υπάρχει λόγος που το κάνουν αυτό, γι'αυτό και κοιτάμε τα changelogs και αν έχουν κάτι που μας κάνει τους βάζουμε αλλιώς προσπερνάμε

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 6/11/2019 στις 12:30 ΜΜ, Skrez1982 είπε

Και με αυτούς τους driver πάλι κρασαρισματα και black screens έχω , no signal . Τα ανεμιστηρια συνεχίζουν να δουλεύουν στο κουτί και στην κάρτα γραφικών ,και στον επεξεργαστή. Μόνο hαrd reset μπορώ να κάνω κρατώντας πατημένο το power button

Ίδιο θέμα και εγώ με μια R7260X μαύρη οθόνη και nosignal ούτε reset δεν κάνει, δεν ξέρω αν έχει χαλάσει η κάρτα, άλλα ότι οδηγούς και να έβαλα ακόμα και τους ποιο πρόσφατους το ίδιο κάνει, άλλαξα και τα windows απο τα 7 έβαλα τα 10, πάλι τα ιδια λενε οτι ειναι απο τους οδηγους αλλα 5 χρονια η καρτα δεν μου εκανε τιποτα τετοιο, καθως εβγαλα τους omega 14 κατι εκδοση απο εκει και περα αρχισε να τα κανει αλλα δεν θα επρεπε πιστευω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, panos0100 είπε

Ίδιο θέμα και εγώ με μια R7260X μαύρη οθόνη και nosignal ούτε reset δεν κάνει, δεν ξέρω αν έχει χαλάσει η κάρτα, άλλα ότι οδηγούς και να έβαλα ακόμα και τους ποιο πρόσφατους το ίδιο κάνει, άλλαξα και τα windows απο τα 7 έβαλα τα 10, πάλι τα ιδια λενε οτι ειναι απο τους οδηγους αλλα 5 χρονια η καρτα δεν μου εκανε τιποτα τετοιο, καθως εβγαλα τους omega 14 κατι εκδοση απο εκει και περα αρχισε να τα κανει αλλα δεν θα επρεπε πιστευω 

ουτε με τους προηγουμενους ειχα καποιο θεμα με μαυρες οθονες ουτε με τους νεους 19.12.1 καθαρισμα με ddu σε safe mode σε 10ρια σε καρτα R9 290 !!;)

ersdrddart.JPG.5318fc65107a606692110875ad30e599.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...