Προς το περιεχόμενο

AMD Catalyst Drivers


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα σας,

Εκανα μια απεγκατασταση ολων των προγραμματων απο την Ati καρτα μου και τωρα δεν μπορω να ξαναπερασω κανενα driver... εκανα και εκκαθαριση με το driver sweeper τιποτα... κολλαει στην φαση που τελειωνει η αποσυμπιεση και παταω εγκατασταση...

Μιλαμε για τα win XP pro, τωρα στο ιδιο μηχανημα οριστε και τα χαρακτηριστικα στο pc wizard και η εκδοση του ati catalyst center:

thumb_70495.jpg

 

thumb_70496.jpg

 

Εχω δοκιμασει την εκδοση 10.χ 11.χ τιποτα.. ποια να δοκιμασω ακομα???

Ευχαριστω πολυ... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατεβασε μονο τον driver Και περνα τον μονο του.

Και το καθαρισμα να το κανεις σε safe mode εαν δεν το εχεις κανει ηδη.

 

 

Εκανα εκκαθαριση σε safe mode,κατεβαζω μονο τον driver αλλα και παλι εχω την ιδια συμπεριφορα... παλι το catalyst παει να περασει και τιποτα... απλα δουλευει ο σκληρος για λιγα λεπτα και μετα τιποτα... (ο σκληρος σταματαει να δουλευει αμεσως οταν κλεινω την διεργασια InstallManagerApp.exe)

Απο το επισημο site της ΑΤΙ κατεβαζω... τι γινεται πια με τα ΧΡ? :mad: στα 7 μπηκαν απλα... :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να παίξω ούτε dirt3 ούτε shift2. Και τα 2 κολλάνε και με πετάνε στο desktop. Κάτω δεξιά τα windows εμφανίζουν μήνυμα ότι ο driver της κάρτας γραφικών κράσαρε και επανήλθε.

Όλα αυτά με win7 64, asus 5770, drivers 11.6, 11.5b, 11.5, 11.4. Επίσης απεγκατέστησα και εγκατέστησα το physx, δίχως επιτυχία.

Μετά βαρέθηκα να αλλάζω οδηγούς με το driver sweeper και απεγκατέστησα τα games.

 

Η ειρωνία είναι ότι κατά την εγκατάσταση των οδηγών της amd, εμφανίζονται διαφημίσεις και του DIRT και του SHIFT.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρκετοί χρησιμοποιούν το driver sweeper, κατά την γνώμη μου είναι οτι χειρότερο

για το σύστημα(windows) αφού σβήνει οτι να'ναι!!

Στην περίπτωση σου θα έκανα επαναφορά η θα διέγραφα τους οδηγούς απο τον πίνακα ελέγχου μετα απ'το device manager,

και τέλος restart!!! αν ακόμα έχεις πρόβλημα τότε μάλλον πας για format :fear: , στην περίπτωση σου είναι σίγουρο

οτι δεν φταίνε οι οδηγοί.. :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To sweeper το χρησιμοποίησα μετά από παρότρυνση χρηστών του φόρουμ και εννοείται αφού έκανα uninstall τους drivers. Μη λέμε τα αυτονόητα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ιδιο λεμε.....

Καλο φορματακι λοιπον...

Αν θες τις επομενες φορες να κανεις καλο καθαρισμα τοτε ψαξε για τον uninstaller του ΑΤΙΜΑΝ!!!

;) και ασε στην ακρη το sweeper..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα το sweeper δεν το είχα ξαναχρησιμοποιήσει!! Το πρόβλημα με τα games προηγήθηκε της χρήσης του sweeper και ήταν ακριβώς ο λόγος που έκανα χρήση του!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θες τις επομενες φορες να κανεις καλο καθαρισμα τοτε ψαξε για τον uninstaller του ΑΤΙΜΑΝ!!!

;) και ασε στην ακρη το sweeper..

 

+1000!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω αν υπαρχει λυση στο προβλημα του φιλου αλλα με χαρα ειδα οτι μετα απο καμποσους μηνες και απειρα requests ο mod εδεησε και εκανε pinned το συγκεκριμενο thread.Βεβαια μετα επαθε εξαντληση και δεν εκανε το ιδιο και για το thread με τους drivers της Nvidia αλλα που θα παει θα ζησουμε για να το δουμε και αυτο... :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε εγώ ξέρω τι έγινε με το πρόβλημα του φίλου, το δικό μου πάντως είναι θέμα vga-driver.

Έβαλα επάνω σήμερα μια gts 250 ενός γνωστού και έπαιξε και το shift2 και το dirt3.

Προτιμώ να πάω να αγοράσω μια nvidia παρά να κάνω format με όχι σίγουρα αποτελέσματα! Θέλει κανείς asus 5770; :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

AMD Catalyst 11.6b Hotfix (8.871 June 27) is out!

 

-Resolves the following issues:

 

* Blue screen erorrs (BSOD) seen when connecting a HDMI and DisplayPort based display to an AMD Radeon HD graphics product when using AMD Catalyst 11.6

* Screen flickering when the system is idle

* Mouse pointer corruption found in previous AMD Catalyst releases

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...