Προς το περιεχόμενο

AMD Catalyst Drivers


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τους εγκατέστησα, κανένα πρόβλημα και δεν παρατήρησα κάποια διαφορά σε σχέση με τους προηγούμενους.

 

Δεν το είχες αυτό το πρόβλημα?

* Mouse pointer corruption found in previous AMD Catalyst releases

Σερνόταν ο πόιντερ όταν πήγαινες στην πάνω δεξιά γωνιά της οθόνης. Επιτέλους μετά από μήνες το φτιάξανε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάλτε τους 11.6b hotfix όσοι δεν το έχετε κάνει ήδη, έχει γίνει καλή δουλειά.

 

Και φυσικά βάζετε και τα 11.6 Cap 2 είτε έχετε Single-GPU είτε Crossfire.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

έβαλα τους 11.6b hotfix και το cap2 και είδα βελτίωση στο crysis2 τώρα διατηρεί το framerate χωρίς να κάνει σκαμπανεβάσματα..έχω μια 6950..πραγματικά κάναν καλή δουλειά.. το πρόβλημα όμως που έχω τωρα είναι ότι δε μου εμφανίζεται καθόλου ο catalyst control center...ούτε στη taskbar, ούτε και όταν κάνω δεξεί κλικ...

βασικά με δεξί κλικ σου έχει την επιλογή αλλά και που το πατάω δε γίνεται τπτ...καμιά ιδέα??η απεγκατάσταση των προηγούμενων είχαν γίνει με τον unistaller του

atiman

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω, εγώ προσωπικά δεν έχω κανένα πρόβλημα με τον Uninstaller του Atiman.

 

Btw, μόλις γυρίσει ο Atiman από TAIWAN θα μας δώσει την βελτιωμένη έκδοση του 11.7 hotfix ενώ στο μεταξύ ετοιμάζει την τελική έκδοση του Uninstaller.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια εμενα η εκδοση 11.7 μου εκανε προβλημα στο resolution . το εχω σε 1680Χ1050 και οταν τους εβαλα εξαφανιστηκαν ολα τα εικονιδια , διοτι η οθονη ''μακρυνε '' περισσοτερο απο οτι πρεπει . εβαλα παλι τους 11.6 και το προβλημα λυθηκε....κυρια amd οταν βγαζουμε καινουριους drivers τους τσεκαρουμε πρωτα.... :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος έχει προβλήματα με drivers σημαίνει ότι δεν τους έχει περάσει σωστά(Γι'αυτό βγήκε ο Uninstaller του Atiman τον οποίο έχω δώσει για download λίγο πιο πάνω).....Μην λέμε τα ίδια κάθε φορά.

 

Επίσης, δεν υπάρχει λόγος να βάλετε τους 11.7 όταν υπάρχει το preview των 11.8

 

AMD Catalyst Control Center / AMD Vision Engine Control Center 11.8 Driver Preview Features:

The following download provides the following features in addition to the AMD Catalyst Control Center / AMD Vision Engine Control Center 11.7 driver release

Enables AMD HD3D technology support on DisplayPort panels, such as Samsung 750 and 950 series 3D displays

Improves performance:

 

-Up to 10% in Crysis 2 DirectX 11 version for both non-Anti-Aliasing, and application enabled Anti-Aliasing cases on the AMD Radeon™ HD 6000 and AMD Radeon HD 5000 series of products

-Up to 8% in Fear 3 DirectX 11 version with application enabled Anti-Aliasing on the AMD Radeon HD 6000 and AMD Radeon HD 5000 series of products

-Up to 30% when AMD’s Morphological Anti-Aliasing (MLAA) is enabled through the Catalyst Control Center on AMD Radeon HD 6000 and AMD Radeon HD 5000 series of products

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Psycho_Warhead δεν ήταν λάθος εγκατάσταση (δεν έκανα κακό καθάρισμα να στο πω αλλιώς)... Λογικό ήτανε το παραπάνω μια και στο σύστημα είχα νεώτερη έκδοση του Visual C++ 2010

 

post-204649-0-24423700-1311804742_thumb.png

 

Απλά το παρατήρησα μετά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα καταρχας και αμεση ανταποκριση σε θεμα οδηγων αλλα δεν μας δινεις και ενα κωδικο για να κατεβασουμε το ατιμαν.

μολις μπαινω στο μιντια φαιρ μου ζηταει κωδικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...