Προς το περιεχόμενο

Minecraft


gianakakis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα φίλοι

Μετά από μία γρήγορη αναζήτηση στο φόρουμ είδα ότι δεν υπάρχει κάποιο θέμα για το συγκεκριμένο παιχνίδι ,καθώς και οι Έλληνες που παίζουν minecraft είναι λιγοστοί. 

 

Έτσι σκέφτηκα να σας δείξω περί τίνος, και θέλω να ακούσω και την δική σας άποψη σχετικά με αυτό γιατί κατά την γνώμη μου είναι ένα φοβερό και γνήσιο παιχνίδι (σαν ιδέα) που ανανεώνεται
συνέχεια και είναι και πολύ φτηνό σε σχέση με τα άλλα παιχνίδια.

 

Αρχικά το minecraft είναι ένα sandbox-survival παιχνίδι όπου σκοπός είναι η επιβίωση
ή απλά η κατασκευή κτιρίων και πολλώ άλλων. Συγκεκριμένα, μπορείτε να εκμεταλλευτείτε πλήρως το περιβάλλον καθώς και να παρέμβετε σε αυτό όσο θέλετε. Μπορείτε να σκάψετε
να ψάξετε για πολύτιμους λίθους να εξερευνήσετε τον κόσμο ( δεν τελειώνει ποτέ ανανεώνεται όσο προχωράτε). Γενικά μπορείτε να κάνετε οτιδήποτε.

 

Μέσα από τα υλικά που εξασφαλίζετε από τη φύση τα οποία μπορεί να είναι από κάρβουνο και ξύλο μέχρι διαμάντια και λάβα μπορείτε να κατασκευάσετε ποικίλα χρήσιμα αντικείμενα τα οποία θα σας βοηθήσουν στην επιβίωση (πχ. βελτιωμένα φτυάρια). Τον σκοπό του παιχνιδιού τον καθορίζεται εσείς ενώ μπορείτε να παίξετε και online σε πολλούς server με τους φίλους σας.

Εγώ ασχολούμαι με το συγκεκριμένο παιχνίδι από το Ιούλιο. Οπότε μπορείτε να με ρωτήσετε οτιδήποτε θέλετε για αυτό. Ακόμη επειδή παίζω πολύ κάνω και live commentary + let's plays για το συγκεκριμένο παιχνίδι.

 

Παρακάτω πάρτε μια γεύση από το παιχνίδι από ένα βίντεο που έφτιαξα με έναν φίλο μου.
http://www.youtube.com/watch?v=qqDJpCzhHUQ

Επίσημο Site

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 549
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

καλο φαινεται το commentary σου απλα προσπαθησε να εχεις το κανονικο texture pack για τα commentarys

ναι έχεις δίκιο, αλλά το κανονικό texture pack δεν μου αρέσει πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

+1 Και απο μένα, φτιάξτε κάποιος έναν server να μπούμε, το παιχνίδι έχει πολύ πλάκα και πολλές δυνατότητες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 Και απο μένα, φτιάξτε κάποιος έναν server να μπούμε, το παιχνίδι έχει πολύ πλάκα και πολλές δυνατότητες.

Έχω εγώ σέρβερ απλώς δεν τον ανοίγω καθημερινά ,μόνο όταν είναι να παίξω με φίλους,στείλε μου με pm αν θες το steam σου να συννενοηθούμε να παίξουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμμ,εγω που εχω το σπασμενο,υπαρχει ελπιδα να μπω?

 

μπορείς να μπεις ναι ,αλλά δεν ξέρω μέχρι πότε θα μπορείς γιατί θα το φτιάξουν.Σου προτείνω να το αγοράσεις πάντως αξίζει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το έχω αγορασμένο.

 

Ασχολήθηκα καμιά βδομάδα μαζί του. Η απουσία στόχων με κούρασε.

Δοκίμασε να παίξεις σε επίπεδο δυσκολίας normal η hard θα δεις γρήγορα ότι θα βάζεις στόχους μόνος σου ,για παράδειγμα θα χρειαστεί να φτίαξεις κάποιο οχυρό για προστασία ύστερα μία φάρμα για φαγητό, ένα ορυχείο για να φτιάχνεις βελτιωμένα εργαλεία και τα λοιπά,δες και βίντεο για να πάρεις ιδέες , ρίξε μια ματία στο δικό μου βίντεο παραπάνω και αν σου αρέσει έχω ανεβασμένα άλλα 3.Αν πάλι δεν σε ικανοποιήσει το παιχνίδι μπορεί απλώς να μην σου αρέσει αυτό το είδος παιχνιδιών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και σε μένα μου έχει κινήσει το ενδιαφέρων αυτό το game ιδίως αφού διάβασα το οδοιπορικό του κουβόπουλου στο game στο τελευταίο τεύχος του pcmaster. Πάντως για την ιστορία ο τύπος που το έφτιαξε χτύπησε φλέβα χρυσού.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και σε μένα μου έχει κινήσει το ενδιαφέρων αυτό το game ιδίως αφού διάβασα το οδοιπορικό του κουβόπουλου στο game στο τελευταίο τεύχος του pcmaster. Πάντως για την ιστορία ο τύπος που το έφτιαξε χτύπησε φλέβα χρυσού.

 

Ναι είναι αλήθεια ο Markus Persson(ο δημιουργός του) είναι εκατομυριούχος φέτος και ξεκίνησε και την δικία του εταιρεία παιχνιδιών.Όλα αυτά μόνο τυχαία δεν είναι καθώς είχε μια πολύ καλή ιδέα με το minecraft.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε να παίξεις σε επίπεδο δυσκολίας normal η hard θα δεις γρήγορα ότι θα βάζεις στόχους μόνος σου ,για παράδειγμα θα χρειαστεί να φτίαξεις κάποιο οχυρό για προστασία ύστερα μία φάρμα για φαγητό, ένα ορυχείο για να φτιάχνεις βελτιωμένα εργαλεία και τα λοιπά,δες και βίντεο για να πάρεις ιδέες , ρίξε μια ματία στο δικό μου βίντεο παραπάνω και αν σου αρέσει έχω ανεβασμένα άλλα 3.Αν πάλι δεν σε ικανοποιήσει το παιχνίδι μπορεί απλώς να μην σου αρέσει αυτό το είδος παιχνιδιών.

 

Βρέ και κάστρο έφτιαξα, και στο τέρμα βάθος της γής εφτασα, και τεράστιες σπηλιές βρήκα με τέρατα μέσα και πυραμίδα προσπάθησα να φτιάξω.

 

Αλλά πιστεύω ότι αν είχε ένα υποτυπώδες σενάριο να κατευθύνει λίγο παραπάνω τη δημιουργικότητά μας, το παιχνίδι πραγματικά θα απογειωνόταν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρέ και κάστρο έφτιαξα, και στο τέρμα βάθος της γής εφτασα, και τεράστιες σπηλιές βρήκα με τέρατα μέσα και πυραμίδα προσπάθησα να φτιάξω.

 

Αλλά πιστεύω ότι αν είχε ένα υποτυπώδες σενάριο να κατευθύνει λίγο παραπάνω τη δημιουργικότητά μας, το παιχνίδι πραγματικά θα απογειωνόταν.

Δεν ξέρω αν ζητάς ακριβώς αυτό αλλά θα βάλουν κάτι σαν challenges το ανακοίνωσε ο Notch εδώ Word of Notch

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...