Προς το περιεχόμενο

Mozilla Firefox - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οχι απλα ετυχε αν και εγω την 203 ειχα και διαβασα οτι εχει βγει η 204 και μετα απο αναζητηση βρηκα οτι τελικα εχουμε φτασει στην 209

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η adobe δεν ειχε ανακοινωσει παλιοτερα οτι θα σταματησει να υποστηριζει το adobe flash player?

 

Τι εγινε αλλαξε γνωμη?

 

Και το html5 ποτε θα γινει ποιο σταθερο και χωρις προβληματα γιατι τωρα στο λαπτοπ που με flash player μπορω να δω 4k videos αλλα με τρομερα πολυ buffer με html5 δεν μπορω γιατι μου δειχνει πιξελιαζματα σε οποιοδηποτε youtube video.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το buffer αν δεν κανω λαθος εχει να κανει με την ταχυτητα internet που εχεις. Προβλημα εχω και εγω εδω Περιστερι Χρυσουπολη γιατι με το ζορι εχω 4mbps συνδεση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://addons.mozilla.org/el/firefox/addon/disable-dhe/?src=cb-dl-hotness

 

Καλησπέρα, θα ήθελα να ρωτήσω αν πλέον αυτό το πρόσθετο με την έκδοση 39 του firefox, αν χρειάζεται. Αν και από ότι καταλαβαίνω μάλλον όχι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως μπορω να μεταφερω session, bookmarks, history απο ενα firefox installation σε ενα αλλο? Ενα .json file νομιζω ειναι, εχει ομως κατι αλλο

 

α) Εγκατεστησα νεα εκδοσης firefox και θελω να συνεχισω απο κει που εμεινα απο τη παλια

 

β) Ειχα καποτε μια nightly, που οταν τη τρεχω λεει κατι "Nightly is in use by another nighly, και εχω φαει lock out και θελω και απο κει bookmarks και ιστορικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως μπορω να μεταφερω session, bookmarks, history απο ενα firefox installation σε ενα αλλο? Ενα .json file νομιζω ειναι, εχει ομως κατι αλλο

Γιατί δεν το κάνεις με mozilla sync? (στη γραμμή διευθύνσεων γράψε--> about:accounts)

από το παλιό προφίλ διάλεξε μόνο bookmarks, history, (και passwords??), όχι preferences, όχι addons.

 

Αλλιως, το history είναι στο places.sqlite. Τα bookmarks Ctrl+Shift+B --> Import & Backup (menu) ---> Export σε html ή Backup σε json.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κομπλε με MozBackupvγια τις οποιες portable εκδοσεις ειχα, αλλα ο nightly εχει αλλο file structure και δε τραβαει τα δεδομενα. Και εκει κυριως ειναι που θελω να τραβηξω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...