Προς το περιεχόμενο

Η τιμή του iPad 2 στην Ελλάδα


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όταν έχουμε, παίρνουμε. Όταν δεν έχουμε, δεν παίρνουμε. <_< Ο άνθρωπος είναι καλώς-κακώς καταναλωτικό ζώο. B)

 

Δεν νομίζω να αφορά η φυσικο-ψυχο-κοινωνικο-οικονομικο-πολιτικο-ανθρωπολογικο-ηθική υπόσταση του Έλληνα την αγορά ενός iPad 2. Έλεος πια.

 

 

 

 

Ξέρει κανείς κανέναν καλό eBay seller από το πρώτο του iPad που να δίνει τώρα το iPad 2? :wub:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 240
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Και μόνο που γίνονται τέτοιες αντιδράσεις σε κάθε αναφορά σε Apple προϊόντα....

 

Η Apple έχει πετύχει το marketing σε αυτό το forum τουλάχιστον.

 

Καθε φορα τα ίδια φιλε, ασε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άντε ρε trolls μας έχετε ζαλισει!

Ότι αγοράζουμε πρέπει να ειναι για δουλειά. Δουλευτεραδες ολοι με tablets μου γίνατε. Μη χάσετε κανά email και παθετε τίποτα!

Είστε κομπλεξικοι μόνο και μόνο που γράφετε σε topic μόνο και μόνο απο ζήλια. Γι' αυτο λοιπόν αγοραστε ρούχα απο τη λαϊκή και πλαστικά Tablets και αφήστε εμάς τα κορόιδα και τους φιγουρατζιδες να κάνουμε φιγούρα!

Γατακια!

 

Έχω φορέσει ρούχο από λαϊκή, έχω φορέσει και πανάκριβα. Αυτό που δεν καταλαβαίνεις (ειδικά αν τα ρουχαλάκια σου τα αγοράζεις από Ελλάδα) είναι ότι και τα δικά σου αλλά και της λαϊκής στην ίδια γειτονιά φτιάχνονται. Παρομοίως με το iPad και τα πλαστικά tablets. Πάρε ότι θες αλλά μην απαξιώνεις τους άλλους για να νομίζεις ότι είσαι ανώτερος. Είναι λίγο χαζό. Think smart, buy smart.

 

Φιλικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που δεν καταλαβαίνεις (ειδικά αν τα ρουχαλάκια σου τα αγοράζεις από Ελλάδα) είναι ότι και τα δικά σου αλλά και της λαϊκής στην ίδια γειτονιά φτιάχνονται

 

 

Μεγάλη αλήθεια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν έχουμε, παίρνουμε. Όταν δεν έχουμε, δεν παίρνουμε. <_< Ο άνθρωπος είναι καλώς-κακώς καταναλωτικό ζώο. B)

 

Δεν νομίζω να αφορά η φυσικο-ψυχο-κοινωνικο-οικονομικο-πολιτικο-ανθρωπολογικο-ηθική υπόσταση του Έλληνα την αγορά ενός iPad 2. Έλεος πια.

Έτσι ακριβώς.

 

 

Έχω φορέσει ρούχο από λαϊκή, έχω φορέσει και πανάκριβα. Αυτό που δεν καταλαβαίνεις (ειδικά αν τα ρουχαλάκια σου τα αγοράζεις από Ελλάδα) είναι ότι και τα δικά σου αλλά και της λαϊκής στην ίδια γειτονιά φτιάχνονται. Παρομοίως με το iPad και τα πλαστικά tablets. Πάρε ότι θες αλλά μην απαξιώνεις τους άλλους για να νομίζεις ότι είσαι ανώτερος. Είναι λίγο χαζό. Think smart, buy smart.

 

Φιλικά.

Τώρα ξέρεις, τόσα λες.

Και από τη στιγμή που το iPad γίνεται και αυτό από τα ίδια πλαστικά και δεν σε αφορά η συσκευή, μη μας τα πρήζεις, τράβα στη λαϊκή.

Εμείς είμαστε κορόιδα, στο είπα και πριν.

 

Μεγάλη αλήθεια!

Να και αυτός...

Σε βολεύουν οι αυταπάτες, δεκτό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάλι τα ίδια .....

 

ελάτε ρε παιδιά , αφήστε στην άκρη τις παλιές συνήθειες και τις υπερβολές .

 

μιλάμε τι κακό είναι αυτό ....

 

κάπου διάβασα (όχι εδώ στο insomnia ) και μάλιστα το είχε γράψει moderator

 

ότι αν αγοράσουμε το ipad δεν θα μας εμπιστευτεί άλλη φορά ούτε κουμπιά

 

να του αγοράσουμε .... ήθελε να πει προφανώς ότι είναι τόσο χάλια το προιόν

 

αλλά και ο αγοραστής επίσης ...

 

εγώ πάντως ήδη ψήνω τον μπάρμπα μου που μένει στο σαν φρανσίσκο το καλοκαιράκι

 

που θα μας έρθει με το καλό να μου φέρει ένα .... (δώρο εννοείται για αυτό και το ψήσιμο) ...

 

αυτά ...

 

ειρήνη μπόυς ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να και αυτός...

Σε βολεύουν οι αυταπάτες, δεκτό

 

Εγώ μίλησα μόνο για τα ρούχα. Την αυταπάτη στη συγκεκριμένη περίπτωση την έχεις καθαρά εσύ, αλλά ο σκοπός μου δεν είναι να σε πείσω.

Για το iPad ούτε κι εγώ πιστεύω ότι χρησιμοποιεί τα ίδια υλικά με το μέσο όρο. Παρεμπιπτόντως, έχω ήδη αποφασίσει ότι θα αγοράσω ένα iPad 2, όταν το απόθεμα γίνει αρκετό ώστε να μπορώ να το αποκτήσω χωρίς να χάσω την αξιοπρέπειά μου, στο τέλος μιας ουράς, ξημερώματα, πριν ανοίξει το κατάστημα.

 

Κατά τ' άλλα, ενώ άρχισες με μία σωστή (για μένα) τοποθέτηση, ότι δηλαδή δεν πρέπει να υπάρχει κάποια επαγγελματική ανάγκη προκειμένου να αγοράσει κανείς κάτι (πολύ) ακριβό, και ότι πρέπει να απενοχοποιήσουμε κατά κάποιο τρόπο μια ακριβή αγορά που γίνεται γιατί "γουστάρουμε" το προϊόν και μόνο, μετά το τράβηξες και έγινες έως και εριστικός. Το να κάνει κάποιος "ιδεολογία" του τον άκρατο καταναλωτισμό, δεν τον κάνει συνεπή με αυτή, επειδή... είναι άκρατος καταναλωτής!!

 

Είτε το θέλουμε είτε όχι, είμαστε μέλη μιας κοινωνίας και οφείλουμε με τη συμπεριφορά μας να σκεφτόμαστε υπεύθυνα. Όσο μπορεί κανείς και όσο το αντιλαμβάνεται, έτσι κι αλλιώς όλα σχετικά είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εριστικός πάντα θα είμαι και θα σας κράζω όταν είστε κομπλεξικοί.

Το έχω ξαναπεί. Όποιος αντέξει!!! Ας κάνει η συντονιστική ομάδα ότι νομίζει, εγώ τα δέχομαι όλα.

Από τη στιγμή που σας κράζω δέχομαι και τις συνέπειες.

 

Να γράφετε σε θέματα που γουστάρετε!!! :angry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εριστικός πάντα θα είμαι και θα σας κράζω όταν είστε κομπλεξικοί.

Το έχω ξαναπεί. Όποιος αντέξει!!! Ας κάνει η συντονιστική ομάδα ότι νομίζει, εγώ τα δέχομαι όλα.

Από τη στιγμή που σας κράζω δέχομαι και τις συνέπειες.

 

Να γράφετε σε θέματα που γουστάρετε!!! :angry:

 

Δεν έχω καμία αντίρρηση, αλλά βρίσκω το timing του σχολίου από άστοχο έως και εμπαθές, τη στιγμή που αυτό γίνεται σε ένα thread που ενημερώνει ότι ενώ η apple κρατάει την τιμή του iPad2 ίδια με του 1, στην Ελλάδα είναι και 20 ευρώ φθηνότερο στο WiFi. Δεν είναι σπουδαίο ποσό τα 20 ευρώ, αλλά σε ένα thread με "θετικό" νέο, το να έχουμε σχόλια αλά "έχει αθηναϊκές πινακίδες" είναι βαρετό...

.

.

.

 

Σύμφωνα με τη λογική σου ο Ινδός επισκέπτης του... insomnia.in :) θα πρέπει να απαιτεί να πωλείται 15 δολάρια για να ανταποκρίνεται στο μισθό του... ;)

 

 

 

Θα μιλήσω για μένα μόνο.

Σου παραθέτω σχόλιό μου σε ΑΥΤΟ το thread, για να καταλάβεις ότι όσοι διαφωνούν με τον τρόπο σου δεν σημαίνει ότι διαφωνούν και με την άποψή σου σε ό,τι έχει να κάνει με την ουσία του thread.

Έχεις σκεφτεί ότι μπορεί κάποιος ΑΠΛΑ να διαφωνεί με όλα τα ΥΠΟΛΟΙΠΑ που λες; Τελευταία μου απάντηση αυτή, είναι προφανές ότι έχεις μπει για trolling (αν και στα πρώτα σου post δεν είχα αυτή την άποψη).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διαβαζω διαβαζω διαβαζω και ο καθενας το κοντο του και το μακρυ του!!! γουσταρεις ipad - αγοραζεις ipad ... ΔΕΝ γουσταρεις - ΔΕΝ αγοραζεις ...

ΔΕΝ σου αρεσει η αποψη μου??? χεστηκα! δεν προσπαθω να στην αλλαξω!

ΔΕΝ σου αρεσει το ipad??? χεστηκα! παρε οτι θες (xoom - samsung - tab - κτλ κτλ κτλ)

σου φανηκε ακριβο??? χεστηκα! υπαρχουν πολλα tablet παρε οτι βολευει την τσεπη σου!

δεν εισαι fan της apple? χεστηκα! πηγαινει σε αλλο forum αλλης εταιριας!

 

Και επειδη μπορει να γραφω μεχρι αυριο ο καθενας εχει την αποψη του και την γνωμη του και μπορει να την εκφρασει αλλα ΟΧΙ να μου αλλαξει αποψη επειδη γουσταρει! οτι γουσταρω ΕΓΩ θα παρω ... οι υπολοιποι να αλλαξουν thread και μην το πεζουν εξυπνοι! επειδη ο θεος τους εδωσε ενα πληκτρολογιο δεν σημαινει οτι εγω μπορω να διαβαζω οτι μ@λ@κια λεει ο καθενας!

καληνυχτα ,

φιλικα παντα , Αντρεας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη ο θεος τους εδωσε ενα πληκτρολογιο δεν σημαινει οτι εγω μπορω να διαβαζω οτι μ@λ@κια λεει ο καθενας!

καληνυχτα ,

φιλικα παντα , Αντρεας!

 

φιλικότατα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα ξέρεις, τόσα λες.

Και από τη στιγμή που το iPad γίνεται και αυτό από τα ίδια πλαστικά και δεν σε αφορά η συσκευή, μη μας τα πρήζεις, τράβα στη λαϊκή.

Εμείς είμαστε κορόιδα, στο είπα και πριν.

 

Σχολίασα όταν άρχισες τις καγκουριές με τα ρούχα όχι όταν μίλαγες μόνο για iPad. Το θέμα λέγεται "Η τιμή του iPad 2 στην Ελλάδα" οπότε μπορώ να πω ότι θέλω ανεξάρτητα αν με αφορά ή όχι σαν συσκευή (δεν με αφορά όπως και κανένα άλλο tablet).

 

Στα της λαϊκής το μόνο που έχω να πω είναι ότι ναι έχω t-shirt ας πούμε από λαϊκή. Δε με προσβάλλεις λέγοντας μου να αγοράσω από εκεί μιας και το κάνω ήδη σε προϊόντα που θεωρώ ότι είναι εφάμιλλης ποιότητας με μερικών καταστημάτων γλυτώνοντας άσκοπο κόστος. Αν θέλω να αγοράσω καλό ακριβό ρούχο θα φύγω έξω καθώς δεν έχω σκοπό να πληρώσω τα αγορασμένα από Βουλγαρία/Τουρκία re-branded των εδώ εμπόρων.

 

Δυστυχώς ο διάλογος σου περιορίζεται σε φράσεις όπως "μη μας τα πρήζεις" "τράβα..." "τόσα ξέρεις, τόσα λες" όλα σε δύο γραμμές οπότε άκρη δεν βγάζουμε.

 

ΥΓ. Το μόνο σωστό στο post σου είναι ότι είσαι κορόιδο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μιλήσω για μένα μόνο.

Σου παραθέτω σχόλιό μου σε ΑΥΤΟ το thread, για να καταλάβεις ότι όσοι διαφωνούν με τον τρόπο σου δεν σημαίνει ότι διαφωνούν και με την άποψή σου σε ό,τι έχει να κάνει με την ουσία του thread.

Έχεις σκεφτεί ότι μπορεί κάποιος ΑΠΛΑ να διαφωνεί με όλα τα ΥΠΟΛΟΙΠΑ που λες; Τελευταία μου απάντηση αυτή, είναι προφανές ότι έχεις μπει για trolling (αν και στα πρώτα σου post δεν είχα αυτή την άποψη).

Μόνο και μόνο που λες ότι τα ρούχα της λαϊκής με τα ρούχα Energie, Pepe, Diesel, Puta Madre, κλπ, είναι το ίδιο μου φτάνει να γίνω εριστικός.

Έτσι και αλλιώς εσύ τσίμπησες. Την αλυσίδα μου την μόστραρα σε αυτούς που λένε ότι το iPad το παίρνουν άτομα με DG ζώνη. Ε, λοιπόν όχι, το παίρνουν και άτομα με DG αλυσίδα!

 

Το παίρνουν όσοι το γουστάρουν χωρίς πολλά πολλά.

 

Δεν μιλάμε για κάρτες γραφικών εδώ, όπου συγκρίνουν FPS με τιμή. Είναι ένα πράγμα, τέλος. Το πήρες έφυγες.

 

Μία φορά Flame οι άλλοι 455 Εγώ!

Όποιος θέλει ας με κάνει Report, όπως κάνω και εγώ τύπους με σεντόνια που προσπαθούν να λίσουν τα υπαρξιακά τους στο Insomnia και συγκεκριμένα σε ότι νέο προϊόν βγει, που με το γάντι το πλασάρουν άχρηστο, ότι είναι για κορόιδα, κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...