Προς το περιεχόμενο

ποιο GPS να πάρω


peace85

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια σας παιδια. ηρθε η ωρα να παρω gps. ειμαι αντιπροσωπος σε μια εταιρία και πηγαινοερχομαι σε ολη την Ελλαδα και βαρεθηκα να ψαχνομαι με τον κλασσικο χαρτη.

Θα ηθελα την βοηθειά σας γιατι απο gps δεν γνωριζω και πολλα. Η τιμη δεν με ενδιαφερει αφου θα ειναι για καλο σκοπο. Με μια ερευνα που εκανα, θα ηθελα η συσκευη να εχει ευκολο λογισμικο (δεν είμαι gadgetακιας), να μπορω να οργανωνω τα "αγαπημενα" (αφού πηγαινω συνεχεια και στις ιδιες περιοχες) και φυσικα να εχει καλους χαρτες. Ειδα και αυτη τη λειτουργια live traffic σε κατι συσκευες, δεν το θεωρω απαραιτητο αλλα δεν με χαλαει να το εχω.

 

ευχαριστω προκαταβολικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 43
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν δεν βιαζεσαι περιμενε μεχρι 14/4 που βγαινει το dont panic

 

Εχουν ακουστει πολυ καλα λογια

 

http://www.insomnia.gr/topic/403770-ginius-driver-don%E2%80%99t-panic-edition/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To live traffic θα σου αρέσει πολύ. δεν ξέρω όμως αν λειτουργεί στην επαρχία. εγώ που χρησιμοποιώ ένα MLS talk&drive 500 με ενημερώνει για την κίνηση, για φαρμακεία, νοσοκομεία , βενζινάδικα κ.α.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επίσης έχει βγει και μία καινούρια λειτουργία στο mls 500, το streetfox που σε ενημερώνει για τυχόν ατυχήματα, μπλόκα κ.α. Πολύ χρήσιμο για σένα που κάνεις ταξίδια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To live traffic θα σου αρέσει πολύ. δεν ξέρω όμως αν λειτουργεί στην επαρχία. εγώ που χρησιμοποιώ ένα MLS talk&drive 500 με ενημερώνει για την κίνηση, για φαρμακεία, νοσοκομεία , βενζινάδικα κ.α.

 

Να διευκρινιστει οτι εχει συνδρομη αυτη η υπηρεσια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε πιο χαμηλή τιμή είχα ακούσει καλά λόγια για το mls 4800. Το συζητούσα πρόσφατα και μου λέγανε ότι είναι πιο εύκολο στη χρήση και οι χάρτες του είναι μια χαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να διευκρινιστει οτι εχει συνδρομη αυτη η υπηρεσια.

 

αφού αγοράσεις την συσκευή έχεις δωρεάν συνδρομή για 6 μήνες (αρκετό διάστημα για να δεις αν σε βοηθάει) και μετά μπορείς να την ανανεώσεις νομίζω με 7€ το μήνα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφού αγοράσεις την συσκευή έχεις δωρεάν συνδρομή για 6 μήνες (αρκετό διάστημα για να δεις αν σε βοηθάει) και μετά μπορείς να την ανανεώσεις νομίζω με 7€ το μήνα

 

Δεν ειναι και λιγα ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το navigon έχω διαβάσει σε ένα άλλο forum ότι έχουν λάθη στους χάρτες της Αθήνας (λάθος μονοδρομήσεις κλπ). Τώρα για επαρχία δε ξέρω αλλά φαντάζομαι ότι αυτοί θα ενημερώνονται ακόμα πιο σπάνια οπότε χειρότερα θα είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

tnx guys για τις απαντησεις σας. turbo-x δεν θελω, εχω παρελθον με την εξυπηρετηση αυτης της εταιριας και δεν θελω να ξαναμπλεξω. για τα garmin τι λετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο τρόπος απεικόνησης του χάρτη στα garmin εμένα δεν με βολεύει και πολύ (ειδικά αν θέλω να το κάνω πολύ ώρα χρήση) αλλά είναι καθαρά υποκειμενικό αυτό οπότε θα σου πρότεινα να πας σε ένα κατάστημα να τα δεις από κοντά να περιηγηθείς στο menu (εύχρηστο) και να δεις το χάρτη που έχουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι έχω ένα iphone 3gs.

τι μου θυμισες ομως, ειχα χρησιμοποιησει ενα sigic με ενα φιλο-συναιτερο μου και μας ειχε βγαλει την πιστη απο τις λαθος διαδρομές που μας πρότεινε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι έχω ένα iphone 3gs.

τι μου θυμισες ομως, ειχα χρησιμοποιησει ενα sigic με ενα φιλο-συναιτερο μου και μας ειχε βγαλει την πιστη απο τις λαθος διαδρομές που μας πρότεινε

 

Tomtom-sygic-mls destinator-navigon-igo όλα εχουν εκδοση για iphone.

Αποκλείεται να σε απογοητεύσουν στις τελαυταίες τους εκδόσεις αφού ανανεώνονται ανα τρίμηνο.

Στην τελική αν είσαι jb μπορείς να δοκιμάσεις κάποιο ( ή και όλα :mrgreen: ) μεχρι να βρείς σε πoια εταιρεία αξίζει να αφήσεις τον οβολό σου.

 

 

Εγω εχω ενα μικρό pna navigon των 70 ευρό στο οποίο εχω φορτωμένα διάφορα προγράμματα, αλλά χρησημοποιώ σχεδόν αποκλειστικά το igo που εχει και εκφώνηση οδών που βοηθάει αρκετά. Δεν του αλλάζω και πολλά πολλά απλά φροντίζω να ναι πάντα με χάρτες το πολύ εξαμήνου.

Στο 3gs εχω navigon και tomtom απο τα οποία το navigon μου αρέσει καλύτερα και εχει πιο διαισθητικό μενού.

Και οι 2 συσκευές πα΄ρεχουν παρόμοιο και πολύ καλό επίπεδο πλοήγησεις σε συνδυασμό με τα λογισμικά τους.

 

Αν δε ξέρεις να χρησιμοποιείς το πρόγραμμα όποιο και να πάρεις μάπα θα σου φαίνεται.

Πρέπει κάθε πρόγραμμα να το μαθαίνεις και να ξέρεις τις παραξενιές του και τα κόλπα του.

Σύντομες διαδρομές, ταχύτερες διαδρομές αποφυγές διοδίων χωματόδρομων κτλ πρέπει να τα παίζεις στα δάχτυλα για να παίρνεις το 100% της κάθε συσκευής.

 

Τα igo - navigon-sygic στις ακριβές τους προτάσεις εχουν live traffic με rds και όχι μέσω internet όπως τα mls με αποτέλεσμα οι live λειτουργίες τους να είναι τζάμπα και να επιβαρύνουν μόνο την αρχική αγορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...