Προς το περιεχόμενο

LG Optimus 2x


Luciddream

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια πειρα και εγω το optimus 2x αλλα μολησ εβαλα να κανω την πρωτη φορτισι μετα απο μισι περιπου ωρα ειχαμε διακοπη ρευματος (γκαντεμια)

 

απορια νο 1: ποσ κλινο εφαρμογεσ που τρεχει και ποσ σταματα εφαρμογεσ που κατεβαζω? (μου πινι τιν μπαταρια με το ΜΠΟΥΡΙ!!!!)

ΚΑΙ 2: λετε να επιρεαστι ι μπαταρια που σταματισε στα μισα ι φορτισι? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 54
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

οχι δεν θα πάθει τίποτα η μπαταρία. υπάρχουν μερικά προγράματα που κλείνουν αυτόματα τις εφαρμογές... εγώ νομίζω χρησιμοποιώ το automatic task killer.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα τασκ κιλερς κανουν κακο στην μπαταριά. Ειναι για android 2.1 και κατω ενω σε 2.2 κανουν ζημια.

Η μπαταρια σου θα στρώση σε 3-4 εκφορτωσεις.

Αυτο που μπορείς να κανεις ειναι root και αφαιρεση bloatware τις lg.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα τασκ κιλερς κανουν κακο στην μπαταριά. Ειναι για android 2.1 και κατω ενω σε 2.2 κανουν ζημια.

Η μπαταρια σου θα στρώση σε 3-4 εκφορτωσεις.

Αυτο που μπορείς να κανεις ειναι root και αφαιρεση bloatware τις lg.

γιατι κάνουν κακό στην μπαταρία...??

 

screenshot1314453661739.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

As stated earlier, by design, the Android operating system should not need a task management application to control memory usage. However, with the potential for poorly written applications in the open developer Android Market, you may find the need for a task management application.

 

δηλαδή το 3 μέρες που λέει το κινητό μου (και αύριο θα ξαναβγάλω screenshot να δείτε οτι θα κρατήσει 4 μέρες), δεν δείχνει οτι ΔΕΝ κανει κακό στην μπαταρία...?? :confused:

 

γιατι η εντολη kill σε 2.2+ κανει restart στην εφαρμογή και οχι end.

Σκεψου λοιπον οτι εσύ την κανεις kill αυτη ξανανοιγει ο task killer την ξανακανει kill κοκ...

δεν ξέρω πόσο ισχύει αυτό, ίσως και να είναι όπως το λές, πάντως εμένα φαίνεται να λειτουργεί κανονικά το task killer... (υ.γ είμαι σε 2.3 αν αυτό αλλάζει κάτι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

automatic task killer. εν το μεταξύ μόλις τώρα το δοκίμασα και ότι κλείνει δεν ανοίγει πάλι ... έτσι έχω ελεύθερα τώρα 182mb ram....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για κανε ενα refresh παλι... αυτο που σου λεω δεν ειναι "γνωστο", ειναι στις αρχες του android... Αν θες task killer για τις κακογραμενες εφαρμογες το μονο που ξερω οτι κανει δουλεια ειναι το watchdog task manager της zomut.

Αυτο που σε ενδιαφερει δεν ειναι ποσο μνημη σου τρωει μια εφαρμογη αλλα ποσο cpu σου τρωει οταν δεν την χρησιμοποιεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για κανε ενα refresh παλι... αυτο που σου λεω δεν ειναι "γνωστο", ειναι στις αρχες του android... Αν θες task killer για τις κακογραμενες εφαρμογες το μονο που ξερω οτι κανει δουλεια ειναι το watchdog task manager της zomut.

Αυτο που σε ενδιαφερει δεν ειναι ποσο μνημη σου τρωει μια εφαρμογη αλλα ποσο cpu σου τρωει οταν δεν την χρησιμοποιεις.

ναι συμφωνώ σε αυτό, αλλα γιατι δεν είναι λογικό αν μια εφαρμογή μένει ανοιχτή να τρώει cpu...?? (ειδικά όπως λέω παραπάνω αν ειναι κακογραμμένη). λοιπόν, αυτό που είδα τώρα είναι οτι ανοίγουν κάποια προγράμματα σαν cached background process... (δεν ξέρω αν ανοίγουν ξανα όλα) αυτά λογικά μας τρώνε cpu (μπαταρία). οπότε αν κάποιο απο αυτά δεν μας χρειάζεται πρέπει να το σβήσουμε....

 

απλά αυτό που ήθελα να πώ είναι οτι δεν δημιουργεί τέτοιο "κακό" στην μπαταρία το task killer.. αλλα μάλλον δεν είναι και τόσο χρησιμο τελικά :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εφτιαξα ενα θεματακι για το optimus 2x. Η μπαταρια ειναι κυκλικη με ακριβη ποσοστο, η μπαρα ειδοποιησεων διαφανη οταν κατεβαίνει με κινημενους "ηλεκτρισμους", κοκκινα περιγραματα στα toast και γραμμες στα μενου, bounch effect στην εναλαγη οθονων και το skyfighter boot animation.

Δουλευει σε 10d stock 725 και το περνατε με cwm. Σε αλλες εκδόσεις δεν ξερω αν παίζει οπως και ουδεμίαν ευθηνην φέρω για τουβλοποιηση τις συσκευής.

 

bounch effect: www.youtube.com/watch?v=sclJlIx1H8s&feature=player_embedded

notification bar: http://db.tt/E7gFN2k

boot animation: http://db.tt/pQWSRyd

windows: http://db.tt/yaLpuqC

cwm zip: http://db.tt/GEYdUsN

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις πήρα κι εγώ το optimus 2x!

 

Έχω μείνει άφωνος!

Καταπληκτική οθόνη και ΠΑΡΑ πολύ γρήγορο!

 

Σαν νέος στο android, έχω κι εγώ τις απορίες μου..

Μπορώ να διαγράψω κάποιες απο τις εφαρμογές που υπάρχουν ήδη (car home, facebook ktl..)?

 

Γενικότερα υπάρχει κάτι το οποίο θα πρέπει να κάνω..?

Κάποιες "must" εφαρμογές..?

 

(Είμαι σε v10d)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...