Προς το περιεχόμενο

Γνωμες για αγορα HP Pavilion dv7-6020ev


hudjw

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα

 

Κατέληξα σχεδόν στην αγορά του πάρακατω φορητού υπολογιστή.

HP Pavilion dv7-6020ev

http://www.mgmanager.gr/product/24647/hp-pavilion-dv7-6020ev-lc751ea.html

 

επεξεργαστής Intel Core i7-2630QM (2.00GHz, 6MB L3 cache)

Μνήμη 8GB DDR3 (2x 4GB)

Σκληρός Δίσκος 2 x 750 GB SATA (5400 rpm)

Οπτικό Μέσο Μονάδα Lightscribe Blu-Ray ROM με SuperMulti DVD±R/RW διπλής επίστρωσης

Οθόνη 17.3" LED υψηλής ευκρίνειας HP BrightView HD+ 1600 x 900

Κάρτα Γραφικών AMD Radeon HD 6770M (1 GB DDR5)

 

 

Θα ήθελα να ακούσω την άποψη σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ασε φιλε μου και εγω εχει σχεδον μισο χρονο περιμενω να παρω ενα hp dv7 και απο τον δεκεμβριο εβλεπα για καποιο που να εχει αυτα τα χαρκτηριστικα(intel i7 sandy bridge...)!!!και εγω περιμενω σε 2 εβδομαδες περιπου να παραγγειλω το συγκεκριμενο γιατι εχει παρα πολυ καλα χαρακτηριστικα για την τιμη του!!!το μονο ελλατωμα που λενε πως υπαρχει ειναι πως ζεστενοταν πολυ το πληκτρολογιο μετα απο αρκετη χρηση και εκαιγε υπερβολικα!!!αλλα με αυτη την νεα τεχνολογια coolsense technology λεει η hp πως εχει εξαλειφθει το θεμα!!!κατα τα αλλα δεν νομιζω πως εχει κατι που να σε κανει να μην το αγορασεις!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ασε φιλε μου και εγω εχει σχεδον μισο χρονο περιμενω να παρω ενα hp dv7 και απο τον δεκεμβριο εβλεπα για καποιο που να εχει αυτα τα χαρκτηριστικα(intel i7 sandy bridge...)!!!και εγω περιμενω σε 2 εβδομαδες περιπου να παραγγειλω το συγκεκριμενο γιατι εχει παρα πολυ καλα χαρακτηριστικα για την τιμη του!!!το μονο ελλατωμα που λενε πως υπαρχει ειναι πως ζεστενοταν πολυ το πληκτρολογιο μετα απο αρκετη χρηση και εκαιγε υπερβολικα!!!αλλα με αυτη την νεα τεχνολογια coolsense technology λεει η hp πως εχει εξαλειφθει το θεμα!!!κατα τα αλλα δεν νομιζω πως εχει κατι που να σε κανει να μην το αγορασεις!!!

 

Μώπως ο ένας χρόνος εγγύηση συν ό,τι υπάρχει και αυτό που πυροβολεί !! :X

 

http://www.grab-it.gr/laptops/dell/dell-xps-l701x-17-3-wled-ci7-2630qm-4gb-500gb-gtx550-1gb.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μώπως ο ένας χρόνος εγγύηση συν ό,τι υπάρχει και αυτό που πυροβολεί !! :X

 

http://www.grab-it.gr/laptops/dell/dell-xps-l701x-17-3-wled-ci7-2630qm-4gb-500gb-gtx550-1gb.html

 

Και σε πιο φθηνο: http://www.msystems.gr/index.php?product=12127

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ασε φιλε μου και εγω εχει σχεδον μισο χρονο περιμενω να παρω ενα hp dv7 και απο τον δεκεμβριο εβλεπα για καποιο που να εχει αυτα τα χαρκτηριστικα(intel i7 sandy bridge...)!!!και εγω περιμενω σε 2 εβδομαδες περιπου να παραγγειλω το συγκεκριμενο γιατι εχει παρα πολυ καλα χαρακτηριστικα για την τιμη του!!!το μονο ελλατωμα που λενε πως υπαρχει ειναι πως ζεστενοταν πολυ το πληκτρολογιο μετα απο αρκετη χρηση και εκαιγε υπερβολικα!!! αλλα με αυτη την νεα τεχνολογια coolsense technology λεει η hp πως εχει εξαλειφθει το θεμα!!!κατα τα αλλα δεν νομιζω πως εχει κατι που να σε κανει να μην το αγορασεις!!!

 

Καλησπερα!!

Ειμαι και εγω μεταξι του dv7 και του dell και αυτο που αναφερεις για τις θερμοκρασιες ειναι σημαντικο..γιατι αν ανεβαζει 80αρια μετα απο κανα δυο χρονια λαπτοπ γιοκ..που το ακουσες αυτο ειναι απο εγκυρη πηγη???

 

ΥΓ: μολις μου καηκε καρτα γραφικων απο ενα amilo xi 2428 λογω 'πυρετου'...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ δυσκολη επιλογη. Σχεδον ιδια λεφτα ,ιδιος cpu , ιδιες επιδοσεις σχεδον η gpu αλλα +physx o Dell, +4GΒ μνημη ο HP, +1ΤΒ σκληρο ο HP, πιο μεγαλη μπαταρια ο Dell, πιο καλη Webcam o Dell , Bluray o Hp αλλα +1 χρονο εγγυηση ο Dell (και τι εγγυηση - Next Bussiness Day On Site Service).

 

Προσωπικα θα επαιρνα τον Dell λογω εγγυησης. (Παντως απαραδεκτο που και οι 2 εχουν μονο 1660Χ900 αναλυση στις 17,3")

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

hudjw αυριο φιλε μου ερχεται το λαπτοπ το πηρα τελικα....στις επομενες μερες θα σου κανω μια περιγραφη αν το αξιζει τελικα...εκτος βεβαια αν αγορασες εσυ τιποτα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολώ ωραία φίλε , θα περίμενω τις εντυπώσεις σου.

Εγώ ακόμη δεν έχω καταλήξει κάπου , είμαι μεταξύ αυτού και του dell

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

hudjw αυριο φιλε μου ερχεται το λαπτοπ το πηρα τελικα....στις επομενες μερες θα σου κανω μια περιγραφη αν το αξιζει τελικα...εκτος βεβαια αν αγορασες εσυ τιποτα....

 

Πολυ ωραια..περιμενουμε λοιπον να μας πεις τις εντυπωσεις σου...δοκιμασε και κανενα βαρυ game να δουμε τι κανει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα!!!!πηρα τελικα το hp,to εχω κατι παραπανω απο 2 εβδομαδες, απο παιχνιδια το πιο ''βαρυ'' που εχω δοκιμασει ειναι assassin's creed brotherhood..τα εβαλα full ολα και επαιξε κανονικα απλα σε μερικα σημεια ψιλοκολαγε κατεβασα λιγο τα shadows και ολα οκ. απο θερμοκρασιες idle ειναι στους 48, με απλη χρηση δν ξεπερναει τους 60, στο gaming πιανει 70αρια μεχρι 75 εχω δει, δεν ειχα χρονο να κανω benchmarks κτλ,γενικα ειμαι ικαννοποιημενος απο το μηχανημα...

 

ΥΓ:κατι που δεν φαινεται πουθενα ειναι οτι εχει φοβερο ηχο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα!!!!πηρα τελικα το hp,to εχω κατι παραπανω απο 2 εβδομαδες, απο παιχνιδια το πιο ''βαρυ'' που εχω δοκιμασει ειναι assassin's creed brotherhood..τα εβαλα full ολα και επαιξε κανονικα απλα σε μερικα σημεια ψιλοκολαγε κατεβασα λιγο τα shadows και ολα οκ. απο θερμοκρασιες idle ειναι στους 48, με απλη χρηση δν ξεπερναει τους 60, στο gaming πιανει 70αρια μεχρι 75 εχω δει, δεν ειχα χρονο να κανω benchmarks κτλ,γενικα ειμαι ικαννοποιημενος απο το μηχανημα...

 

ΥΓ:κατι που δεν φαινεται πουθενα ειναι οτι εχει φοβερο ηχο...

 

Που το τοποθετεις οταν παιζεις?Βαση ψυξης του εχεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που το τοποθετεις οταν παιζεις?Βαση ψυξης του εχεις?

 

εχω μια ωραια κουβερτα με αρκουδακια και παιζω πανω στο κρεβατι!!!! :P

 

πλακα κανω εχω μια βαση η οποια με ριχνει 2-4 βα8μους..σε γραφειο ειναι οι θερμοκρασιες που αναφερω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...