Προς το περιεχόμενο

Το iOS 4 διατηρεί αρχείο με τις τοποθεσίες που έχει επισκεφθεί ο χρήστης


gsarig

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κατεβάζετε το iPhone BackUp Extractor

 

Τρέχετε το αρχειάκι και αφου περιμένετε να φορτώσει το backup, επιλέξτε expert και πηγαίνετε στη διαδρομή Library/Caches/locationd επιλέγετε και κάνετε extract το αρχείο consolidated.db

 

Στο site http://www.courbis.f...hone-votre.html ανεβάζετε το αρχείο αυτό (στο τέλος της σελίδας) και θα δείτε τα αποτελέσματα στο χάρτη... (δεν έχω ιδέα αν το site κρατάει τα αρχεία -που δε νομίζω- αλλά προσωπικά αδιαφορώ)

 

 

Σε εμένα έβγαλε πολύ ανακριβή αποτελέσματα πάντως. Έως πάρα πολύ ανακριβή. Ούτε καν το σπίτι μου δεν έχει μαρκάρει σωστά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 50
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δεν εχω να κρυψω που παω. Αν καποιος εχει τοσο πολυ χρονο για χασιμο, και ειναι τοσο ηλιθιος ωστε να ασχοληθει μαζι μου, και με τις διαδρομες που κανω, τοτε be my guest.

 

Εξαλλου αν θελει καποιος ψαγμενος να σας βρει για κακοβουλες ενεργιες, σας βρισκει απο το στιγμα του κινητου σας και μονο, ακομα και οταν ειναι κλειστο. Δεν χριαζεται κανενα αρχειο με δεδομενα GPS.

 

Ειχα παει και ενα σαβατοκυριακο στην λουτσα , και αλλο ενα στον παρνασσο και ειχα κλειστο το κινητο, ελπιζω να τα κατεγραψε και αυτα, για να ειναι ολοκληρωμενη η εικονα. Δε μου αρεσουν οι μισες δουλειες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλάκα πλάκα σε λίγο θα μας δίνουν καραμέλες με Chip που πάει στο αίμα και ενσωμάτωνετε στον εγγεφαλο, για να μας ελκείουν περρισοτερο τα σκουπίδια που βγάζουν και να γίνονται πλουσιότεροι.

υπαρχει ηδη και λεγεται διαφημιση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ θόρυβος για το τίποτα.

 

Αυτά τα δεδομένα τα χρησιμοποιεί το Core Location για να μπορέσει να δώσει στίγμα όταν δεν υπάρχει GPS, ή Wi-Fi στο σημείο.

Είναι ο τρόπος που δουλεύει η συγκεκριμένη τεχνολογία.

 

Κάθε iPhone έχει μια γενική database με τα κυριότερα cell towers σε όλο το κόσμο, και στη συνέχεια αρχίζει και φτιάχνει database με τα cell towers στη περιοχή σου. To συγκεκριμένο έιχε αναφερθεί αναλυτικά σε ένα session για το Core Location σε WWDC (νομίζω 2009).

 

Δεν νομίζω η apple να την ενδιαφέρει και να κάθετε και να συλλέγει εκατοντάδες cell towers για 100.000.000 iphones, και δεν ξέρω πόσα iPads.

 

Τώρα αν χρησιμοποιούν τα δεδομένα αστυνομικές αρχές είναι άλλο θέμα. Και κλειδωμένα να τα είχε η Apple, πάλι οι αρχές θα ζητούσαν τη βοήθεια της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ θόρυβος για το τίποτα.

 

Αυτά τα δεδομένα τα χρησιμοποιεί το Core Location για να μπορέσει να δώσει στίγμα όταν δεν υπάρχει GPS, ή Wi-Fi στο σημείο.

Είναι ο τρόπος που δουλεύει η συγκεκριμένη τεχνολογία.

 

Κάθε iPhone έχει μια γενική database με τα κυριότερα cell towers σε όλο το κόσμο, και στη συνέχεια αρχίζει και φτιάχνει database με τα cell towers στη περιοχή σου. To συγκεκριμένο έιχε αναφερθεί αναλυτικά σε ένα session για το Core Location σε WWDC (νομίζω 2009).

 

Δεν νομίζω η apple να την ενδιαφέρει και να κάθετε και να συλλέγει εκατοντάδες cell towers για 100.000.000 iphones, και δεν ξέρω πόσα iPads.

 

Τώρα αν χρησιμοποιούν τα δεδομένα αστυνομικές αρχές είναι άλλο θέμα. Και κλειδωμένα να τα είχε η Apple, πάλι οι αρχές θα ζητούσαν τη βοήθεια της.

Με κάλυψες πλήρως πάνω στην απάντηση που ήθελα να δώσω...

η Νικολούλη βρήκε ένα ακόμα δυνατό εργαλείο για τον εντοπισμό των αγνοούμενων... :whistle:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα δεν περιμέναμε την έρευνα για να καταλάβουμε οτι φακελωνόμαστε κάθε μέρα όπου και να είμαστε ειτε λέγεται αυτο pc , κινητό τηλέφώνο η οτιδήποτε αλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαρίααααααα για έλα λίγο να σου περάσω update στο iphone

 

αυτό σε συνδυασμό με το "Το ήξερα ότι το ήθελες πάρα πολύ και σου πήρα iphone αγάπη μου... ναι, ζορίστηκα οικονομικά αλλά για σένα τα πάντα"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό σε συνδυασμό με το "Το ήξερα ότι το ήθελες πάρα πολύ και σου πήρα iphone αγάπη μου... ναι, ζορίστηκα οικονομικά αλλά για σένα τα πάντα"

 

εγώ κατά μία έννοια το βρίσκω γαμάτο αυτό το πρόβλημα (και όχι για χρήση ανήθηκη) !

δε χρειάζεται να βάλεις εφαρμογή για κάτι τέτοιο... το κάνει ήδη και πολύ καλά μάλιστα!

 

από την άλλη απορώ που δε το είχαν βρει νωρίτερα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Πολυ θόρυβος για το τίποτα.

 

Αυτά τα δεδομένα τα χρησιμοποιεί το Core Location για να μπορέσει να δώσει στίγμα όταν δεν υπάρχει GPS, ή Wi-Fi στο σημείο.

Είναι ο τρόπος που δουλεύει η συγκεκριμένη τεχνολογία.

 

Κάθε iPhone έχει μια γενική database με τα κυριότερα cell towers σε όλο το κόσμο, και στη συνέχεια αρχίζει και φτιάχνει database με τα cell towers στη περιοχή σου. To συγκεκριμένο έιχε αναφερθεί αναλυτικά σε ένα session για το Core Location σε WWDC (νομίζω 2009).

 

Δεν νομίζω η apple να την ενδιαφέρει και να κάθετε και να συλλέγει εκατοντάδες cell towers για 100.000.000 iphones, και δεν ξέρω πόσα iPads.

 

Τώρα αν χρησιμοποιούν τα δεδομένα αστυνομικές αρχές είναι άλλο θέμα. Και κλειδωμένα να τα είχε η Apple, πάλι οι αρχές θα ζητούσαν τη βοήθεια της.

Συμφωνώ, πολύς θόρυβος για το τίποτα.

 

Άλλωστε το αρχείο "consolidated.db" μένει στο iPhone και στον υπολογιστή, δεν στέλνεται πουθενά.

 

Εν τω μεταξύ, πολύ πλάκα έχει αυτό το iPhone Tracker που έφτιαξαν. Το έβαλα στον Mac μου και μέσα σε μερικά δευτερόλεπτα μου'βγαλε αποτέλεσμα:

 

Screenshot από τις εντός Ελλάδας μετακινήσεις μου το τελευταίο έτος:

 

post-40281-0-64004600-1303376816_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Screenshot από τις εντός Ελλάδας μετακινήσεις μου το τελευταίο έτος:

 

post-40281-0-64004600-1303376816_thumb.png

 

υπάρχει ζωή και μετά την Στερεά Ελλάδα... ΕΛΛΑΔΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ Η ΑΘΗΝΑ (και αλλά τέτοια...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...