Προς το περιεχόμενο

Η Sony στο χορό των tablets με 2 νέα μοντέλα


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλά το S1 μου θυμίζει κορνίζες απο αυτές τις ψηφιακές.

Το S2 κάτι λέει άμα κάνεις τν κάτω μεριά πληκτρολόγιο ή έχεις δυο διαφορετικές ειδήσεις, σε αυτό μπορεί να κάνει την διαφορά απο τα άλλα tablet!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπήκε και αυτή στον χορό τον tablet. Αργούτσικα βέβαια όπως και με τα netbook. Όλοι κοιτάνε να επωφεληθούν από την καινούρια μόδα. Ελπίζω το πρώτο tablet να έχει υψηλή ανάλυση και να κάνει την διαφορά από τον σωρό που κυκλοφορεί. Άντε κάποια στιγμή να δούμε και tablet με ανάλυση retina. Θεωρώ πως από ποιότητα η Sony είναι η αμέσως καλύτερη μετά την Apple γιαυτό και τα προϊόντα της είναι ακριβότερα από τα υπόλοιπα της αγοράς. Όσο αφορά την Ελλάδα το σέρβις της είναι μακρά το καλύτερο από όλους.

Σίγουρα τα tablet της θα έχουν εξαιρετική ποιότητα κατασκευής. Όμως φοβάμαι πως λόγω υψηλής τιμής δεν θα τα προτιμήσει το ελληνικό αγοραστικό κοινό. Θα γίνει κάτι ανάλογο με τα Vaio P και Vaio W. Εξαιρετικά προϊόντα αλλά απούλητα λόγω μεγάλης τιμής. Δυστυχώς ο περισσότερος κόσμος κοιτά μόνο τα χαρακτηριστικά στα χαρτιά. Από την προσωπική εμπειρία μου όπως και αυτήν αρκετών φίλων , οι drivers της Sony δεν κρασάρουν εύκολα τα λάπτοπ της γιατί είναι καλογραμμένοι και με συνεχή update. Επίσης το service της στην Ελλάδα είναι επίσημο , γρήγορο και όχι από πονηρούς μάνατζερ που κοιτούν να πουλούν φθηνά και να σε χρεώνουν σε ανταλλακτικά. Έχω πικρή εμπειρία από την Acer και την Asus. Μόνο τα ThinkPad ήταν εξαιρετικά όσο τα έφτιαχνε η IBM τώρα έχουν πέσει και αυτά σε ποιότητα. Όποιος διαθέτει λίγα χρήματα παραπάνω και δεν τον συγκινεί το iOS να το προτιμήσει.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτσε να δούμε την τιμή πρώτα γιατί υπάρχει το ιστορικό με το Vaio P που ξεκίνησε με €1000 περίπου και μετά το βρίσκαμε σε προσφορές κάτω από €400.

Αν δεν κανει αυτη την βλακεια με τις τιμες και το κρατησει προσιτο σε ολους με χαμηλη τιμη στα 350-450 ευρω και επιτρεψει εφαρμογη Microsoft Office ειμαι σιγουρος οτι θα γινει Must

Ειδικα αν αφησει και δωρεαν εφαρμογες οπως το i-pad i-phone......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά το S1 μου θυμίζει κορνίζες απο αυτές τις ψηφιακές.

Το S2 κάτι λέει άμα κάνεις τν κάτω μεριά πληκτρολόγιο ή έχεις δυο διαφορετικές ειδήσεις, σε αυτό μπορεί να κάνει την διαφορά απο τα άλλα tablet!

 

όλα τα tablet θυμίζουν κορνίζες, πόσο μάλλον αν πάρεις και καμιά βάση...

Το s2 είναι σαν απόγονος του Vaio P (όπως...P-eos) ή του Νοκια Κομιουνικάτορ...βλακείες,σαν δύο κινητά σαντουιτς για να μην το πώ αλλιώς

 

Μπήκε και αυτή στον χορό τον tablet. Αργούτσικα βέβαια όπως και με τα netbook. Όλοι κοιτάνε να επωφεληθούν από την καινούρια μόδα. Ελπίζω το πρώτο tablet να έχει υψηλή ανάλυση και να κάνει την διαφορά από τον σωρό που κυκλοφορεί. Άντε κάποια στιγμή να δούμε και tablet με ανάλυση retina. Θεωρώ πως από ποιότητα η Sony είναι η αμέσως καλύτερη μετά την Apple γιαυτό και τα προϊόντα της είναι ακριβότερα από τα υπόλοιπα της αγοράς. Όσο αφορά την Ελλάδα το σέρβις της είναι μακρά το καλύτερο από όλους.

Σίγουρα τα tablet της θα έχουν εξαιρετική ποιότητα κατασκευής. Όμως φοβάμαι πως λόγω υψηλής τιμής δεν θα τα προτιμήσει το ελληνικό αγοραστικό κοινό. Θα γίνει κάτι ανάλογο με τα Vaio P και Vaio W. Εξαιρετικά προϊόντα αλλά απούλητα λόγω μεγάλης τιμής. Δυστυχώς ο περισσότερος κόσμος κοιτά μόνο τα χαρακτηριστικά στα χαρτιά. Από την προσωπική εμπειρία μου όπως και αυτήν αρκετών φίλων , οι drivers της Sony δεν κρασάρουν εύκολα τα λάπτοπ της γιατί είναι καλογραμμένοι και με συνεχή update. Επίσης το service της στην Ελλάδα είναι επίσημο , γρήγορο και όχι από πονηρούς μάνατζερ που κοιτούν να πουλούν φθηνά και να σε χρεώνουν σε ανταλλακτικά. Έχω πικρή εμπειρία από την Acer και την Asus. Μόνο τα ThinkPad ήταν εξαιρετικά όσο τα έφτιαχνε η IBM τώρα έχουν πέσει και αυτά σε ποιότητα. Όποιος διαθέτει λίγα χρήματα παραπάνω και δεν τον συγκινεί το iOS να το προτιμήσει.

 

Η Sony Hellas δεν υπάρχει πια, μόνο ένα μεγάλο εξουσιοδοτημένο κέντρο στην Αργυρούπολη, και βέβαια στο Βέλγιο.

Αν κάνω λάθος διόρθωσέ με. Η σειρά Thinkpad της Lenovo εξακολουθεί να ακολουθεί τα παλαιά πρότυπα, τα υπόλοιπα είναι mainstream που λέμε...ωραίες συνθέσεις όμως

και υπερτιμημένα εδώ στην πλούσια χώρα μας...

 

350 - 450 € για αυτά είναι όνειρα προς το παρόν για Ελλάδα, μετά 2 χρόνια ίσως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έμαθε κανείς απο την αποτυχία του libretto της toshiba ;

Αυτή η Sony απο ποτέ έχει να βγάλει αξιόλογο προϊόν;

Αυτή τη στιγμή 3 είναι τα tablets που αξίζουν, το asus transformer και iPad 1 και 2

Ποια αποτυχία,το πείρα εγώ καταραμένη ώρα,επίσης και το πουλαω αν ενδιαφέρεται κανείς :P

 

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...