Προς το περιεχόμενο

Windows Phone- Γενική συζήτηση και απορίες


dimitris__

Προτεινόμενες αναρτήσεις

In what seems like an unconfirmed tip from our reader ”Amit”, in a program organised yesterday, Nokia has probably demoed the Tango/wp 7.5 refresh update and the changes that it brings obviously include internet sharing/Tethering but the details of other changes are really interesting.

 

•Marketplace now being named as Nokia market place with Nokia store’s logo.

•Improved battery performance.

•Nokia is about to release an App which allows bluetooth file transfer for Lumia phones.

 

Bluetooth file transfer is something for which windows phone OS has been criticised severely by Symbian users, and in a recent discussion CEO Elop has confirmed that it will be coming soon to Lumia devices.

 

 

Amit also reports that in reply to his question “whether current Lumia devices would be updated to Apollo” he was ascertained that Lumias will receive many future updates including “Major ones”. Hmmm!! lots of positivity in that reply

 

http://nokiapoweruser.com/2012/05/06/weekend-tip-internet-sharing-bluetooth-file-transfer-and-improved-battery-performance-coming-to-lumia-800-710-soon/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Υπάρχει πρόγραμμα για wp που να κάνει περίπου ό,τι και το AirDroid ή το Kies Air για android, δηλαδή διαχείριση των δεδομένων του κινητού μέσω browser;

 

Αποστολή από το GT-I9000 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω χρησιμοποιήσει πολύ το airdroid, το είχα μέσα γιατί ήξερα οτι είναι φανταστικό πρόγραμμα, αλλά στην ουσία δεν το χρησιμοποίησα ποτέ.

Αυτό σημαίνει πως δεν ξέρω τι ακριβώς χρειάζεσαι απο αυτό, αλλά ξέρω οτι δεν υπάρχει κάτι αντίστοιχο. Το μόνο που κάνει ασύρματα σχετικά με τα δεδομένα του κινητού το wp7, είναι το skydrive, και ο ασύρματος συγχρονισμός μέσω zune, που ότι διαλέξεις συγχρονίζονται την επόμενη φορά που θα βρεθεί το κινητό σε φόρρτιση ή σε φορτιστή τοίχου ή σε usb, και συνδεθεί όμως με το δίκτυο wifi που θεώρησες ως αξιόπιστο.

Φαντάζομαι οτι απέχει πολύ απο αυτό που θες, απλά το ανέφερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλά για τον εαυτό σου!

Προς το παρόν,τα android, ειναι μακράν το πιο πλήρες λογισμικό,απ'ολα!

Αν ξέρεις καλα ελληνικά και διαβάζεις σωστά για τον εαυτό μου μιλάω..προσωπικά το android εχει χάλια ui ειδικά τα HTC και τα Samsung.....στη Sony καλυτερευει κατα πολυ το πράγμα...ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΠΑΝΤΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά τί ακριβώς αγοράζεις όταν διαλέγεις το ένα από το άλλο WinPho; Όλοι λένε ότι το λογισμικό δεν κολλάει και είναι εξαιρετικά smooth, όποιοα συσκευή και να έχεις. Επίσης δεν υπάρχουν περιορισμοί hardware για να (ονομαστικά) επεξεργαστής δεν φαίνεται να έχει νόημα για να πάρεις ακριβότερο. Από την άλλη, οι διαφορές στην τιμή είναι τεράστιες από το ένα μοντέλο στο άλλο. Αν η εμπειρία χρήσης είναι η ίδια σε όλα, τί αγοράζεις με τα παραπάνω λεφτά; Οθόνη, μπροστά κάμερα και εσωτερική μνήμη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά τί ακριβώς αγοράζεις όταν διαλέγεις το ένα από το άλλο WinPho; Όλοι λένε ότι το λογισμικό δεν κολλάει και είναι εξαιρετικά smooth, όποιοα συσκευή και να έχεις. Επίσης δεν υπάρχουν περιορισμοί hardware για να (ονομαστικά) επεξεργαστής δεν φαίνεται να έχει νόημα για να πάρεις ακριβότερο. Από την άλλη, οι διαφορές στην τιμή είναι τεράστιες από το ένα μοντέλο στο άλλο. Αν η εμπειρία χρήσης είναι η ίδια σε όλα, τί αγοράζεις με τα παραπάνω λεφτά; Οθόνη, μπροστά κάμερα και εσωτερική μνήμη;

 

Θα έλεγα και ποιότητα κατασκευής , design , και apps

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα έλεγα και ποιότητα κατασκευής , design , και apps

 

Εννοείς τα apps που μπορεί να βάζει μια κατασκευάστρια εταιρία επιπλέον των προεγκατεστημένων στα WinPho από την MS; Όπως πχ οι χάρτες που δίνει η Νοκια με τα δικά της; Και πάλι βέβαια, δεν ξέρω αν το δικαιολογεί η διαφορά τιμής, όταν το ένα κάνει 180 και το άλλο 350+.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...