Προς το περιεχόμενο

Windows Phone- Γενική συζήτηση και απορίες


dimitris__

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι αυτό με το ρολοι και τα παιχνίδια τι να σου πω. Τράπεζες οκ. Καμερες δεν γνωρίζω(αλλα βλεπω ένα σωρο σχετικες εφαρμογες.)

Αυτό με το ζουμακι(otg) δεν το ηξερες? Βρηκες ξανα αφορμή να βγαλεις τα αποθημενα σου για την Microsoft?

Οποιος το χρειαζεται απλα περνει το καταλληλο τηλεφωνο.

Κουρασες πανο καταλαβε το.

Λοιπον..με την σειρα..

   Αν εσενα δεν σε ενδιαφερουν οι εφαρμογες τραπεζων,. των διαφορων παρόχων, διαφορων μεταφορικων μεσων, τα games ,των καμερων, η διαφορα στην ποιοτητα αρκετων ιδιων εφαρμογων και πολλα αλλα..ειναι Σαφεστατα δικαιωμα σου, ενδιαφερει ομως  το υπολοιπο 99,8 % του πλανητη που εχει smartphone αλλης πλατφορμας.

   Το ζουμακι ή αλλιως ολη η ουσια που ανεφερα, πηγαινε σε αυτο που μαυρισα τελευταιο απο το post του Tragic...<<Οταν τα σκας για μια συσκευη πρεπει να στα κανει ολα>>. Το τι ειναι το Otg και ποιες wm συσκευες το υποστηριζουν ειναι γνωστο. 

Τελος το τι συσκευη εχω και τι θα παρω αφορα μονο εμενα.

    Καλλιστα εχεις καθε δικαιωμα να προσπερνας τα σχολια μου αν διαφωνεις με κατι, απλα οταν κανεις Ανοιχτα ερωτηση,οπως τι δεν μπορει να κανει μια wm συσκευη σε σχεση με τον ανταγωνισμο να εισαι ετοιμος να ακουσεις και να απαντας με επιχειρηματα και οχι επιθετικα. Ευχαριστω πολυ.

 

Και να προσθεσω ενα παραδειγμα γιατι εμεις δεν εχουμε να χωρισουμε απολυτως τιποτα αλλα το αντιθετο και τωρα ζηταω εγω την γνωμη σου g13333..

Ειμαι τις γιορτες στο χωριο μου και οπως ειναι φυσικο 2-3 φιλοι απο κατω με ρωτησαν τι κινητα να παρουν(οπως φανταζομαι γινεται με αρκετους εδω στο forum).

Τους ρωταω ποσα δινουν και τι θελουν απο ενα smartphone και ομολογουμενως ενα φθηνο wm θα τους ταιριαζε γαντι, διοτι πλεον εχει βελτιωθει απο αποψη σταθεροτητας και αξιοπιστιας και αυτοι δεν μου ειπαν για καποια εφaρμογη που που δεν εχει στα wm. Τους εδειξα και το δικο μου 640 και τους αρεσε που ηταν απλο και ομορφο..μια χαρα..

Ελα μου ομως οπως παω να φυγω απο το καφενειο του χωριου μου λενε..εφαρμογη ΟΠΑΠ εχει ετσι??? Οχι τους λεω..ε τοτε πες μας αλλα ρε Πανο μου λενε..και οπως ειναι φυσικο πηραν κατι meizu και κατι huawei...

Επεξ/σία από panos9553
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Λοιπον..με την σειρα..

   Αν εσενα δεν σε ενδιαφερουν οι εφαρμογες τραπεζων,. των διαφορων παρόχων, διαφορων μεταφορικων μεσων, τα games ,των καμερων, η διαφορα στην ποιοτητα αρκετων ιδιων εφαρμογων και πολλα αλλα..ειναι Σαφεστατα δικαιωμα σου, ενδιαφερει ομως  το υπολοιπο 99,8 % του πλανητη που εχει smartphone αλλης πλατφορμας.

   Το ζουμακι ή αλλιως ολη η ουσια που ανεφερα, πηγαινε σε αυτο που μαυρισα τελευταιο απο το post του Tragic...<<Οταν τα σκας για μια συσκευη πρεπει να στα κανει ολα>>. Το τι ειναι το Otg και ποιες wm συσκευες το υποστηριζουν ειναι γνωστο. 

Τελος το τι συσκευη εχω και τι θα παρω αφορα μονο εμενα.

    Καλλιστα εχεις καθε δικαιωμα να προσπερνας τα σχολια μου αν διαφωνεις με κατι, απλα οταν κανεις Ανοιχτα ερωτηση,οπως τι δεν μπορει να κανει μια wm συσκευη σε σχεση με τον ανταγωνισμο να εισαι ετοιμος να ακουσεις και να απαντας με επιχειρηματα και οχι επιθετικα. Ευχαριστω πολυ.

 

Αυτό καταλαβες? Απορω τι καθεσαι και σκας με τα windows αφου είναι όπως τα λες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό καταλαβες? Απορω τι καθεσαι και σκας με τα windows αφου είναι όπως τα λες.

Αργησα να προσθεσω κατι ακομα απο πανω και ζητω συγγνωμη..το ξαναποσταρω εδω για να το δεις αν εξυπηρετει.

 

<<Και να προσθεσω ενα παραδειγμα γιατι εμεις δεν εχουμε να χωρισουμε απολυτως τιποτα αλλα το αντιθετο και τωρα ζηταω εγω την γνωμη σου g13333..

Ειμαι τις γιορτες στο χωριο μου και οπως ειναι φυσικο 2-3 φιλοι απο κατω με ρωτησαν τι κινητα να παρουν(οπως φανταζομαι γινεται με αρκετους εδω στο forum).

Τους ρωταω ποσα δινουν και τι θελουν απο ενα smartphone και ομολογουμενως ενα φθηνο wm θα τους ταιριαζε γαντι, διοτι πλεον εχει βελτιωθει απο αποψη σταθεροτητας και αξιοπιστιας και αυτοι δεν μου ειπαν για καποια εφaρμογη που που δεν εχει στα wm. Τους εδειξα και το δικο μου 640 και τους αρεσε που ηταν απλο και ομορφο..μια χαρα..

Ελα μου ομως οπως παω να φυγω απο το καφενειο του χωριου μου λενε..εφαρμογη ΟΠΑΠ εχει ετσι??? Οχι τους λεω..ε τοτε πες μας αλλα ρε Πανο μου λενε..και οπως ειναι φυσικο πηραν κατι meizu και κατι huawei...>>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι εφαρμογή ΟΠΑΠ δεν εχει . Το κινο δεν μπορω να το σκαναρω (αλλα μπορω να δω αν κερδισα με άλλο τροπο)

Φιλος  μου την ειπε και όταν πηγε να σκαναρει δεν γινονταν τιποτα λογο της απαράδεκτης καμερας που ειχε.

Μετα από αυτό το πεταξε και πηρε το 650.

Α και εβαλε και ένα σωρο εφαρμογες  αν και ηταν επιφυλακτικος γιατι αυτό που ειχε ολο δεν επαρκει ο χωρος αποθηκευσης του ελεγε. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι εφαρμογή ΟΠΑΠ δεν εχει . Το κινο δεν μπορω να το σκαναρω (αλλα μπορω να δω αν κερδισα με άλλο τροπο)

Φιλος  μου την ειπε και όταν πηγε να σκαναρει δεν γινονταν τιποτα λογο της απαράδεκτης καμερας που ειχε.

Μετα από αυτό το πεταξε και πηρε το 650

 

Δεν εχει το ενα αλλα σιγα μωρε, δεν εχει το αλλο αλλα δεν εγινε και τιποτα...βουναλακι θα μαζευτει στο τελος ομως...

Τελοςπαντων, ξαναλεω εμεις δεν εχουμε να χωρισουμε τιποτα, εσυ εθεσες ενα ερωτημα και πηρες καποιες  απαντησεις δεν ξεκινησα κατι ετσι και ντε...καλο μας βραδυ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως στο thread εδω οποιος λεει κατι διαφορετικο(παρολο μαλιστα που ζητηθηκε η αποψη του) δεχεται ενα ειδος "επιθεσης":

 

Τι ακριβως ειναι αυτο που ακουγεται ότι τα windows τηλεφωνα είναι για απλη χρηση?

Τι δεν μπορω να κανω?

Πραγματικα θα ηθελα μια απαντηση

 

 

Ναι αυτό με το ρολοι και τα παιχνίδια τι να σου πω. Τράπεζες οκ. Καμερες δεν γνωρίζω(αλλα βλεπω ένα σωρο σχετικες εφαρμογες.)

Αυτό με το ζουμακι(otg) δεν το ηξερες? Βρηκες ξανα αφορμή να βγαλεις τα αποθημενα σου για την Microsoft?

Οποιος το χρειαζεται απλα περνει το καταλληλο τηλεφωνο.

Κουρασες πανο καταλαβε το.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α και εβαλε και ένα σωρο εφαρμογες  αν και ηταν επιφυλακτικος γιατι αυτό που ειχε ολο δεν επαρκει ο χωρος αποθηκευσης του ελεγε.

 

Αυτο ειναι κοινο προβλημα στις συσκευες αντροιντ με 1gb ram - 8gb αποθηκευτικου χωρου. Τα ιδια σε εμενα με ενα lg v400 με snapdragon 400. Maximum 8-9 εφαρμογές και αν θελω να βαλω κατι απεγκαθιστω το excel για να ανοιξει χωρος και μετα απεγκαθιστω την καινουργια εφαρμογη για να ξαναβαλω το excel. Συν παμπολα αλλα προβληματα battery drains, κρασαρισματα του spotify οταν πας να ανοιξεις τον browser κτλ κτλ απο τα χαμηλα σπεκς της συσκευης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλές απόκριες σε όλους και το βασικότερο να ευχαριστιόμαστε τα κινητά μας όπως είναι μιας και για κάποιο λόγο τα αγοράσαμε είτε είναι android αλλά είτε και windows. Οι διαφορές είναι γνωστές σε όλους μας και χιλιοειπωμένες μεταξύ των λειτουργικών αλλά αν εμάς σαν dailydriver μας καλύπτει τότε όλα τα άλλα περιττά ;).

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μισο

 

δεν καλυπτει ακριβως τις αναγκες

 

οι περισσοτεροι επενδυσαμε στην πλατφορμα με τα υποσχομενα κ απροβληματιστα windows phone 8

 

κ στην συνεχεια λουστηκαμε τα 10αρια που απεχουν πολυ μα παρα πολυ απο σχεδον ολα τα καλα των 8

 

οκ για τους περισσοτερους τα βασικα γινονται μια χαρα η εστω με workarounds αλλα μην παραμυθιαζομαστε 

 

πλεον ειναι φθηνα τηλεφωνα με συμπαθητικες η καλες καμερες κ λειτουργικο κ εφαρμογες που απλα τα υπομενεις

 

γνωμη μου χωρις καμια διαθεση flame

 

 

ps μου αρεσουν τα πλακακια κ η ολη φιλοσοφια των windows αλλα η μεταβαση στα 10 τα μαμησε κ ψοφησαν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...