Προς το περιεχόμενο

Windows Phone- Γενική συζήτηση και απορίες


dimitris__

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσωπικά, το μοναδικό θέμα που έχω με τα τελευταία updates είναι σχετικά με το tile του calendar που σταματάει να δείχνει ημερομηνία και γεγονότα. Δυστυχώς μόνο με soft reset, έχω καταφέρει μέχρι στιγμής να το επιλύσω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω αν έχεις κάνεις slow ring σε 535 για να βάλω??

 

Με release preview έχω 2-3 bugs:

Φωτεινότητα, αργός edge & calendar live tile

Μην πας είναι πολύ προβληματικό.

Περίμενε να βγει νέα έκδοση.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξαναγύρισε το Minecraft στα τηλέφωνα...πόση γκρίνια να ρίξουμε για αυτό?

Μα είναι δυνατόν; Δεν το θέλουμε, να το πάρουν πίσω, σιχαμένοι :P

 

Σοβαρά τώρα; 'Οντως γύρισε; Γιατί χθες είδα update στην φήμη που υπήρχε ότι θα γυρίσει και είπαν τελικά άκυρο...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα είναι δυνατόν; Δεν το θέλουμε, να το πάρουν πίσω, σιχαμένοι :P

 

Σοβαρά τώρα; 'Οντως γύρισε; Γιατί χθες είδα update στην φήμη που υπήρχε ότι θα γυρίσει και είπαν τελικά άκυρο...

 

 

Ξαναγύρισε το Minecraft στα τηλέφωνα...πόση γκρίνια να ρίξουμε για αυτό?

XAXA..ελατε μωρε..δεν λεμε και πραγματα χωρις λογο...

Βασικα οχι μονο το πηραν παλι πισω Retro και Πετρο..αλλα ειχαν κανει και το εξης λαθος...ειχαν γραψει windows phone 10..και ψαχνανε ολοι τι στο καλο και αλλο λειτουργικο? Εκλεγα οταν διαβαζα τα σχολια...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι είναι αυτό το minecraft και πρεπει να το εχω οπωσδήποτε? Αμα είναι να αλλαξω τηλεφωνο.

 

Άλλη μια αποτυχημένη αγορά της microsoft 2.5 δις... Δεν πιστεύω ότι θα βγάλει ποτέ τα λεφτά του....

Σε λίγο θα το βλέπουμε και στις αποδείξεις όπως την pizza fun...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηξις:

Είχα πάρει ένα powerbank το καλοκαίρι γιατί είχα σκάσει να μένω απο μπαταρία (Lumia 930 + 3g mobile modem κ.α. συσκευούλες που φόρτιζα). Είναι αυτό:

 

https://www.skroutz.gr/s/6070757/Xiaomi-Mi-Power-Bank-16000mAh.html

 

Όλα καλά, όλα ωραία. Υπάρχει κάποιος λόγος που το 950 αρνείται να φορτίσει; Το συνδέω και σαν να μην τρέχει τίποτα... Ούτε καν ασχολήθηκα να δώ τάση εξόδου κτλ, λέτε να φταίει κάτι τέτοιο;

 

P.s. Ναι, δικαιούμαι κι εγώ ένα off topic, κράξτε με, δεν νιώθω απο αυτά εγώ. :)

 

Edit: Το 950 μου επίσης είναι λίγο χαζό ή μου φαίνεται. Συνδέω την απόληξη του φορτιστή στο κινητό. Ο φορτιστής όμως δεν είναι στην πρίζα. Και ανα 3-4 δευτερόλεπτα, κάνει τον ήχο όπως όταν το φορτίζεις αλλα το κάνει συνέχεια, χωρίς να φορτίζει (αφού δεν το έχω στην πρίζα). LoL;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://mspoweruser.com/microsoft-working-on-new-andromeda-desktop-experience-for-windows-10-devices/

 

But with Andromeda, Microsoft is bringing a new desktop experience to Windows 10 — which, in turn, is expected to bring significant improvements to Continuum for phones in Windows 10. This new desktop experience will bring things like multi-window support to Continuum, a full-featured taskbar, toast notifications, and an updated Action Center, along with an user-interface that looks almost exactly like the desktop in Windows 10 PCs

 

Andromeda may not sound huge yet, as it’s part of something bigger Microsoft has been working on for a while — and that is the new Composable Shell (aka CShell). Composable Shell, for those unfamiliar, is a new adaptive shell in Windows 10 which will allow the OS to adapt to the device it’s currently running on


Ερώτηξις:

Είχα πάρει ένα powerbank το καλοκαίρι γιατί είχα σκάσει να μένω απο μπαταρία (Lumia 930 + 3g mobile modem κ.α. συσκευούλες που φόρτιζα). Είναι αυτό:

 

https://www.skroutz.gr/s/6070757/Xiaomi-Mi-Power-Bank-16000mAh.html

 

Όλα καλά, όλα ωραία. Υπάρχει κάποιος λόγος που το 950 αρνείται να φορτίσει; Το συνδέω και σαν να μην τρέχει τίποτα... Ούτε καν ασχολήθηκα να δώ τάση εξόδου κτλ, λέτε να φταίει κάτι τέτοιο;

 

P.s. Ναι, δικαιούμαι κι εγώ ένα off topic, κράξτε με, δεν νιώθω απο αυτά εγώ. :)

 

Edit: Το 950 μου επίσης είναι λίγο χαζό ή μου φαίνεται. Συνδέω την απόληξη του φορτιστή στο κινητό. Ο φορτιστής όμως δεν είναι στην πρίζα. Και ανα 3-4 δευτερόλεπτα, κάνει τον ήχο όπως όταν το φορτίζεις αλλα το κάνει συνέχεια, χωρίς να φορτίζει (αφού δεν το έχω στην πρίζα). LoL;

 

Αυτό έχω και εγώ (το 10ρι xiaomi) και μου φορτίζει!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηξις:

Είχα πάρει ένα powerbank το καλοκαίρι γιατί είχα σκάσει να μένω απο μπαταρία (Lumia 930 + 3g mobile modem κ.α. συσκευούλες που φόρτιζα). Είναι αυτό:

 

https://www.skroutz.gr/s/6070757/Xiaomi-Mi-Power-Bank-16000mAh.html

 

Όλα καλά, όλα ωραία. Υπάρχει κάποιος λόγος που το 950 αρνείται να φορτίσει; Το συνδέω και σαν να μην τρέχει τίποτα... Ούτε καν ασχολήθηκα να δώ τάση εξόδου κτλ, λέτε να φταίει κάτι τέτοιο;

 

P.s. Ναι, δικαιούμαι κι εγώ ένα off topic, κράξτε με, δεν νιώθω απο αυτά εγώ. :)

 

Edit: Το 950 μου επίσης είναι λίγο χαζό ή μου φαίνεται. Συνδέω την απόληξη του φορτιστή στο κινητό. Ο φορτιστής όμως δεν είναι στην πρίζα. Και ανα 3-4 δευτερόλεπτα, κάνει τον ήχο όπως όταν το φορτίζεις αλλα το κάνει συνέχεια, χωρίς να φορτίζει (αφού δεν το έχω στην πρίζα). LoL;

Για το Powerbank δοκίμασε άλλο καλώδιο! Για το φορτιστή τι να σου πω; βραχυκυκλωμα(;;; ) Δε ξέρω!
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tϊ να πω?

 

Απλά το διάβασα στο WinCentral και το θυμήθηκα με αφορμή που ρώτησες, Retro.

 

Από ότι φαίνεται, διάνα: Άλλη μια αφορμή για  κρα!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...