Προς το περιεχόμενο

Windows Phone- Γενική συζήτηση και απορίες


dimitris__

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η είδηση για τα 8.1 από το mspoweruser

 

Σύμφωνα με αυτό cameranek, είσαι ένας από αυτούς που μπορούν ακόμη να την πάρουν μέσω insider. Αλλα αφού κόπηκε σε κάποιους και αφού κόβουν και την επίσημη, δεν τα βλέπω καλά τα πραγματα.

 

https://mspoweruser.com/microsoft-begins-block-windows-10-mobile-updates-majority-windows-phones/

 

Microsoft recently culled the number if Windows phones that could upgrade to newer versions of the OS with the release of the Creators Update, and now the firm has pulled the Upgrade Advisor app that was necessary for Windows Phone 8.1 users to make the jump to Windows 10 Mobile.

 

Aside from that, some Windows 10 Mobile users (but not all) are now reporting that the Windows Insider app no longer offers new builds for devices on 8.1, which means that if those Insiders on newly unsupported phones which originally shipped with Windows 8.1 decide to downgrade, they may no longer be able to upgrade their devices to any build of Windows 10 Mobile – supported or no. Microsoft hasn’t said anything about either scenario, and not everyone would be willing to volunteer up their device for a game of update roulette.

 

Επίσης αυτό που λέει ο Πάνος, στην ουσία λένε θα μπουν σε support mode και το rs3 θα είναι απλά το φινάλε.

To add to that, rumors are now swelling up from multiple sources – including ours – that Microsoft’s Windows 10 Mobile is on the chopping block and has slid into maintenance mode. When reached for comment on the matter, the firm declined to respond either way.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου κάνει εντύπωση που κάποιοι επιμένουν ότι δεν θα διατεθεί καν η Rs3 απλα μια Rs2+ με κάποιες βελτιώσεις μέχρι να κλείσει αυτο το κεφάλαιο..

Δεν μένει παρα να δουμε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τα ΘΑ δεν κάνουμε δουλειά.
Αυτή τη στιγμή δουλεύουν μια χαρά (για μένα) στην επίσημη 14393.1066
Εγώ έχω όλα τα κινητά της συλλογής μου 14393.1066
εκτός από το 550 και 650 που είναι σε φαστ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης η Dona είπε ότι στην ουσία σε συνέντευξη στο Windows central ότι θα συνεχίσουν να υποστηρίζουν τον arm σε κάποια άλλη μορφή. Δηλαδή αυτό που βλέπω είναι κόψιμο mobile και συνέχεια με arm tablets και μάλλον με τα νέα Windows cloud.

Το έχει πει πολλές φορές εξάλλου η Microsoft. Θέλουμε να έχουμε arm έκδοση.

Με τα ΘΑ δεν κάνουμε δουλειά.

Αυτή τη στιγμή δουλεύουν μια χαρά (για μένα) στην επίσημη 14393.1066

Εγώ έχω όλα τα κινητά της συλλογής μου 14393.1066

εκτός από το 550 και 650 που είναι σε φαστ

Καλά το είπες. Αυτήν την στιγμή...
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρετρο δεν ειμαι μεντιουμ-μελλοντολλόγος  :-D

Αυτή τη στιγμή δουλεύουν μια χαρά (για μένα) στην επίσημη 14393.1066

Οταν ΘΑ σταματησουν, ΘΑ δουμε  :-D

Με την λογική την δικιά σας, όλοι θα πεθάνουμε οπότε να ετοιμαζόμαστε απο σήμερα  :devil:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης η Dona είπε ότι στην ουσία σε συνέντευξη στο Windows central ότι θα συνεχίσουν να υποστηρίζουν τον arm σε κάποια άλλη μορφή. Δηλαδή αυτό που βλέπω είναι κόψιμο mobile και συνέχεια με arm tablets και μάλλον με τα νέα Windows cloud.

Το έχει πει πολλές φορές εξάλλου η Microsoft. Θέλουμε να έχουμε arm έκδοση.

 

Ναι την ειδα την συνέντευξη..είπε απέξω απέξω αυτο που λεω εδω και πάνω απο 1 χρόνο..Γιοκ τα wm10 στις υπάρχουσες συσκευές διότι ξεκινούν κατι αλλο...(Για τρίτη φορα)

Δεν υπήρχε ομως η παραδοχή ότι πλέον ειναι μια ενιαία πλατφόρμα;..και τα Wm 10 θα συνεχίσουν την υποστήριξη ότι και να γίνει;

Που πήγε η universal πλατφόρμα τωρα;;Χμ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ cameramek είμαι ο τελευταίος που θα ήμουν απαισιόδοξος για το mobile.

Πάντα πίστευα στην επιτυχία του one core και του uwp.

Αλλά αυτήν την στιγμή περιμένω να ακούσω το άντε γεια...

Πραγματικά δεν θέλω, αλλά βομβαρδιζόμαστε από αρνητικές ειδήσεις.

Μέχρι και το Windows central είναι σε "απόγνωση"...

Εκεί δόθηκε και η συνέντευξη....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρετρο απο καταστροφολόγους ειμαστε φουλ  :devil:

ουτε σκάι να εβλεπα  :-D  

οπως λενε και οι αρχαιοι ημων απόγονοι ...

μηδένα προ του τελους κακάρηζε  :-D

 

*ΥΓ 

μιλάω χιουμοριστικά πάντα  :ph34r:

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περα από ολα αυτα...ακομα και αν λόγω αυτών των κινήσεων τα τελευταία χρονια την ψιλοσηχαθηκα την Ms...

Περιμένω ομως παρα πολυ κατι νέο από αυτούς..και είμαι αισιόδοξος πως αν κρατήσουν τα θετικοτατα χαρακτηριστικά των wm10 σε συνδιασμο με Πραγματική-ουσιαστικη υποστήριξη σε όλους τους τομεις(γιατι μπορουν να το κάνουν) τοτε χαλάλι τους...Αρκεί να ειναι μια συσκευή που να πληροι τις παραπάνω προϋποθέσεις Όταν βγει και όχι για πολλοστή φορα να μας ταΐζουν Θα Θα Θα Θα θα Θα θα..τα βαρέθηκαμε...

 

Φάνηκε ομως πως μεσα στο μηνα μέχρι εκει μέσα Μαΐου έχουν να ξεκαθαριστούν πολλα πραγματα...τουλάχιστον δείχνουν ότι ξύπνησαν από ληθαργο,υπάρχει κινητικότητα..Για να δουμε...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα με πήγαν στην άλλη άκρη. Από ακραίος υποστηρικτής, έγινα καταστροφολογος. Αρχηγός, συνομοσιολογος, τα παίρνω από την Microsoft, βγάζω λεφτά από εδώ μέσα, όλα τα άκουσα. Τώρα έγινα και αυτό. Βάζουμε και ένα χιουμοριστικα στο τέλος και ούτε γάτα ούτε ζημιά. Βεβαια ψάχνω πολύ ώρα να βρω που είναι το αστείο να γελάσω αλλα δεν το βρισκω. Θα ήθελα πολυ να μάθω...

 

Τέλος πάντων αυτό που θέλω να πω είναι να βάλετε όλοι τα κινητά σας στην πιο τελευταία έκδοση που μπορείτε γιατί δεν ξέρω για ποσο ακόμη θα μπορείτε...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα με πήγαν στην άλλη άκρη. Από ακραίος υποστηρικτής, έγινα καταστροφολογος. Αρχηγός, συνομοσιολογος, τα παίρνω από την Microsoft, βγάζω λεφτά από εδώ μέσα, όλα τα άκουσα. Τώρα έγινα και αυτό. Βάζουμε και ένα χιουμοριστικα στο τέλος και ούτε γάτα ούτε ζημιά. Βεβαια ψάχνω πολύ ώρα να βρω που είναι το αστείο να γελάσω αλλα δεν το βρισκω. Θα ήθελα πολυ να μάθω...

 

Τέλος πάντων αυτό που θέλω να πω είναι να βάλετε όλοι τα κινητά σας στην πιο τελευταία έκδοση που μπορείτε γιατί δεν ξέρω για ποσο ακόμη θα μπορείτε...

Retro μάλλον για άλλους πήγαιναν τα περι καταστροφολογίας και όχι για εσένα....πιθανοτατα για εμενα και κανα 2-3αλλα παιδια..Τα εχω συνηθίσει πλέον..οταν δεν έχουμε επιχειρηματα πετάμε κατι περί γκρινιας-καταστροφολογίας και κανα πονηρό χαμογελακι και ειμαστε μάγκες...

Το ποιος εισαι εσύ, το πως μιλάς και εκφράζεσαι και αν έχεις βοηθήσει την κοινοτητα εδω το ξέρουμε οι περισσότεροι πολυ καλα και δεν χρειάζεται περεταιρω ανάλυση..

Το θέμα ειναι τι ακριβώς θα γίνει από εδω και περα..πιστεύω μέχρι μέσα Μαιου θα πάρουμε μια γεύση..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά... ειρήνη υμίν...  :-D

Γενικά μιλάω... απο καταστροφολόγους ειμαστε φουλ  :devil:

Ερχεται πυρηνικο ολοκαυτομα, ερχετε σεισμος, θα χρεωκοπήσουμε κλπ  :-D

Ρετρο το χιουμοριστικό ήταν που σκότωσα την φράση...

"μηδένα προ του τέλους μακάριζε"  (το εκανα "κακάριζε" )

Έχω χιούμορ χαμηλής πνευματικής υποστάθμης τι να κάνουμε;   :-D

ΥΓ

οπως ειπε και ο ρετρο...

Τέλος πάντων αυτό που θέλω να πω είναι να βάλετε όλοι τα κινητά σας

στην πιο τελευταία έκδοση που μπορείτε γιατί δεν ξέρω για ποσο ακόμη θα μπορείτε...

ΥΓ2

Τουλάχιστον τα κινητα μας δεν σκάνε... (νομίζω )  :ph34r:

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το προβλημα ποιο ειναι αν τον οκτωμβριο  εγω δεν παρω αναβαθμιση με το 640?

Τωρα η συσκευή δουλευει αψογα/?

Ακομα και αν τερματισουν τα windows τι εγινε.  6 ευρω το μηνα κοστος θα εχω παμε για αλλα .

Αμαν ποια κοιταμε το τι θα γινει και δεν κοιταμε την τωρινη πολύ καλη εμπειρια χρησης

Ακομα και τα τηλεφωνα που θα μεινουν στην εκδοση που είναι τωρα ποιο το προβλημα?

Δεν θα δουλευουν?

Πεστε ότι ειχατε android και μεινατε στην 6 στην καλυτερη περιπτωση.

Σαν να εχεις xiaomi και να μην δεις ποτε την 7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το προβλημα ποιο ειναι αν τον οκτωμβριο  εγω δεν παρω αναβαθμιση με το 640?

Τωρα η συσκευή δουλευει αψογα/?

Ακομα και αν τερματισουν τα windows τι εγινε.  6 ευρω το μηνα κοστος θα εχω παμε για αλλα .

Αμαν ποια κοιταμε το τι θα γινει και δεν κοιταμε την τωρινη πολύ καλη εμπειρια χρησης

 

Μα εδώ είναι το θέμα....

Εγώ δεν λέω ότι κάτι έγινε, ακόμη και αύριο να το τερματίσει η Microsoft, δεν θα με πειράξει από την άποψη ότι και καλά με πούλησε. Μια χαρά το ευχαριστήθηκα το κινητό για τα λεφτά που έδωσα. Θα στεναχωρηθώ που θα κλείσει, αλλά αυτό είναι άλλο θέμα...

Και φυσικά και τώρα δουλεύει άψογα...

Αυτό που .... τόλμησα να πω :P είναι κάποιες ειδήσεις που δείχνουν ότι πάμε για μεγάλες αλλαγές...

Δεν ξέρω ούτε που είναι η καταστροφολογία, ούτε η γκρίνια (αν και το τελευταίο δεν ειπώθηκε, το λέω για να προλάβω).

Πραγματικά προσπαθώ να επισημάνω το γεγονός ότι κανείς δεν πρέπει να αισθάνεται ότι μπορεί να αλλάζει κατά το δοκούν εκδόσεις και καλό είναι να μένει στην τελευταία που μπορεί.

Και επίσης προσπαθώ να αναφερθώ στην φημολογία, και μάλιστα δια στόματος Ντόνας, ότι πάμε μόνο για arm tablets, και όχι για arm phones.

 

Τώρα αν αυτά που είπα θεωρούνται καταστροφολογία ή γκρίνια, πάω πάσο, γιατί η δικιά μου αντίληψη μου λέει πως δεν είναι, αλλά αν νομίζετε ότι είναι να προσπαθήσω και εγώ να συμμορφωθώ με την γνώμη της πλειοψηφίας, και να μην τα λέω, γιατί να αλλάξω αντιλήψεις λίγο δύσκολο.

Παιδιά... ειρήνη υμίν...  :-D

Γενικά μιλάω... απο καταστροφολόγους ειμαστε φουλ  :devil:

Ερχεται πυρηνικο ολοκαυτομα, ερχετε σεισμος, θα χρεωκοπήσουμε κλπ  :-D

Ρετρο το χιουμοριστικό ήταν που σκότωσα την φράση...

"μηδένα προ του τέλους μακάριζε"  (το εκανα "κακάριζε" )

Έχω χιούμορ χαμηλής πνευματικής υποστάθμης τι να κάνουμε;   :-D

ΥΓ

οπως ειπε και ο ρετρο...

Τέλος πάντων αυτό που θέλω να πω είναι να βάλετε όλοι τα κινητά σας

στην πιο τελευταία έκδοση που μπορείτε γιατί δεν ξέρω για ποσο ακόμη θα μπορείτε...

ΥΓ2

Τουλάχιστον τα κινητα μας δεν σκάνε... (νομίζω )  :ph34r:

 

Δεκτό, αλλά προσπάθησε να είσαι λίγο πιο ξεκάθαρος, γιατί όταν ανταλλάσσεις επιχειρήματα μαζί μου και μου μιλάς για καταστροφολογία, τι να σκεφθώ και εγώ :P

Προφανώς το κακάριζε καλό ήταν :P αλλά νόμιζα ότι το χιούμορ πάει για τους καταστροφολόγους :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα εδώ είναι το θέμα....

Εγώ δεν λέω ότι κάτι έγινε, ακόμη και αύριο να το τερματίσει η Microsoft, δεν θα με πειράξει από την άποψη ότι και καλά με πούλησε. Μια χαρά το ευχαριστήθηκα το κινητό για τα λεφτά που έδωσα. Θα στεναχωρηθώ που θα κλείσει, αλλά αυτό είναι άλλο θέμα...

Και φυσικά και τώρα δουλεύει άψογα...

Αυτό που .... τόλμησα να πω :P είναι κάποιες ειδήσεις που δείχνουν ότι πάμε για μεγάλες αλλαγές...

Δεν ξέρω ούτε που είναι η καταστροφολογία, ούτε η γκρίνια (αν και το τελευταίο δεν ειπώθηκε, το λέω για να προλάβω).

Πραγματικά προσπαθώ να επισημάνω το γεγονός ότι κανείς δεν πρέπει να αισθάνεται ότι μπορεί να αλλάζει κατά το δοκούν εκδόσεις και καλό είναι να μένει στην τελευταία που μπορεί.

Και επίσης προσπαθώ να αναφερθώ στην φημολογία, και μάλιστα δια στόματος Ντόνας, ότι πάμε μόνο για arm tablets, και όχι για arm phones.

 

Τώρα αν αυτά που είπα θεωρούνται καταστροφολογία ή γκρίνια, πάω πάσο, γιατί η δικιά μου αντίληψη μου λέει πως δεν είναι, αλλά αν νομίζετε ότι είναι να προσπαθήσω και εγώ να συμμορφωθώ με την γνώμη της πλειοψηφίας, και να μην τα λέω, γιατί να αλλάξω αντιλήψεις λίγο δύσκολο.

 

Δεν αναφερομουν σε σενα. Γενικη παρατηρηση εκανα για αυτή την καταστροφολογια που επικρατει.

Αυτά που ανεφερες είναι σωστα παμε για αλλαγες αλλα εμας που εχουμε windows τι μας πειραζει?

Δουλευουν τωρα σωστα αυτό εχει σημασια για μενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...