Προς το περιεχόμενο

Windows Phone- Γενική συζήτηση και απορίες


dimitris__

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Mε Windows Insider στα 8χταρια, το τρεχεις και από κει σε βάζει στα 10

και μετά πας στην τελευταια σταθερή εκδοση.

Δοκιμασμένο από μένα το πρωι σε 640

Πολύ κάλο αυτό , ελπίζω να είναι σε θέση αρκετοί κάτοχοι L640/L640XL να ξέρουν να κάνουν την μετάβαση με αυτόν το τρόπο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στην .1066 παρατηρώ πολύ καλή αυτονομία μπαταρίας στο 640xl σε χρήση browsing, youtube κλπ, συγκριτικά τουλάχιστον με προηγούμενες εκδόσεις η αυτονομία φαίνεται πολύ καλύτερη. Δεν ξέρω αλλά βλέπω πως το λειτουργικό έχει βελτιωθεί αρκετά σε σχέση με το πως ήταν τον Σεπτέμβρη του 2016 που πήρα το κινητό, αλλά είναι τέρμα ξενέρα η αδιαφορία της μικρομαλακής που μικρομα@#$%^εται και αδιαφορεί :D.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ κάλο αυτό , ελπίζω να είναι σε θέση αρκετοί κάτοχοι L640/L640XL να ξέρουν να κάνουν την μετάβαση με αυτόν το τρόπο

Εδώ πέρα οι περισσότεροι δεν ξέρανε ότι έπρεπε να βάλουν το upgrade advisor.
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mε Windows Insider στα 8χταρια, το τρεχεις και από κει σε βάζει στα 10

και μετά πας στην τελευταια σταθερή εκδοση.

Δοκιμασμένο από μένα το πρωι σε 640 

 

Έκανα την μετάβαση σήμερα σε 640xl συγγενικού μου προσώπου μιας και τις τελευταίες μέρες είχε προβλήματα συγχρονισμού στο onenote στα 8αρια. Επέλεξα release preview και μόλις πήγε στην 14393.1066 το έβγαλα και τελείως από insider και όλα τζετ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια βοήθεια, δηλαδή το upgrade advisor δεν λειτουργεί? Δεν μου κανει αναβάθμιση από εκεί μετα από επαναφορά.

Δες στην σελίδα 655

Έχω βάλει φωτογραφίες

Mε Windows Insider στα 8χταρια, το τρεχεις και από κει σε βάζει στα 10

και μετά πας στην τελευταια σταθερή εκδοση.

Δοκιμασμένο από μένα το πρωι σε 640

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξανα-σκαω στο θέμα μετά απο πολύυυυ καιρό αποχής.

ξέθαψα το 435 και αφού πέρασα την 1066 σταθερή, όταν πάω να κάνω ενημέρωση των εφαρμογών,πρέπει να έχω την οθόνη ενεργή καθως αν κλειδώσει το τηλέφωνο οι ενημέρωσεις/κατέβασμα παγώνουν.

Τι νέο φρούτο είναι τούτο;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://windowscentral.com/windows-10-mobile-not-dead-unclear-future

 

Πολύ ενδιαφέρον άρθρο για το μέλλον του windows mobile 10.

Η κατάσταση θυμίζει windows rt. Ποτέ δεν ανακοινώθηκε ότι πεθαίνει. Απλά πάγωσε.

 

Τώρα η Microsoft έβγαλε το mobile από το rs3 branch και το έβαλε στο feature2 branch. Πράγμα που στην ΚΑΛΥΤΕΡΗ σημαίνει πολύ αργό development, ανεξάρτητο από τα υπόλοιπα συστήματα της, και στην χειρότερη maintenance branch.

Βέβαια κάποιοι λένε ότι μπορεί να είναι προσωρινό. Αλλά η αλήθεια είναι πως αν κρίνουμε από όλες τις υπόλοιπες κινήσεις της, νομίζω ότι είναι αισιόδοξη εκτίμηση.

 

Όπως και να έχει περιμένουμε τις εξελίξεις. Πάντως να ξέρετε ότι αυτό που παίρνετε στο fast ring δεν είναι η rs3. Για αυτό εξάλλου και το τελείως διαφορετικό version με του PC.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://windowscentral.com/windows-10-mobile-not-dead-unclear-future

 

Πολύ ενδιαφέρον άρθρο για το μέλλον του windows mobile 10.

Όντως anamene ωραιο άρθρο..που δεν αλλάζει βεβαια τα τελευταία νέα αλλα προσπαθεί να δώσει κάποιες εξηγήσεις.

Απλα να πω πως όταν βλέπεις τον Dan να γράψει το εξης σε σχόλιο του windows central στο παραπάνω θέμα...

In my mind, nothing has changed from 6 months ago. The OS had no chance then with consumers and that's the same now.

Όταν ο ίδιος έλεγε μπαρούφες με το τσουβάλι..και ότι τα wm10 δεν θα τα παρατήσει Ποτε η Ms ,και ειναι τέλεια( το διάστημα που ήταν φουλ bugs ετσι;), και ότι ειναι το μέλλον λόγω της universal πλατφόρμας και χίλια αλλα δυο...Αντιλαμβάνεσαι λοιπόν πως εδω βρήκε ταβάνι ακομα και αυτος...

Τεσπα..καλο βραδάκι!!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χρηστο βαλε αυτοματες αναβαθμίσεις

fun fact,αυτόματες έχω. :-D

βέβαια ποτέ δεν τις κάνει απο μόνο του οσο καιρό το χρησιμοποιούσα,πάντοτε έπρεπε να πηγαίνω να κάνω έλεγχο

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...