Προς το περιεχόμενο

παραγγελία από E-shop.gr


sepultribe

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πρεπει να εχουν χοντρο οικονομικο προβλημα,αλλα δεν ειναι οι μονοι.Ολοι πλεον δουλεουν βασει παραγγελιων γιατι δεν εχει λεφτα ο κοσμος.Αυτο συν το γεγονος οτι οι αλλαγες στα sockets η στους τυπους cpu παραγινονται γρηγορα,ενω ο περισσοτερος κοσμος ηδη κανει την δουλεια του με μηχανηματα 2-3 ετων,ακομη μια χαρα.Δεν εχει αναγκη να αναβαθμισει και δεν κινεται η αγορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έτσι όπως έχει καταντήσει το πράγμα , εγώ έχω κόψει να μπαίνω skroutz να συγκρίνω τιμές και παραγγέλνω απευθείας από κει που ξέρω ότι θα το λάβω άμεσα .

 

μην αναφέρω συγκεκριμένα μαγαζιά και θεωρηθεί διαφήμιση , αλλά με την όλη κατάσταση προτιμώ να παραγγέλνω 9 το βράδυ και να το έχω στις 11 το πρωι , παρά να μου βγει η πίστη 1-2 βδομάδες για να γλιτώσω τυχών κάνα 5 ευρώ

 

προτιμώ ο άλλος να έχει μόνο τα πες 5-6 προϊόντα στο site που τα έχει όντως διαθέσιμα , παρά τον άλλο που έχει 20 για να σου δημιουργεί την ψευδαίσθηση της ποικιλίας ή για να σε παρασύρει να παραγγείλεις και τελικά να μην έχει τιποτα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραγγειλα ενα δισκο στις 30 του Μαρτη. Τον ειχα ψιλοξεχασει, και στις 22 Απριλη (22 μερες...) εστειλα εμαιλ, και τον ακυρωσα. Στισ 23 Απριλη, εκανα παραγγελια απο αμαζον και 10 μερες μετα τον ειχα στα χερια μου...

Οσο μπορω πλεον, τελος τα ελληνικα καταστηματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια απο τα ιδια παιδες πηρα τηλεφωνο περιμενουμε τουσ προμηθευτες μας να μας φερουν το προιον.και του λεω ποσες μερες μπορει να διαρκεσει??

και απαντηση θα ενημερωθειτε για την εξελιξη..... δηλαδη τ να πω.... απο την τριτη του πασχα.... θα περιμενω καμια 5αρια μερες ακομα αλλιως θα το παρω απο καπου αλλου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ας πω και εγω τη δικια μου περιπτωση:

 

πριν ενα μηνα ηθελα να παρω πολυμηχανημα εκτυπωτη..ηταν "διαθεσιμος 1-2 μερες" -ετσι εγραφε στο site ηταν τριτη πρωι προς μεσημερι....(υπεθεσα θα εκανε 2 μερες ωστε να ειδοποιηθω...αλλα ματαια!) σε τηλεφωνηματα μου βλεποντας οτι ως παρασκευη δε ελαβα ειδοποιηση να το παραλαβω,τους πηρα εγω και μου ειπαν θαααα το φερουν απο το προμηθευτη

τους,,,,και αυτο γιατι ειχε τελειωσει απο τις αποθηκες τους και κατι τετοια... δευτερα τους ξαναπαιρνω τηλ πρωι, το αναμενουν και καλα και θα περιμενα αλλη μια μερα να παει και στο καταστημα οπου ειχα δηλωσει για παραλαβη,με λιγα λογια στη καλυτερη περιπτωση θα το επαιρνα τριτη!

 

απο τριτη σε τριτη δηλαδη!!!!!!!! ε το ακυρωσα αμεσως τη δευτερα πηγα σε γνωστο καταστημα αλλο και το πηρα αμεσσα!

 

και ας το ειχαν 6 ευρω παραπανω χαλαλι τους!

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

συμπερασμα? εχασαν τα χρηματα που θα επαιρναν απο μενα για το προιον + οτι αρχιζω να προβληματιζομαι διαβαζοντας και τις δικες σας περιπτωσεις....

 

 

δεν εχουν καθολου στοκ? εχουν ελλειψες τοσες πολλες? μακαρι να πουλανε αβερτα να τους φευγουν ολα ,αλλα εμεις δε φταιμε να περιμενουμε 1 εβδομαδα για ενα εκτυπωτη γνωστης μαρκας!

 

** σημειωση: οταν το παραγγειλα τη τριτη πρωι προς μεσημερι μετα απο 2-3 ωρες παρατηρησα οτι το ειχαν μετα"μη διαθεσιμο"¨σκεφτηκα χαρουμενος οτι ΕΓΩ θα πηρα το τελευταιο τους κομματι.που να φανταστω οτι θα περιμενα μια εβδομαδα!!!!!!!!!!!

 

πιθανως οι προμηθευτες τους περιμενουν μεγαλυτερες ποσοτητες τεμαχιων ωστε να τους τα δινουν κα ιαυτοι μετα καθυστερουν εμας! αλλη λογικη εξηγηση δε δινω!

 

εκτος αν εκεινοι περιμενουν να μαζευτουν ποσοτητες να δωσουν παραγγελια στο προμηθευτη τους...

 

παντως δε μου αρεσε ολο αυτο που εγινε,αν ειναι να περιμενουμε μερες για ενα προιον που θα το βρουμε αμεσσα αλλου.....ξερω εγω...αρχιζω να προβληματιζομαι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...