Προς το περιεχόμενο

Ξεκίνησε η σταδιακή επαναλειτουργία του PSN στις Ηνωμένες Πολιτείες


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι λε ρε παιδί μου, φεύγει ο Mathieuh και ο GeoΧοτζα από την σκηνή?? Και τώρα πως θα παίζουμε τσάμπα?

Στο διάβολο καταραμένη Sony!

 

To CFW δεν ειναι για να παιζει καποιος πειρατικα αλλα για να "ξεκλειδωσουν" οι δυνατοτητες που η $ony διαφημιζε για το προιον της και πληρωσαν οι πελατες της.Επισης εχω καθε δικαιωμα να κανω backup τα νομιμως αγορασμενα δισκακια μου.Εσυ λεγε τα δικα σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 44
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ρε μάγκες μόλις πάω να κάνω Log-in μου λέει ότι μου έστειλε ένα Mail, δεν ήρθε, το περιμένω 1 ώρα.

 

Τώρα μου λέει "A server error has occurred" λέτε να ξαναχτυπισαν οι Hackers???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τα δώρα τι έγινε;

Τι θα πάρουμε ως αποζημίωση οεο; Που είναι η λίστα με τα 5 games;

Μπήκα όλα ok αλλα τι γίνεται με τα games που θα μας έδιναν;

Ρε παιδιά εμένα μου είπε κάποιος ότι θα μας έδιναν ένα μήνα playstation plus αλλά δεν μου έχουν δώσει τίποτα οι μ...

Έλα να μαζευόμαστε οι τζαμπατζήδες! :-D

Μη βιάζεστε παίδες, δεν έχουν επανέλθει όλες οι υπηρεσίες (μέχρι τέλος του μήνα διάβασα) - μέσα σε αυτές είναι και το playstation store... BTW, που τα διαβάσατε τα περί τζάμπα παιχνιδιών; Από καμιά επίσημη πηγή, ή από τις γνωστές ειδήσεις τύπου "φήμες λένε"; Και κανένα τζάμπα θέμα να δώσουν, πάλι δώρο θεωρείται!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι λε ρε παιδί μου, φεύγει ο Mathieuh και ο GeoΧοτζα από την σκηνή?? Και τώρα πως θα παίζουμε τσάμπα?

Στο διάβολο καταραμένη Sony!

 

α γεια σου.

 

To CFW δεν ειναι για να παιζει καποιος πειρατικα αλλα για να "ξεκλειδωσουν" οι δυνατοτητες που η $ony διαφημιζε για το προιον της και πληρωσαν οι πελατες της.Επισης εχω καθε δικαιωμα να κανω backup τα νομιμως αγορασμενα δισκακια μου.Εσυ λεγε τα δικα σου.

 

σιγα με αυτην την καραμελα.αν σε ενδιαφερει τοσο πολυ να μην χασεις η σου χαλασει το αγορασμενο δισκακι γιατι δεν αγοραζεις τα παιχνιδια μεσω psn?

και πιο φτηνα θα τα παρεις,και χωρο δεν θα σου τρωνε τα δισκακια,και θα ειναι απολυτα εξασφαλισμενη η αγορα σου αφου μπορεις να τα κατεβαζεις για να τα παιξεις ξανα οποτε θελεις.

 

δεν ξερω αν με το να αγορασεις ενα παιχνιδι σε φυσικο μεσο,μπορεις παραλληλα να κατεβασεις τζαμπα και την ψηφιακη μορφη του απο το psn.

με το steam παντως γινεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α γεια σου.

 

 

 

σιγα με αυτην την καραμελα.αν σε ενδιαφερει τοσο πολυ να μην χασεις η σου χαλασει το αγορασμενο δισκακι γιατι δεν αγοραζεις τα παιχνιδια μεσω psn?

και πιο φτηνα θα τα παρεις,και χωρο δεν θα σου τρωνε τα δισκακια,και θα ειναι απολυτα εξασφαλισμενη η αγορα σου αφου μπορεις να τα κατεβαζεις για να τα παιξεις ξανα οποτε θελεις.

 

δεν ξερω αν με το να αγορασεις ενα παιχνιδι σε φυσικο μεσο,μπορεις παραλληλα να κατεβασεις τζαμπα και την ψηφιακη μορφη του απο το psn.

με το steam παντως γινεται.

 

Ωραια.Μολις επανελθει το store στειλε μου photo με digital downloads απο store τα εξης παιχνιδια:

- Τhe Show 11,God Of War 3,NBA2k11,NHL11,Pro Yakuu Spirits 2011,Castlevania και Catherine.

Θα σου τα αγορασω και εσενα, ετσι γιατι ειμαι απλας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To CFW δεν ειναι για να παιζει καποιος πειρατικα αλλα για να "ξεκλειδωσουν" οι δυνατοτητες που η $ony διαφημιζε για το προιον της και πληρωσαν οι πελατες της.Επισης εχω καθε δικαιωμα να κανω backup τα νομιμως αγορασμενα δισκακια μου.Εσυ λεγε τα δικα σου.

 

Και που το έχεις δει εσύ γραμμένο ότι θα πρέπει να έχεις τι δυνατότητα να κάνεις backup? Ποια παιχνιδομηχανή σου δίνει αυτή την δυνατότητα και δεν το ήξερα?

Ποιες είναι τέλος πάντων αυτές η δυνατότητες που πλήρωσες και δεν μπορείς να έχεις αν δεν χακαρεις το PS3?

 

Χακαρε το, σπαστο, πέτα το από το μπαλκόνι... δικό σου είναι, δεν σου λέει κάνεις τίποτα, αλλά όχι να έχεις και απαιτήσεις μετά. Αστεία πράγματα...

Καλομαθημένοι Ελληνάρες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...αν σε ενδιαφερει τοσο πολυ να μην χασεις η σου χαλασει το αγορασμενο δισκακι γιατι δεν αγοραζεις τα παιχνιδια μεσω psn?

και πιο φτηνα θα τα παρεις...

 

Φιλε μου μαλλον εκ παραδρομης το ειπες αυτο το πιο φτηνα, ή δεν εχεις ιδεα απο τιμες στα καταστηματα. Ενω ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ να ειναι πιο φτηνα (οσα games υπαρχουν) στο PSN, η καλη μας η sony μας δουλευει κανονικα εχοντας τα ολα ΠΙΟ ΑΚΡΙΒΑ απο τα καταστηματα (και δε μιλαω για Ελλαδα φυσικα γιατι αυτοι μας δουλευουν περισσοτερο)

 

Απο τα πιο χαρακτηριστικα που ειχα δει τελευταια ηταν το mass effect 2..

Ξεκιναγε 40 ευρω στα καταστηματα εξωτερικου με 45-50 μεσο ορο παντου

59.99 στο PSN!!!

 

Τωρα αν εσυ δεις κατι σε χαμηλοτερη τιμη πες το και σε μας

 

Φιλικα παντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και που το έχεις δει εσύ γραμμένο ότι θα πρέπει να έχεις τι δυνατότητα να κάνεις backup? Ποια παιχνιδομηχανή σου δίνει αυτή την δυνατότητα και δεν το ήξερα?

Ποιες είναι τέλος πάντων αυτές η δυνατότητες που πλήρωσες και δεν μπορείς να έχεις αν δεν χακαρεις το PS3?

 

Χακαρε το, σπαστο, πέτα το από το μπαλκόνι... δικό σου είναι, δεν σου λέει κάνεις τίποτα, αλλά όχι να έχεις και απαιτήσεις μετά. Αστεία πράγματα...

Καλομαθημένοι Ελληνάρες...

 

Για να πληροφορηθεις σου λεω οτι μονο οι Ελληναρες δεν εχουν κινηθει προς το παρον δικαστικα εναντιον της $ony.OtherOS σου λεει τιποτα?Συστηματικη αλλαγη των ορων χρησης της κονσολας και του PSN καταχρηστικα σου λεει τιποτα?Προσπαθεια "υποκλοπης" στοιχειων χρηστων με root απο τη $ony σου λεει τιποτα?Αφαιρεση και total disabling προιοντων τριτων κατασκευαστων που λειτουργουσαν απο το USB της κονσολας σου λεει τιποτα?Περιορισμος media δυνατοτητων της κονσολας σου λεει τιποτα?Να συνεχισω?Καταγραφη προσωπικων στοιχειων σε rtf (!!) και xls (!!!!).Ποιος κολοσσος το σκεφτηκε αυτο αραγε?Σου γεμιζω και δεκα σελιδες αν θελεις.

Ποιες ειναι λοιπον οι απαιτησεις που ανακαλυψες οτι εχω?Τα δικαιωματα μου απο την αγορα του μηχανηματος οπως αυτο διαφημιστηκε πριν το αγορασω.

Και το μηχανημα αφου ειναι δικο μου καταφερα να το φερω σε μια σχετικα νορμαλ κατασταση σε σχεση με την διαφημιση της $ony.Οσο αυτη η εταιρια προσπαθει να μου δημιουργει προβληματα τοσο θα απαιτω και θα διεκδικω τη συνεχιση των CFW σε απαντηση στα OFW που βγαινουν οχι για τη βελτιωση του μηχανηματος αλλα για το μπλοκαρισμο και το συνεχες disabling υπαρχοντων δυνατοτητων.

Εσυ μπορεις να παραμεινεις στον σκοταδισμο του Ελληναρα καταναλωτη που μια ζωη σκυβει το κεφαλι και αποδεχεται να τον κοροιδευουν και με τις τιμες και με τις παραπλανητικες διαφημισεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθεια "υποκλοπης" στοιχειων χρηστων με root απο τη $ony σου λεει τιποτα? Περιορισμος media δυνατοτητων της κονσολας σου λεει τιποτα? Καταγραφη προσωπικων στοιχειων σε rtf (!!) και xls (!!!!)

Μπορείς να τα υποστηρίξεις και με αντίστοιχα links αυτά, ή γραφτήκαν εν βρασμώ ψυχής;

 

Για τα παιδιά που ρωτούσαν για το welcome back πρόγραμμα, μόλις διάβασα αυτό (επαναλαμβάνω, μόλις λειτουργήσει το playstation store):

 

 

Η Sony Computer Entertainment Europe αποκαλύπτει λεπτομέρειες σχετικά με το πρόγραμμα Welcome Back για τους χρήστες του PlayStation Network.

 

Τώρα που η αποκατάσταση ορισμένων υπηρεσιών του PSN έχει ξεκινήσει, η SCEE σας ανακοινώνει με ιδιαίτερη χαρά τι προσφέρεται στο πλαίσιο του προγράμματος Welcome Back.

 

Όταν επανέλθει το PlayStation Store, όλοι οι χρήστες του PlayStation Network θα μπορούν να απολαύσουν τα παρακάτω οφέλη, στις χώρες που έχουν πρόσβαση στο PlayStation Store*:

 

1. Δύο παιχνίδια PlayStation 3 από την παρακάτω λίστα:

 

  • LittleBigPlanet
  • InFamous*
  • WipEout HD/Fury
  • Ratchet & Clank: Quest for Booty
  • Dead Nation*

2. Όσοι από εσάς έχετε λογαριασμούς PSP, θα μπορείτε να πραγματοποιήσετε λήψη δύο παιχνιδιών PSP από την παρακάτω λίστα:

 

  • LittleBigPlanet PSP
  • ModNation Racers PSP
  • Pursuit Force
  • Killzone Liberation

3. 30 ημέρες δωρεάν συνδρομή στο PlayStation Plus για τα άτομα που δεν είναι ήδη συνδρομητές*

 

4. 60 ημέρες δωρεάν συνδρομή στο PlayStation Plus για τα άτομα που είναι ήδη συνδρομητές.

 

5. Επιπλέον, επεξεργαζόμαστε μια προσφορά Welcome Back για το PlayStation Home, την οποία θα ανακοινώσουμε μόλις οριστικοποιηθεί.

 

Το περιεχόμενο αυτό θα είναι στη διάθεσή σας αμέσως μόλις επανέλθει το PlayStation Store και καταβάλλουμε κάθε δυνατή προσπάθεια για να συμβεί αυτό το συντομότερο δυνατό.

 

Εάν έχετε επιπλέον απορίες, επικοινωνήστε μαζί μας στο gr.playstation.com/psnoutage. Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με την επίθεση που δέχτηκαν οι υπηρεσίες PlayStation Network και Qriocity καθώς και σχετικά με την αποκατάσταση τους, επισκεφθείτε το PlayStation.Blog στη διεύθυνση blog.eu.playstation.com, το twitter.com/PlayStationEU και το eu.playstation.com για τις τελευταίες ενημερώσεις.

 

* Για να έχετε δικαίωμα συμμετοχής στο πρόγραμμα welcome back, πρέπει να είστε κάτοχος ενός λογαριασμού από τις 20 Απριλίου 2011.

 

* Λεπτομέρειες για αυτές τις προσφορές θα ανακοινωθούν όταν γίνουν διαθέσιμές οι υπηρεσίες.

* Όλα τα μέλη του PSN μπορούν να εξαργυρώσουν το περιεχόμενο που δικαιούνται εντός 30 ημερών από την ημέρα έναρξης ισχύος του προγράμματος Welcome Back.

* Η δωρεάν συνδρομή 30 ημερών στο PS Plus είναι διαθέσιμη μόνο στις χώρες όπου προσφέρεται το PS Plus.

* Θα έχετε πρόσβαση στο περιεχόμενο Μαΐου του PS Plus για 30 ημέρες.

* Το δικαίωμα πρόσβασης σε δωρεάν παιχνίδια και αποκλειστικά χαρακτηριστικά παύει να ισχύει κατά τη λήξη της 30ήμερης περιόδου συνδρομής. Οτιδήποτε αγοράσετε με τις αποκλειστικές εκπτώσεις που δικαιούστε και οποιαδήποτε από τα dynamic themes (δυναμικά θέματα) και τα κορυφαία avatars αποκτήσετε, είναι δικά σας για πάντα.

* Για τη Γερμανία, το InFamous και το Dead Nation θα αντικατασταθούν από το Super Stardust HD και το Hustle Kings στη λίστα με τα διαθέσιμα παιχνίδια PS3.

* Για τη Γερμανία, το Pursuit Force και Killzone Liberation θα αντικατασταθεί από το JUNGLE PARTY και Everybody's Golf 2στη λίστα με τα διαθέσιμα παιχνίδια PSΡ.

* Killzone Liberation δεν θα προσφέρει online gameplay.

 

Link.png Site: http://gr.playstatio...k4-el_GR-121204

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα , μπηκα εεβαλα νεο κωδικο και ολα μια χαρα μεχρι.............. που οταν παιζω online fifa11 μετα δεν μπορω να παιξω με τον ιδιο παιχτη αλλα ουτε και να γυρισω σto menu . μου βγαζει συνεχεια αυτες τις μ......ιες τις στρογγυλες που δειχνει σαν να φορτωνει μονιμως καιπρεπει να κανω restart στο game για να ξεκινησει παλι απο την αρχη. Πριν συμβουν τα γνωστα γεγονοτα ολα δουλευαν ρολοϊ. Μηπως μπορειτε να με βοηθησετε σχετικα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω μπηκα εκαν update εδωσα νεο κωδικο και ολα μια χαρα μεχρι που................παιζω fifa11 και δεν μπορω τελειωνοντας ενα online mach να ξαναπαιξω με τον ιδιο αλλα ουτε και να επιστρεψω στο menu .Εμφανιζει κατι στρογγυλες μ......ιες σαν να φορτωνει συνεχεια, δεν λειτουργει κανενα κουμπι στο χειριστειριο εκτος TOY PS , οποτε πρεπει να κανω restart για να ξαναπαιξω.Πριν τα γνωστα γεγονοτα ολα ηταν οκ. Μηπως γνωριζει καποιος κατι για να με βοηθησει????????????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Το πρόγραμμα welcome back ξεκίνησε - μπείτε στο playstaion store και θα το βρείτε εκεί. Ετοιμαστείτε βέβαια για αρκετά προβλήματα και αποσυνδέσεις, διότι - προφανώς - όλοι πέσαν με τα μούτρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...