Προς το περιεχόμενο

Ναργιλές topic :)


santana99
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

Δεν επιτρέπονται "αγγελίες" ζήτησης ή πώλησης παρά μόνο στην κατάλληλη κατηγορία του site 

Επίσης δεν επιτρέπεται διαφήμιση αγγελιών μέσω μηνυμάτων σε θέματα.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, alexdeedrah είπε

Ναι akisPERGR συμφωνώ. Μετά τις Αμερικανιές για μένα οι Mazaya είναι οι πιο ποιοτικοί.

Σε μερικες γευσεις αγαπαω και Nakhla Μizo, κερασι μιζο ας πουμε απο τα αγαπημενα μου καθως και ροδακινο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5.1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

21 ώρες πριν, alexdeedrah είπε

Μόλις τωρα δοκίμασα Mazaya καρπουζι-μέντα. Απίστευτη γεύση και ποιότητα καπνού!!

Που βρήκες μαζαγια φίλε αν επιτρέπεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, akisPERGR είπε

Σε μερικες γευσεις αγαπαω και Nakhla Μizo, κερασι μιζο ας πουμε απο τα αγαπημενα μου καθως και ροδακινο.

mizo μέντα και mizo λεμόνι είναι απο τις αγαπημένες μου. δεν έχω βρει λεμόνι σαν το mizo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 2/9/2018 στις 6:49 ΜΜ, gimagas είπε

Που βρήκες μαζαγια φίλε αν επιτρέπεται

Σε ένα μαγαζάκι στη Λιοσίων. Γενικά αν ψαχτείς εκεί κέντρο, Αχαρνών ειδικά, βρίσκεις τα παντα

Επεξ/σία από alexdeedrah
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αμα βρεις αυθεντικο καπνο ετσι οπως εχει παει λιρα συμφερει πολυ απο εκει!

πριν 2 μηνες που ειχα παει εγω ειχα βρει al fakher 25ευρο το κιλο

και δεν μου φανηκε για μουφα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα μαγκες.φιλος με μαγαζι πουλαει τους khalil mamoon ναργιλεδες μεταχειρισμενους στα 30 ευρω ,οποιος θελει στελνει inbox,εχει πολλα κομματια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γεια σας, βρήκα αυτό στο αεροδρόμιο. Είναι από Αίγυπτο αλλά δεν ξέρω περισσότερα... Ποιος μπορεί να βοηθήσει?15369493130781327477028500635161.jpg.f65e56d3278a7835df5c8defe8b9915c.jpg

Επεξ/σία από Aggeli
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα , έχω κόψει το κάπνισμα εδώ και κανα χρόνο . Και τον τελευταίο καιρό σκεφτόμουν να αγοράσω έναν ναργιλε . Τελικά αγόρασα έναν και βλέπω πως μου αρέσει αρκετά . 

Αλλα ήθελα να ρωτήσω μήπως κανένας ποιο ειδικός από μένα ξέρει άμα είναι επιβλαβές για την υγεία και τι κακό κάνει ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Mrsmoke95 είπε

Καλησπέρα , έχω κόψει το κάπνισμα εδώ και κανα χρόνο . Και τον τελευταίο καιρό σκεφτόμουν να αγοράσω έναν ναργιλε . Τελικά αγόρασα έναν και βλέπω πως μου αρέσει αρκετά . 

Αλλα ήθελα να ρωτήσω μήπως κανένας ποιο ειδικός από μένα ξέρει άμα είναι επιβλαβές για την υγεία και τι κακό κάνει ; 

Δεν ειναι τοσο επιβλαβες για την υγεια οσο το τσιγαρο, ωστοσο εχει φασματα δηλαδη, αν κανεις παραδοσιακο, ναργιλες- καπνος(αγευστο) και καρβουνα πανω στο τουμπεκι ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΕΠΙΒΛΑΒΕΣ, αν κανεις  αυτο που κανουμε τωρα οι περισσοτεροι(ναργιλες-γευση κανονικα και καρβουνα πανω απο καποια συσκευη που ζεσταινει τον καπνο, για παραδειγμα αλουμινοχαρτο) εχει και εκει φασματα, τι καρβουνα, πως ζεσταινεις τον καπνο. Ο πιο "υγιης" ¨"νορμαλ" τροπος ειναι  καλη γευση(οχι μαιμου γιατι δεν ξερεις τι εχει μεσα) καρβουνα καρυδας(θελουν πιο πολυ χρονο να αναψουν αλλα ακριβως για αυτο ειναι καλυτερα γιατι δεν εχουν χημικα μεσα και ενα hmd(heat management device- kaloud lotus, oduman ignis, amy, kaya block, apple on top, quasar και αλλα). Μετα μπορεις να πας σε  herbal Καπνο και συσκευη που ζεσταινει με ηλεκτρισμο(πανω σε αυτο δεν εχω ιδεα). Αν ακολουθησεις το προτελευταιο που σου ειπα ΣΧΕΔΟΝ το μονο αρνητικο ειναι η νικοτινη απο την γευση.... υπαρχει μονο ΜΙΑ ερευνα που αναφερεται πανω σε αυτο. Και γραφει ποσοστα νικοτινης αν θυμαμαι καλα ηταν καποια ng(η 5 η 0.5 δεν θυμαμαι καθολου, αν θες να βρεις την ερευνα ψαξε τι νικοτινη εχει ο fumari(καπνος), ετσι ειχα οδηγηθει εκει) σε 45 λεπτα καπνισματος. Μπορεις στην προτελευταια λυση αντι για hmd  με καρβουνα να πας και εκει σε ηλεκτρικο ΑΛΛΑ δεν εχω δοκιμασει να δω πως ανταποκρινεται. 

Επεξ/σία από akisPERGR
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, akisPERGR είπε

Δεν ειναι τοσο επιβλαβες για την υγεια οσο το τσιγαρο, ωστοσο εχει φασματα δηλαδη, αν κανεις παραδοσιακο, ναργιλες- καπνος(αγευστο) και καρβουνα πανω στο τουμπεκι ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΕΠΙΒΛΑΒΕΣ, αν κανεις  αυτο που κανουμε τωρα οι περισσοτεροι(ναργιλες-γευση κανονικα και καρβουνα πανω απο καποια συσκευη που ζεσταινει τον καπνο, για παραδειγμα αλουμινοχαρτο) εχει και εκει φασματα, τι καρβουνα, πως ζεσταινεις τον καπνο. Ο πιο "υγιης" ¨"νορμαλ" τροπος ειναι  καλη γευση(οχι μαιμου γιατι δεν ξερεις τι εχει μεσα) καρβουνα καρυδας(θελουν πιο πολυ χρονο να αναψουν αλλα ακριβως για αυτο ειναι καλυτερα γιατι δεν εχουν χημικα μεσα και ενα hmd(heat management device- kaloud lotus, oduman ignis, amy, kaya block, apple on top, quasar και αλλα). Μετα μπορεις να πας σε  herbal Καπνο και συσκευη που ζεσταινει με ηλεκτρισμο(πανω σε αυτο δεν εχω ιδεα). Αν ακολουθησεις το προτελευταιο που σου ειπα ΣΧΕΔΟΝ το μονο αρνητικο ειναι η νικοτινη απο την γευση.... υπαρχει μονο ΜΙΑ ερευνα που αναφερεται πανω σε αυτο. Και γραφει ποσοστα νικοτινης αν θυμαμαι καλα ηταν καποια ng(η 5 η 0.5 δεν θυμαμαι καθολου, αν θες να βρεις την ερευνα ψαξε τι νικοτινη εχει ο fumari(καπνος), ετσι ειχα οδηγηθει εκει) σε 45 λεπτα καπνισματος. Μπορεις στην προτελευταια λυση αντι για hmd  με καρβουνα να πας και εκει σε ηλεκτρικο ΑΛΛΑ δεν εχω δοκιμασει να δω πως ανταποκρινεται. 

Ευχαριστώ για την απάντηση . 

Η διαδικασία που ακολουθώ είναι η εξής βάζω την πέτρες ατμού που χρησιμοποιώ αντι για καπνό από πάνω αλουμινόχαρτο Και τα καρβουνάκια καρύδας  κατά συνέχεια από πάνω και μετά φουμαρω .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...