Προς το περιεχόμενο

Ναργιλές topic :)


santana99
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

Δεν επιτρέπονται "αγγελίες" ζήτησης ή πώλησης παρά μόνο στην κατάλληλη κατηγορία του site 

Επίσης δεν επιτρέπεται διαφήμιση αγγελιών μέσω μηνυμάτων σε θέματα.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 20/2/2023 στις 8:20 ΜΜ, andrew1928 είπε

Ξέρει κανείς Θεσσαλονίκη που μπορώ να βρω διπλό μήλο , συσκευασία κιλού ; (Δν με ενδιαφέρει τι ποιότητα θα είναι )

εχω εγω αν θελεις !αλλα απο λεσβο ειμαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • Moderators
Στις 8/7/2023 στις 4:33 ΠΜ, Pankard είπε

Εχεις κανεις εντονο πονοκεφαλο μετα το νσργιλε η μονο εγω?

Σε μαγαζι ολα οκ.

οταν στηνω εγω κατι κανω εντελως λαθος απο οτι φαινεται.

Κατι με τα καρβουνσκια ειναι.αλλαξα σε καρβουνα καρυδσς αλλα παλι το ιδιο εγινε.πως ειναι το σωστο-ασφαλες αναμα στα καρβουνακια?

Όπως τα λες μου ακούγετε για αυτό που λέμε έξω nicotin sickness αν το παθαίνεις μόνο σπίτι πολύ πιθανό τραβάς πολλές τζούρες συνεχόμενα (κάτι που σπάνια θα κάνεις έξω σε καφετέρια)

Τι καρβουνακια βάζεις? (ο μόλις τρόπος να φταίνε τα κάρβουνα είναι είτε πολύ κακή ποιότητα, είτε βάζεις Quick Light κάρβουνα - κοινώς αυτά που ανάβουν μόνα τους)

Τέλος ίσως παίζει ρόλο ο καπνός, τι καπνίζεις έξω και τι στο σπίτι? Είσαι σίγουρος ότι ο καπνός στο σπίτι δεν είναι καμία απομίμηση?, μήπως έξω κάνεις ξανθούς και σπίτι πήρες κάνα μαύρο καπνό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Inuyasha είπε

Όπως τα λες μου ακούγετε για αυτό που λέμε έξω nicotin sickness αν το παθαίνεις μόνο σπίτι πολύ πιθανό τραβάς πολλές τζούρες συνεχόμενα (κάτι που σπάνια θα κάνεις έξω σε καφετέρια)

Τι καρβουνακια βάζεις? (ο μόλις τρόπος να φταίνε τα κάρβουνα είναι είτε πολύ κακή ποιότητα, είτε βάζεις Quick Light κάρβουνα - κοινώς αυτά που ανάβουν μόνα τους)

Τέλος ίσως παίζει ρόλο ο καπνός, τι καπνίζεις έξω και τι στο σπίτι? Είσαι σίγουρος ότι ο καπνός στο σπίτι δεν είναι καμία απομίμηση?, μήπως έξω κάνεις ξανθούς και σπίτι πήρες κάνα μαύρο καπνό?

Εμενα πιο πολυ για light δηλητηριαση απο τα καρβουνακια μ κανει (μονοξειδιο) .ο καπνος π κατα πασα πιθανοτητα ειναι μουφα,ειναι κοκκινος.

Τα καρβουνα ειναι καρυδας,κ δεν αναβουν με τιποτα.

Αυτο π δεν εχω κατανοησει για τα εν λογω καρβουνα ειναι να γινουν κοκκινα απο τη μια πλευρα μονο η ολη η επιφανεια τους?

Εξω δεν ξερω τι καπνο φουμαρω,μονο γευσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μονο που ο καπνος ειναι μουφα δεν θες τιποτα αλλο. θα εχεις μονιμα πονοκεφαλο.

οσο αναφορα τα καρβουνακια πρεπει να τα βαζεις οταν εχουν κοκκινισει/γινει γκρι/μαζεψει σταχτη απο ολες τις πλευρες, να μην βλεπεις καθολου μαυρο. με ποιον τροπο τα αναβεις και λες οτι δεν αναβουν με τιποτα?

Επεξ/σία από greekboy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
9 ώρες πριν, Pankard είπε

Εμενα πιο πολυ για light δηλητηριαση απο τα καρβουνακια μ κανει (μονοξειδιο) .ο καπνος π κατα πασα πιθανοτητα ειναι μουφα,ειναι κοκκινος.

Τα καρβουνα ειναι καρυδας,κ δεν αναβουν με τιποτα.

Αυτο π δεν εχω κατανοησει για τα εν λογω καρβουνα ειναι να γινουν κοκκινα απο τη μια πλευρα μονο η ολη η επιφανεια τους?

Εξω δεν ξερω τι καπνο φουμαρω,μονο γευσεις

Μόνο που ξεκινάς με μούφα καπνό υπάρχει πρόβλημα

Τα κάρβουνα πρέπει να ανάψουν και να έχουν γίνει κόκκινα σε όλη την επιφάνεια, χωρίς ψησταριά για κάρβουνα δύσκολα να τα ανάψεις σωστά σε νορμάλ χρόνο

Αν από το μαγαζί που περνεις γεύσεις μούφα περνεις και κάρβουνα "καρυδας" τότε πολύ πιθανό είναι και τα κάρβουνα μην είναι σωστά, η να μην τα ανάβεις σωστά

Όπως σου είπα κατά 99%είναι nicotin sickness επειδή είσαι σπίτι τραβάς τζούρες δίχως αύριο και σε συνδιασμο με το μούφα καπνό (χαρτί με μαρμελάδα 🤣🤣🤣) σε βαράει στο κεφάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, greekboy είπε

Υπαρχει καπνος χωρις νικοτινη?

Το μαγαζι ειναι μαλλον το πιο γνωστο, μοναστηρακι.δεν ξερω αν ειναι.μουφα η original ο καπνος.πως θα το καταλαβω αυτο?

Παντως τις 2-3 φορες που αναψα ελαχιστη γευση καταφερα να παρω.

Οσον αφορα τα καρβουνα προσπαθω με αναπτηρα αλλα δεν θελει με τιποτα

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 ώρα πριν, Pankard είπε

 

Αν εννοείς ότι πήρες μούφα καπνό, και δεν σου βγάζει γεύση είναι κάτι απολύτως λογικό, οι μούφα καπνοί πολλές φορές θα πάρεις ελάχιστη γεύση στις 3-4 πρώτες τζούρες (και αυτό αν)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/1/2022 στις 6:11 ΜΜ, santana99 είπε

Θέλω να βοηθήσω έναν φίλο να βρει καπνούς στην αθήνα, έχετε κάτι υπόψιν;

Αν θες στειλε μου Μηνυμα
 

Στις 10/7/2023 στις 10:39 ΜΜ, Pankard είπε

 

παιδια θα αγοραζετε μονο κλειστους και brand name... ας ειναι  και απο εξω αφορολογητοι...το να παιρνετε απο  τους χυμα που πουλανε αθηνα ,κακο στον ευατο σας κανετε...στη υγεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...
  • Moderators
2 ώρες πριν, pevou7 είπε

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω ναργιλέ για το σπίτι για προσωπική χρήση μπορείτε να μου προτείνετε κάποιο καλό ναργιλέ από 100 μέχρι 150 € . 

Τα λεφτά είναι μόνο για ναργιλέ η μέσα σε αυτά τα λεφτά θέλεις και τα παρελκόμενα? (μπολ, hmd, το μαραφέτι για να ανάβεις κάρβουνα κτλ?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Inuyasha είπε

Τα λεφτά είναι μόνο για ναργιλέ η μέσα σε αυτά τα λεφτά θέλεις και τα παρελκόμενα? (μπολ, hmd, το μαραφέτι για να ανάβεις κάρβουνα κτλ?)

Για ναργιλέ τα παρελκόμενα ξεχωριστά ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτησω κ εγω.

Cloud one υποκαταστατο καπνου ναργιλε χωρις νικοτινη ,λεει τιποτα?

Εχει καποιος εμπειρια απο το εν λογω υποκαταστατο?γευση ,κτλ?

Προτεινεται η απλα να το προσπερασω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 8/7/2023 στις 4:33 ΠΜ, Pankard είπε

Εχεις κανεις εντονο πονοκεφαλο μετα το νσργιλε η μονο εγω?

Σε μαγαζι ολα οκ.

οταν στηνω εγω κατι κανω εντελως λαθος απο οτι φαινεται.

Κατι με τα καρβουνσκια ειναι.αλλαξα σε καρβουνα καρυδσς αλλα παλι το ιδιο εγινε.πως ειναι το σωστο-ασφαλες αναμα στα καρβουνακια?

Έκανα πρώτη και τελευταία φορά ναργιλέ το 2012 πρωτοχρονιά, ένιωθα ότι γύριζε όλο το δωμάτιο και δεν ξαναπροσπάθησα. Καπνιστής δεν είμαι αλλά τις ελάχιστες φορές που έχει τύχει να βάλω τσιγάρο στο στόμα μου, πάντα με κάνει να ζαλίζομαι απίστευτα, σε ακραίο επίπεδο. Δεν το έχω ψάξει παραπάνω γιατί δεν με ενδιαφέρει. Μάλλον κάνουμε κάτι λάθος, αν το βρεις πες μου απλά να λύσω την απορία.

Απλά μάλλον κάποιοι οργανισμοί δεν τα αντέχουν αυτά. 

Επεξ/σία από valkon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Στις 13/8/2023 στις 11:23 ΜΜ, valkon είπε

Έκανα πρώτη και τελευταία φορά ναργιλέ το 2012 πρωτοχρονιά, ένιωθα ότι γύριζε όλο το δωμάτιο και δεν ξαναπροσπάθησα. Καπνιστής δεν είμαι αλλά τις ελάχιστες φορές που έχει τύχει να βάλω τσιγάρο στο στόμα μου, πάντα με κάνει να ζαλίζομαι απίστευτα, σε ακραίο επίπεδο. Δεν το έχω ψάξει παραπάνω γιατί δεν με ενδιαφέρει. Μάλλον κάνουμε κάτι λάθος, αν το βρεις πες μου απλά να λύσω την απορία.

Απλά μάλλον κάποιοι οργανισμοί δεν τα αντέχουν αυτά. 

Όπως έγραψα και παραπάνω ειδικά αν δεν είσαι συνηθισμένος στη νικοτίνη με μια 2 τζούρες σε βαράει η νικοτίνη (έξω ο όρος είναι nicotin sickness) λαό ένα από τα συμπτώματα είναι η ζάλη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...