Προς το περιεχόμενο

Gigabyte Z68X-UD4-B3 Preview


Aragorn Elessar

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Την ζητήσαμε και μας την έστειλαν! Στα χέρια μας έχουμε την ολοκαίνουρια Gigabyte Z68X UD4 B3, η οποία έρχεται μαζί με το νέο chipset της Intel Z68. Η Gigabyte μας εφοδίασε μαζί με έναν δίσκο SSD και ένα κιτ μνήμες από την Kingston έτσι ώστε να μπορέσουμε να δοκιμάσουμε την νέα τεχνολογία SSD Caching από την Intel.

 

Στο παρακάτω κείμενο θα σας κάνουμε μία παρουσίαση της νέας πλατφόρμας με πολλές φωτογραφίες και μετρήσεις, ενώ σε άλλο άρθρο θα μιλήσουμε εκτενέστερα για το Z68 και τις λειτουργίες του.

 

olamazi.jpg

Link.png Site: Αναλυτική Παρουσίαση Gigabyte Z68X-UD4-B3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάτι παίζει με το review ή είναι η ιδέα μου? όταν πατάω next page μου βγάζει error...

 

Πραγματι οταν πας να το διαβασεις μεσα απο το "Insomniac's Reviews" βγαζει error ενω απο εδω ολα ειναι μια χαρα.

Πολυ ωραιο preview παντως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thaks για το review man... Από μια γρήγορη ματιά που έριξα, πρόσεξα μια παράλειψη στη σελ. 7: Σύστημα Δοκιμής, όπου γράφεις ότι το CPU είναι ο i5 2500, ενώ όπως φαίνεται από το CPU-Z είναι ο i5 2500Κ (ξεκλείδωτος).

Το Πλαίσιο πάντως απ' ότι φαίνεται στην ιστοσελίδα του, έχει διαθέσιμη όλη τη γκάμα Ζ68 της Gigabyte.

http://www.plaisio.gr/Computers/Hardware/Motherboards.htm?Manufacturer=Gigabyte&SOCKET=s1155&CHIPSET=Z68&MBOARD_TYPE=ATX

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι preview, και οχι review. Πιο πολυ σαν φωτοπαρουσιαση. Αμα προσεξες δεν υπαρχουν ουτε συγκρησεις με αλλα συστηματα. Συντομα ομως θα τα πουμε στο αρθρο με το Z68.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολύ καλό Πάνo συγχαρητήρια, απλά έχω μια απορία σχετικά με τα sandy και δεν κατάφερα να βρώ ακόμα απάντηση.

γιατί τα sandy παίζουν σε dual channel και όχι σε triple όπως η παλιά σειρά i7?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολύ καλό Πάνo συγχαρητήρια, απλά έχω μια απορία σχετικά με τα sandy και δεν κατάφερα να βρώ ακόμα απάντηση.

γιατί τα sandy παίζουν σε dual channel και όχι σε triple όπως η παλιά σειρά i7?

 

Γιατί αυτοί είναι αντικαταστάτες τις μεσαίας κατηγορίας, του πρώην socket 1156 και όχι του 1366. Οι νέοι high end επεξεργαστές θα μπαίνουν σε νέο socket, το 2011 αν δεν απατώμαι ή κάτι τέτοιο και θα έχουν imc quad channel αν δεν κάνω λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...