Προς το περιεχόμενο

Χωρίς video chat το Galaxy S με την έκδοση Android 2.3.4


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι έχει πλάκα μέχρι που καταλαβαίνεις ότι δεν υπάρχει νόημα σε αυτό και πως ουσιαστικά δε χαίρεσαι το κινητό, δεν αξιοποιείς τις δυνατότητες που σου δίνει ένα λειτουργικό, και το μόνο που κάνεις είναι να αλλάζεις ρομ.

Εχει πλάκα να βάζεις τη καινούρια ρομ και να βλέπεις καλυτερη απόδοση στα παιχνίδια αλλά μόλις να πηγαίνεις να ανοίξεις τη κάμερα για μια φωτό να κρασάρει η εφαρμογή.

Με κάθε ρομ κάτι φτιάχνει και κάτι χαλάει, δε τελειώνει ποτέ αυτό ειδικά αν σου έχει μπει και το σαράκι.

Δεν ξέρω να σου απαντήσω, Symbian έχω!..

Δεν με βλέπω να παίρνω android σύντομα, όλη αυτή η ελευθερία πιο πολύ αναρχία μου μοιάζει και δεν έχω διάθεση να βάλω άλλον έναν μπελά στο κεφάλι μου. Παρόλα αυτά είμαι σίγουρος πως ένας καλός χρήστης του android με ένα καλό κινητό, μία καλή rom και καλή έκδοση android περνάει καλά. Μόνο που όλες αυτές οι προϋποθέσεις είναι υπερβολικά πολλές για εμένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω να σου απαντήσω, Symbian έχω!..

Δεν με βλέπω να παίρνω android σύντομα, όλη αυτή η ελευθερία πιο πολύ αναρχία μου μοιάζει και δεν έχω διάθεση να βάλω άλλον έναν μπελά στο κεφάλι μου. Παρόλα αυτά είμαι σίγουρος πως ένας καλός χρήστης του android με ένα καλό κινητό, μία καλή rom και καλή έκδοση android περνάει καλά. Μόνο που όλες αυτές οι προϋποθέσεις είναι υπερβολικά πολλές για εμένα.

 

Και εμένα όλη αυτή η αναρχία που λες ( ποτέ δε χώνεψα το σκορποχώρι που έχει το android με τα apps ) με έχει βάλει σε σκέψη για nokia n8 τώρα που έχει πέσει και η τιμή, έρχεται και το symbian anna....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια χαρα ειναι το android ! Η βλακεια απορεει απο την samsung hellas που για να δωσει μια επισημη rom περνανε μηνες σε σχεση με χωρες του εξωτερικου. Η 2.3.4 εχει δοκιμαστει ειδη απο ατομα και φενεται πως εχει εξαλειφτεί και το battary drain.Οσο για το video chat δεν νομιζω πως αποτελει προβλημα μιας και υπαρχουν εφαρμογες στο market που κανουν την ιδια δουλεια .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εμένα όλη αυτή η αναρχία που λες ( ποτέ δε χώνεψα το σκορποχώρι που έχει το android με τα apps ) με έχει βάλει σε σκέψη για nokia n8 τώρα που έχει πέσει και η τιμή, έρχεται και το symbian anna....

 

Ρε efo355, τους 7-8 μήνες που σε ξέρω έχεις αλλάξει 100 γνώμες για το Android και δεν έχεις δοκιμάσει κάτι να δεις ότι δεν είναι έτσι όπως τα λες.

 

 

Ποια αναρχία;;; Το μάρκετ είναι θεϊκό και εύχρηστο, ακόμα και ηλίθιος να είναι κάποιος δε θα χει πρόβλημα. Επίσης υπάρχουν μενού και προγράμματα που ταξινομούν τις εφαρμογές σου ΟΠΩΣ ΕΣΥ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙΣ, πχ ξεχωριστά τα παιχνίδια, ξεχωριστά τα προγράμματα γραφικών, χώρια οι media players, ο,τι θες κάνεις!

 

 

Σου είπα πριν, είμαι 7 μήνες με την επίσημη αγγλική 2.2.1 ( μέσω του Kies, επίσημο φλασάρισμα ) και δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα στο SGS.

 

 

Το "άψογο" λειτουργικά εξαρτάται πως το εννοείς! Τι πάει να πει;; Γιατί ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ τέλεια συσκευή, ΚΑΜΙΑ ΟΜΩΣ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η όλη φάση android έχει αρχίσει να μοιάζει με ένα τεράστιο beta testing. Εχει καταντήσει κουραστικό!

Πραγματικά αυτή τη στιγμή δε θα αγόραζα τίποτα με android. Περιμένω τα wp7 mango για να ξαναασχοληθώ με κινητά....

και πως θα μεταφέρεις αρχεία με bt από ένα κινητό στο άλλο.. :devil: Ισως να περιμένεις καλύτερα τα wp9 :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε efo355, τους 7-8 μήνες που σε ξέρω έχεις αλλάξει 100 γνώμες για το Android και δεν έχεις δοκιμάσει κάτι να δεις ότι δεν είναι έτσι όπως τα λες.

 

 

Ποια αναρχία;;; Το μάρκετ είναι θεϊκό και εύχρηστο, ακόμα και ηλίθιος να είναι κάποιος δε θα χει πρόβλημα. Επίσης υπάρχουν μενού και προγράμματα που ταξινομούν τις εφαρμογές σου ΟΠΩΣ ΕΣΥ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙΣ, πχ ξεχωριστά τα παιχνίδια, ξεχωριστά τα προγράμματα γραφικών, χώρια οι media players, ο,τι θες κάνεις!

 

 

Σου είπα πριν, είμαι 7 μήνες με την επίσημη αγγλική 2.2.1 ( μέσω του Kies, επίσημο φλασάρισμα ) και δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα στο SGS.

 

 

Το "άψογο" λειτουργικά εξαρτάται πως το εννοείς! Τι πάει να πει;; Γιατί ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ τέλεια συσκευή, ΚΑΜΙΑ ΟΜΩΣ.

 

Συσκευές έχω δοκιμάσει και για ένα περίεργο λόγο τις πούλησα...και η μόνη συσκευή που δε λέει να φύγει από το χέρι μου είναι το ipad.

Οτι και να λες για τις απόψεις μου μία παραμένει σταθερή ( μιλάω για τις 7'' ).

Ο λόγος που έχω απογοητευτεί με το android είναι ο τρόπος αντιμετώπισης των πελατών από τις εταιρείες. Είναι το και καλά ανοιχτό android με τους κλειδωμένους bootloader...είναι ότι ξεπετάνε καινούρια μοντέλα κάθε τρεις και λίγο. Δεν αναβαθμίζουν κινητά καθαρά για τη κονόμα ( βλέπε htc desire που δεν συμπεριλήφθηκε στην υπηρεσία htc sense αλλά τα πανομοιότυπα htc dhd και Z από πλευράς χαρακτηριστικών συμπεριλήφθησαν ), xperia x10i ακόμα στο eclair ( παναγία μου)

 

Το άψογο λειτουργικά είναι το smartphone των 500 ευρώ να ΜΗΝ έχει χειρότερο ακουστικό και γενικά ποιότητα ομιλίας από κινητό των 80 ευρώ.

Επίσης να σταματήσουν να γίνονται γυφτιές και να σταματήσει πια η κατάχρηση του όρου hd για τις καμερίτσες των smartphone.

Οπου γυφτιές εννοώ τις φτηνιάρες κάμερες, όσο για το hd πρώτη φορά βλέπω hd video με ποιότητα vga ( υπερβάλω για να τονίσω την τραγικότητα)

 

Υπόψιν μιλάω πάντα για out of the box εμπειρία και όχι για custom roms που στη τελική δεν έχει καμμιά δουλειά ο χρήστης να ασχολείται με αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά που περιγράφεις ΠΑΝΤΑ γίνονταν και γίνονται ΠΑΝΤΟΥ σε οτιδήποτε έχει σχέση με την τεχνολογία και όχι μόνο κινητά, ούτε καν Android.

 

Το ipad μπορεί να εξυπηρετεί τον ΔΙΚΟ σου σκοπό...έχει μειονεκτήματα όμως όπως ΟΛΕΣ οι συσκευές ;)

 

 

 

Εγώ σου λέω αλλά πιο τραγικά για την apple..συσκευή 600 ευρώ και να μη μπορείς να στείλεις αρχείο με bluetooth; (δε ξέρω πλέον αν μπορείς γενικά στα κινητά apple αναφέρομαι) Αυτά έχουν πάρει ΟΣΚΑΡ ΤΡΑΓΙΚΟΤΗΤΑΣ.

 

 

Τέσπα, η ουσία είναι ΜΙΑ, το όλο θέμα είναι λάθος σαν είδηση, γιατί αφήνει να εννοηθεί ότι δε μπορείς να κάνεις video chat με το galaxy, πράγμα που ΔΕΝ ισχεύει, ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ VIDEO CHAT.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...