Προς το περιεχόμενο

Falling Skies


skiabox

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συμφωνώ και εγώ ότι ο 2ος κύκλος είναι καλύτερος του σχετικά μέτριου 1ου και πάλι καλά που ανανέωσαν την σειρά και για 3ο κύκλο.

skiabox βλέπεις το Teen Wolf; καλή σειρά και ο 2ος κύκλος είναι εξίσου καλός με τον 1ο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 223
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι. Το βλέπω ευχάριστα. Έχει και καλό καστ. Ο πρωταγωνιστής είναι κάπως, αλλά όλοι οι υπόλοιποι είναι πολύ πετυχημένοι. Δες κανα επεισόδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δώσε και εσύ κάποιο κίνητρο.Έχει κάποιο σενάριο και κάποιο μυστήριο όπως είχε το The Secret Circle?

Ρωτάω γιατί ακόμα και ο τίτλος της σειράς ξενερώνει άγρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν δεν έχεις άδικο για τον τίτλο. Και εγώ στην αρχή ήμουν επιφυλακτικός.

Αλλά η σειρά είναι μια ευχάριστη έκπληξη. Εντάξει το story είναι λίγο πολύ γνωστό, με δάγκωμα λυκάνθρωπου κλπ. Αλλά έχει μια ενδιαφέρουσα εξέλιξη, είναι ατμοσφαιρική και με ωραίους χαρακτήρες. Υπάρχει το στοιχείο teen στην σειρά βέβαια, σε Λύκειο υποτίθεται ότι πάνε οι πρωταγωνιστές αλλά καμία σχέση με κάτι άλλες teen σειρές, ονόματα δεν λέμε, υπολήψεις δεν θίγουμε.

Υπάρχει και καλή ανατροπή στο ερώτημα: ποιος είναι το κτήνος;

Τι άλλο θες; δεν θέλω να σποϊλεριάσω κιόλας.

Δεν παίζουν τα βαριά ονόματα αλλά μάλλον καλό στην σειρά κάνει.

Δες το 1ο επεισόδιο δοκιμαστικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

skiabox ξέχασα να σου πω ότι αν ξεκινήσεις την σειρά θα δεις ότι παίζει και ένας ηθοποιός που ήταν και στο The Secret Circle, σε "αντίστοιχο" ρόλο. Του πάει κιόλας.

Δεν λέω άλλα (η αγωνία κορυφώνεται) :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Δεν ήταν και λίγοι αυτοί που έλεγαν απ' το 1ο επεισόδιο ότι η σειρά πάει για κόψιμο. Ευτυχώς πάει καλά.

Ο 3ος κύκλος θα έχει πάλι 10 επεισόδια; λίγα είναι ρε παιδί μου. Σειρά σφηνάκι.

 

Υ.Γ.

skiabox τελικά το ξεκίνησες το Teen Wolf; Ολοκληρώθηκε ο 2ος κύκλος και πήρε ανανέωση για 3ο με 24 επεισόδια, διπλάσιο αριθμό απ' ότι είχαν οι προηγούμενοι κύκλοι! Πάει καλά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Της πλάκας σειρά είναι, απλά το θέμα που έχει (aliens κτλ...) είναι "auto win". Στην δεύτερη σεζόν αύξησαν την δράση είναι η αλήθεια αλλά όλα τα αλλά παραμένουν τα ιδία. Υπερβολικά κλισέ, υπερήλικοι χαρακτήρες, υπερβολικό family drama...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kostas_dr : Ναι το είδα όλο το teen wolf (season1 + season2).Νομίζω ότι η season 2 ήταν ανεβασμένη γενικά.Πάντως δε δίνει κανένα hint για τον επόμενο κύκλο.Τεχνικά είναι πολύ καλή σειρά. Η ηθοποιεία του Σκοτ που σε χαλάει, βελτιώθηκε πάντως στον 2ο κύκλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει μια χαρά.Και μάλιστα παίζει πολύ περισσότερη ώρα στο teen wolf.Πιο μεγάλο ταλέντο πάντως από τη σειρά, μάλον αναδεικνύεται ο Στάιλς.

 

Συνέχεια της συζήτησης για το teen wolf , στο αντίστοιχο thread που άνοιξα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Της πλάκας σειρά είναι, απλά το θέμα που έχει (aliens κτλ...) είναι "auto win". Στην δεύτερη σεζόν αύξησαν την δράση είναι η αλήθεια αλλά όλα τα αλλά παραμένουν τα ιδία. Υπερβολικά κλισέ, υπερήλικοι χαρακτήρες, υπερβολικό family drama...

 

Έτσι ακριβώς. Πολύ δράση, σαφώς πιο ενδιαφέρον κύκλος. Αρκεί να αντέχεις την ΤΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣΗ αμερικανιά (εγώ την αντέχω γιατί γουστάρω κάργα postapocalyptic φάση).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...