Προς το περιεχόμενο

Παρουσίαση MSI E350IA-E45 Brazos


Aragorn Elessar

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για να ανεβασω λιγο την θερμοκρασία και να προσελκυσω τα βλεμματα μερικων που μου εστειλαν PM σχετικα για το Lynx

 

post-159327-0-02623400-1309642928_thumb.png

 

 

 

Θελετε πιο πανω ; :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 42
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Να κάνω και ένα ακόμα μικρό παράπονο? Με όλο τον σεβασμό στον κόπο του reviewer, έχω όμως την απορία.....ο τίτλος του review είναι "Παρουσίαση του AMD Brazos HTPC" αλλά πουθενά δεν βλέπω κάποιες εικόνες του κουτιού για να ξέρω πως είναι Home Theater Personal Computer...μήπως θα έπρεπε ο τίτλος να είναι "Παρουσίαση της πλατφόρμας AMD Brazos"?

 

Χωρίς παρεξήγηση πάντα... :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο λόγος που δεν θέλησα να γράψω σκέτο "AMD Brazos" όπως λες, είναι γιατί κάποιοι να ξέρουν περί τίνος πρόκειται και να μην ενδιαφερόντουσαν καν να μάθουν. Με την προσθήκη της λέξης HTPC πιστεύω ότι προσανατολίζω απευθείας το κοινό ότι το Brazos έχει να κανει με HTPC συστήματα. Στην ουσία είναι παρουσίαση του Brazos, για αυτό και δεν θελήσαμε να δώσουμε έμφαση στο κουτί αλλά και στο γενικότερο στήσιμο ενός HTPC. O όρος HTPC μπήκε στον τίτλο για διευκρινηστικούς λόγους. Δηλαδή να ξέρει ο άλλος τι περιμένει να διαβάσει ;)

 

Ελπιζω να εγινα κατανοητός. Όσο για την παρεξήγηση μην το αναφέρεις καν φίλε μου, αλοίμονο αν παρεξηγουμαστε με τέτοια πράγματα. Χαίρομαι να δέχομαι feedback απο όλους σας, είτε αρνητικό είτε θετικό :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα ακόμα μπράβο επειδή ξέρεις να δέχεσαι την καλοπροαίρετη κριτική. Αλλά παρόλα αυτά πιστεύω πως ο τίτλος είναι λίγο παραπλανητικός. Έχω διαβάσει δεκάδες άρθρα για το brazos και ο μοναδικός λόγος που άνοιξα το συγκεκριμένο είναι πως περίμενα να δώ κάποιο super σχεδιασμένο και μικρό κουτάκι που να έχει στην καρδιά του την συγκεκριμένη πλατφόρμα. Και φυσικά σε καμμία περίπτωση δεν μετάνοιωσα που διάβασα το εν λόγω άρθρο. Έμαθα πράγματα για τον atom που ποτέ δεν είχα ενδιαφερθεί να μάθω. Και τελικά είναι ωραίο να βλέπεις παθιασμένους ανθρώπους να ασχολούνται με αυτό που τους αρέσει και να μεταδίδουν και τις γνώσεις τους με τόση όρεξη. Καλή συνέχεια και κουράγιο και για τα επόμενα reviews!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια μικρή παρατήρηση: γράφεις ότι σε linux δε παίζει ούτε σε 720p - επειδή το είχα κι εγώ αυτό το θέμα σε παλιότερη πλατφόρμα (ASUS AT3ONT-I deluxe), το πρόβλημα λύθηκε χρησιμοποιώντας την τελευταία έκδοση του XBMC που υποστηρίζει hardware accelaration . Άμα θέλεις, κάντου μια δοκιμή μήπως και δεις διαφορά

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι στο XMBC παιζει όπως λες. Τι γίνεται όμως σε Youtube; Δοκιμασε να δεις το Big Chuck Bunny απο τους αρτιστες του Blender Studio... τρελό κόλλημα :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

o i3 2100 κανει 102 ευρω ειναι 2χ3,1 Ghz 3mb cache και απο οτι καταλαβα intel hd2000 graphics απο mkv τι να κανει αραγε;.Διοτι νομιζω απο καταναλωση αν τον συγκρινουμε με τα διαγραμματα παιζει να ειναι πολυ πιο χαμηλα απο amd αφου εχουν διαφορα 2500κ με AMD 4WATT IDLE KAI 16WATT LOAD KAI EINAI 4CORE....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

MSI E350IA-E45

 

Την έχω πάρει (110 ευρώ) και τη δουλεύω σαν κανονικό -φθηνό- PC με windows 7 ultimate 64bit. Στις εφαρφογές γραφείου και στα ιντερνετικά πετάει. Το μόνο πρόβλημα είναι ότι δεν μπορεί να παίξει ορισμένα MKV 1080p video.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...