Προς το περιεχόμενο

Παρουσίαση MSI E350IA-E45 Brazos


Aragorn Elessar

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω βάλει τελευταίους drivers v11.6 με ενεργοποιημένο τον επιταχυντή από τη κάρτα. Παίζει κανονικά τα mp4 με αναλύσεις 1080p και 720p, αλλά αρνείται να παίξει σωστά ορισμένα mkv πχ αυτό: http://www.filesonic.com/file/11998573/Lia_-_Tori_no_Uta_long_version.mkv

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 42
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Τελικά "όλως παραδόξως" το πρόβλημα με το εν λόγω MKV λύνεται 100% με το XBMC V10.1 (με ενεργοποιημένο το DXVA2). To PowerDVD11 τραβάει κολλήματα (χωρίς ήχο) ενώ στο VLC υπάρχει επίσης πρόβλημα. To windows media player x64 το τρέχει αλλά χωρίς τους "εφετικούς υπότιτλους".

 

Επιπλέον η χρήση επιτάχυνσης GPU στο VLC v1.1.10 δουλεύει άψογα σε mp4 720p & 1080p!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@gaig: Παρε βρε γκρινιάρη http://www.insomnia.gr/topic/413435-%cf%80%ce%b1%cf%81%ce%bf%cf%85%cf%83%ce%af%ce%b1%cf%83%ce%b7-%cf%84%ce%bf%cf%85-amd-llano-a8-3850/page__view__getnewpost κοιτα να διαβασεις και τις 36 σελίδες όμως! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά "όλως παραδόξως" το πρόβλημα με το εν λόγω MKV λύνεται 100% με το XBMC V10.1 (με ενεργοποιημένο το DXVA2). To PowerDVD11 τραβάει κολλήματα (χωρίς ήχο) ενώ στο VLC υπάρχει επίσης πρόβλημα. To windows media player x64 το τρέχει αλλά χωρίς τους "εφετικούς υπότιτλους".

 

Επιπλέον η χρήση επιτάχυνσης GPU στο VLC v1.1.10 δουλεύει άψογα σε mp4 720p & 1080p!

μονο στο εν λογω mkv εχεις θεμα? σε ολα τα αλλα δουλευει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μονο στο εν λογω mkv εχεις θεμα? σε ολα τα αλλα δουλευει?

 

Ναι -μέχρι στιγμής-, αλλά θα συνεχίσω να τεστάρω και άλλα παράξενα Γιαπωνέζικα MKV video να δω πως τα πάει ο MPC και θα επανέλθω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@gaig: Παρε βρε γκρινιάρη http://www.insomnia....iew__getnewpost κοιτα να διαβασεις και τις 36 σελίδες όμως!

 

ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΙΝΚ δεν λειτουργει!!!!

 

τελικα ξαναλεω η το review ειναι καπως ...ή ο brazo ειναι μπαζο διοτι η διαφορα με το σαντυ ειναι ελαχιστη σε καταναλωση ενω αν αυτα που γράφονται ειναι ετσι, τοτε ο ι3 ειναι πολυ καλυτερος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δειτε και τα υπολοιπα μου σχολια για να δειτε πιο αναλυτικά τι εννοω.αν εχει καποιος τι καλοσυνη να μου απαντησει στο ερωτημα μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα τώρα μην είσαι υπερβολικός για τα χρήματά του μια χαρά είναι ο Brazo, μένουν και χρήματα στην τσέπη για μια extra καρτούλα γραφικών μετά από λίγο καιρό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

προσωπικα το μονο που θα αλλαζα στο τεστ ειναι ο επεξεργαστης.. δεν εχει νοημα να συγκριθει με τον 2500Κ, μακάρι να γινόταν να γινει συγκριση Ε350(100€) VS ΦΤΗΝΗ ΜΗΤΡΙΚΗ+Intel Pentium Dual Core G840 = 150€

 

επίσης μερικά bench με την 4850 ειναι πολυ καλή ιδέα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή κι εγώ ενδοιαφέρομαι να στείσω ένα HTPC με Ε350 ήθελα να μου πει κάποιος αν μέσα από το media center των windows 7 θα έχω κάποιο κόλλημα αν ήθελα να δω Τv με ψηφιακό σήμα (mpg2 και H264)αλλά και τι γίνεται με την ΕΡΤ HD που έχει μεγαλύτερης ανάλυσης σήμα.

Αν ξέρει κανείς ας μου απαντήσει παρακαλώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...