Προς το περιεχόμενο

apple ipad vs samsung galaxy tab


alexkoco

Προτεινόμενες αναρτήσεις

πιο tablet προτιμάτε και γιατί??

apple ipad vs samsung galaxy tab

θέλω όλοι να πείτε την άποψη σας σχετικά με το θέμα.

από το συγκεκριμένο topic θα δούμε πιο tablet θεωρεί

καλύτερο ο καθένας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από εμένα Android και Samsung Galaxy Tab GT-P7310. Ολοκαίνουριο και Honeycomb 3.2. Λογικά θα έρθει και Ελλάδα όπου να'ναι...

 

http://pdadb.net/index.php?m=specs&id=2939&c=samsung_gt-p7310_galaxy_tab_8.9_wi-fi_16gb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Fan της Samsung γιατι οτι και αν εχω αγορασει το χω αγαπησει και δε μου χει βγαλει ουτε ενα προβλημα,απο την αλλη μρια αντιπαθω την apple και οτι βγαζει,αρα galaxy tab και απο μενα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο την εμπειρια μου στα 2 λειτουργικα αλλα σε κινητο (με 2.1 ομως το android) αλλα και λιγο που ειδα το xoom σε καταστημα,θα σου ελεγα πως το ipad ειναι μονοδρομος..

εκτος κι αν δεν σε ενοχλει η 'κλειστη' λογικη του.

(απο εφαρμογες, ταχυτητα και ομαλοτητα λειτουργικου καιποιοτητα κατασκευης-λιγο εχω δει απο κοντα ομως το samsung)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από εμένα Android και Samsung Galaxy Tab GT-P7310. Ολοκαίνουριο και Honeycomb 3.2

 

Διευκρινίζω ότι μιλάω για το ολοκαίνουριο Galaxy Tab με τις 8,9'' και ΟΧΙ το P-1010 που κυκλοφορεί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου και εγω ειχα το ιδιο διλλημα.

Ειχα smartphone με ios και δεν εμεινα ικανοποιημενος και τωρα εχω ενα με αντροιντ.

Στο θεμα ταμπλετα ομως το ipad2 ειναι μονοδρομος τουλαχιστον για την φετινη χρονια.

Το ipad εχει κοντα 100000 εφαρμογες φτιαγμενες για αυτο ενω στο αντροιντ υπαρχει ακομα ενα χαος.

Βαλε επισης οτι η honeycomb ειναι ακομα σε βρεφικο σταδιο και ακομα δεχεται βελτιωσεις ενω to ios τρεχει χωρις το παραμικρο κολλημα στο ipad.Βαλε ακομα και την πολυ υψηλη αξια μεταπωλησης που εχει το ipad ενω αν ειδες στο παλιο γκαλαξυ ταμπ επεσε η τιμη 300 ευρω σε μια νυχτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου και εγω ειχα το ιδιο διλλημα.

Ειχα smartphone με ios και δεν εμεινα ικανοποιημενος και τωρα εχω ενα με αντροιντ.

Στο θεμα ταμπλετα ομως το ipad2 ειναι μονοδρομος τουλαχιστον για την φετινη χρονια.

Το ipad εχει κοντα 100000 εφαρμογες φτιαγμενες για αυτο ενω στο αντροιντ υπαρχει ακομα ενα χαος.

Βαλε επισης οτι η honeycomb ειναι ακομα σε βρεφικο σταδιο και ακομα δεχεται βελτιωσεις ενω to ios τρεχει χωρις το παραμικρο κολλημα στο ipad.Βαλε ακομα και την πολυ υψηλη αξια μεταπωλησης που εχει το ipad ενω αν ειδες στο παλιο γκαλαξυ ταμπ επεσε η τιμη 300 ευρω σε μια νυχτα.

Επίσης να προσθέσω ότι η 4:3 οθόνη του ipad είναι υπερβολικά πιο βολική από τη 16:10.

Και γενικά δεν υπάρχει δίλημμα αν θες tablet μόνο το ipad υπάρχει όλα τα άλλα δυστηχώς είναι πεταμένα λεφτά. Ναι ναι ακόμα και το transformer.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βαλε ακομα και την πολυ υψηλη αξια μεταπωλησης που εχει το ipad ενω αν ειδες στο παλιο γκαλαξυ ταμπ επεσε η τιμη 300 ευρω σε μια νυχτα.

 

Αυτό που λες ισχύει. Το μεγάλο μείον του android είναι ότι απαξιώνει τρομερά γρήγορα το hardware το οποίο χρειάζεται για να τρέξει κάθε καινούρια του έκδοση. Και όπως λες και εσύ έχει αρκετό δρόμο ακόμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βαλε ακομα και την πολυ υψηλη αξια μεταπωλησης που εχει το ipad ενω αν ειδες στο παλιο γκαλαξυ ταμπ επεσε η τιμη 300 ευρω σε μια νυχτα.

 

Αυτό που λες ισχύει. Το μεγάλο μείον του android είναι ότι απαξιώνει τρομερά γρήγορα το hardware το οποίο χρειάζεται για να τρέξει κάθε καινούρια του έκδοση. Και όπως λες και εσύ έχει αρκετό δρόμο ακόμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης να προσθέσω ότι η 4:3 οθόνη του ipad είναι υπερβολικά πιο βολική από τη 16:10.

Και γενικά δεν υπάρχει δίλημμα αν θες tablet μόνο το ipad υπάρχει όλα τα άλλα δυστηχώς είναι πεταμένα λεφτά. Ναι ναι ακόμα και το transformer.

Συμφωνω απολυτα.

Το μεγαλο μειονεκτημα του ipad ειναι οτι δεν εχει υποδοχη για sd card και θυρα usb.Αν μπορεις να δεχτεις αυτες τις ελλειψεις μην το σκεφτεσαι καν αν οχι απλα μην αγοραζεις ταμπλετ και περιμενε μεχρι να βγουν πιο αξιολογες προτασεις.

Εγω παντως πηρα το 32αρι και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταρχήν χωρίς παρεξήγηση πρέπει να βάλουμε μια τάξη στα pragmata.to samsung galaxy έχει free εφαρμογές ενώ το ipad δεν έχει,δίνεις τόσα λεφτά για το ipad και το μονο που μπορείς να κανεις είναι να μπεις στο internet αν θες εφαρμογή τι πληρώνεις.μετά το άλλο είναι ότι το ipad είναι και υπερβολικά μεγάλο δεν λέω όμορφο είναι και ποιοτικά καλο αλλα με τέτοιο μέγεθος μονο φορητό δεν einai.νa σας πω την αλήθεια το μονο που μου αρέσει στα mac είναι το λειτουργικό σύστημα που είναι όλα τα λεφτά,σαν συσκευές θεωρώ ότι δεν έχουν tpt παρπάνω από τις άλλες.και τα βάιο είναι καλά και acer και hp και η toshiba έχουν καλά κομμάτια γενικός.τώρα το samsung galaxy θεωρώ ότι είναι ωραίο και το μέγεθος του πολύ καλο διότι ένα tablet πρέπει να είναι φορητό και το ipad δεν το χει αυτό..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διευκρινίζω ότι μιλάω για το ολοκαίνουριο Galaxy Tab με τις 8,9'' και ΟΧΙ το P-1010 που κυκλοφορεί...

λόγω βάρους, εκτός των άλλων βέβαια, το έχω βάλει στο μάτι. by the way υπάρχουν 2 εκδόσεις του ipad και 4 του galaxy

 

επίσης διαφωνώ με το "vs" το οποίο υποδηλώνει μάχη. συμφωνώ με τη "σύγκριση", δηλαδή με το να δούμε που υπερτερεί το ένα και πού το άλλο, σαν κριτές τεχνολογίας παρά σαν υποστηρικτές εταιριών

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...