Προς το περιεχόμενο

apple ipad vs samsung galaxy tab


alexkoco

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καταρχήν χωρίς παρεξήγηση πρέπει να βάλουμε μια τάξη στα pragmata.to samsung galaxy έχει free εφαρμογές ενώ το ipad δεν έχει,δίνεις τόσα λεφτά για το ipad και το μονο που μπορείς να κανεις είναι να μπεις στο internet αν θες εφαρμογή τι πληρώνεις.μετά το άλλο είναι ότι το ipad είναι και υπερβολικά μεγάλο δεν λέω όμορφο είναι και ποιοτικά καλο αλλα με τέτοιο μέγεθος μονο φορητό δεν einai.νa σας πω την αλήθεια το μονο που μου αρέσει στα mac είναι το λειτουργικό σύστημα που είναι όλα τα λεφτά,σαν συσκευές θεωρώ ότι δεν έχουν tpt παρπάνω από τις άλλες.και τα βάιο είναι καλά και acer και hp και η toshiba έχουν καλά κομμάτια γενικός.τώρα το samsung galaxy θεωρώ ότι είναι ωραίο και το μέγεθος του πολύ καλο διότι ένα tablet πρέπει να είναι φορητό και το ipad δεν το χει αυτό..

Φιλε μου αυτο που λες δεν ισχυει...

Φυσικα και εχει δωρεαν εφαρμογες το ipad.Σιγουρα στο αντροιντ εχει περισσοτερες αλλα και στο ios υπαρχουν απειρες δωρεαν.

Επισης η μεγαλη διαφορα ειναι οτι υπαρχουν 90000 εφαρμογες φτιαγμενες για το ipad ενω στο android ειναι ελαχιστες αυτες που ειναι φτιαγμενες για ταμπλετς οποτε μαλλον την ταμπλετα με αντοιντ θα την εχεις μονο για να μπαινεις στο ιντερνετ...Το να βαλεις μια εφαρμογη που ειναι για τηλεφωνο στο ταμπλετ δεν ειναι και οτι καλυτερο γιατι οι οθονες των 2 συσκευων εχουν εντελως διαφορετικη αναλυση...

Υπαρχουν εφαρμογες στο ipad που ειναι πραγματικα τρομερα υψηλου επιπεδου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η τροποποίηση των εφαρμογών για να τρέχουν και στο honeycomb δεν είναι άθλος του Ηρακλή

Δεν ειμαι προγραμματιστης και δεν ξερω αν ειναι αθλος του Ηρακλη...

Ξερω ομως οτι αυτην την στιγμη υπαρχουν 292 εφαρμογες optimized για την honeycomb κοντρα στις 90000 που υπαρχουν για το ipad. Το touchpad της hp (που ειναι και η μονη αξιολογη εναλλακτική λυση μεχρι να δουμε ταμπλετες με windows 8)την πρωτη μερα κυκλοφοριας του στην Αμερικη ειχε ηδη 300!Στην honeycomb μετα απο μηνες και δεν εχουν φτασει ακομα αυτον τον αριθμο.

http://forum.androidcentral.com/motorola-xoom/63511-officially-unofficial-optimized-honeycomb-list-n-292-a.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παίδες σήμερα πήρα το samsung galaxy tab,αυτό που έχω να πω είναι πως είναι

φορητό και από ένα tablet αυτό περιμένεις, σε αντίθεση με το ipad που είναι

κατά τις φορητότητας λόγο μεγέθους.

επίσης πέρσι είχα iphone και οι περισσότερες εφαρμογές ήταν πληρωμής,οι apple mac είναι

καλή εταιρία αλλα υπάρχουν και καλύτερες

μαρεσούν πολλοί οι συσκευές "ανδροιτ" πιστεύω επίσης ότι το samsung galaxy είναι

κλάσεις ανώτερο από το ipad γενικός mac apple και φάση

αμερικανικο κολεγιόπαιδο με mac και τέτοιο στιλ δεν maresei.osi

γουστάρουν mac είναι κολλημένοι.

δεν λέω καλά είναι αλλα έχεις αρκετά μειονεκτήματα με τα mac όπως τα

παιχνίδια τα περισσότερα παίζουν σε windows.

για να κλείσω αν βάλουν windows στα tablet olla πιστεύω θα είναι τρελή βλακεία τα

tablet με "ανδροιτ" ειναι πολύ γρήγορα ενώ με windows

θα ήταν σαν τα netbook που τα περισσότερα σέρνονται..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου αυτο που λες δεν ισχυει...

Φυσικα και εχει δωρεαν εφαρμογες το ipad.Σιγουρα στο αντροιντ εχει περισσοτερες αλλα και στο ios υπαρχουν απειρες δωρεαν.

Επισης η μεγαλη διαφορα ειναι οτι υπαρχουν 90000 εφαρμογες φτιαγμενες για το ipad ενω στο android ειναι ελαχιστες αυτες που ειναι φτιαγμενες για ταμπλετς οποτε μαλλον την ταμπλετα με αντοιντ θα την εχεις μονο για να μπαινεις στο ιντερνετ...Το να βαλεις μια εφαρμογη που ειναι για τηλεφωνο στο ταμπλετ δεν ειναι και οτι καλυτερο γιατι οι οθονες των 2 συσκευων εχουν εντελως διαφορετικη αναλυση...

Υπαρχουν εφαρμογες στο ipad που ειναι πραγματικα τρομερα υψηλου επιπεδου

Απο στιγμή σε στιγμή,τα πράγματα αλλάζουν.Το σίγουρο,απ'οτι φαίνεται,δε θα αλλάξουν υπέρ της apple!

Ίδωμεν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε alexkoco, η άποψη του καθενός είναι σεβαστή. Όμως είτε το θέλεις είτε όχι, αυτή τη χρονική στιγμή το iPad είναι αρκετά μπροστά ακόμα από τους υπόλοιπους ανταγωνιστές. Οι φίλοι της apple και των mac δεν είναι "κολλημένοι". Έχουν σοβαρά επιχειρήματα όσον αφορά την εμπειρία χρήσης των συσκευών τους. Εγώ θεωρώ ότι οι μηχανές της apple είναι αρκετά καλές σε τεχνικό επίπεδο (hardware), πολύ μπροστά σε software και υπερτιμημένες. Επίσης με ενοχλεί η κλειστή αρχιτεκτονική τους. Ωστόσο, νομίζω ότι φράσεις σαν αυτές που έχω τονίσει στο μήνυμά σου είναι υπερβολικές και ξεφεύγουν κάπως.

 

 

 

παίδες σήμερα πήρα το samsung galaxy tab,αυτό που έχω να πω είναι πως είναι

φορητό και από ένα tablet αυτό περιμένεις, σε αντίθεση με το ipad που είναι

κατά τις φορητότητας λόγο μεγέθους.

επίσης πέρσι είχα iphone και οι περισσότερες εφαρμογές ήταν πληρωμής,οι apple mac είναι

καλή εταιρία αλλα υπάρχουν και καλύτερες

μαρεσούν πολλοί οι συσκευές "ανδροιτ" πιστεύω επίσης ότι το samsung galaxy είναι

κλάσεις ανώτερο από το ipad γενικός mac apple και φάση

αμερικανικο κολεγιόπαιδο με mac και τέτοιο στιλ δεν maresei.osi

γουστάρουν mac είναι κολλημένοι.

δεν λέω καλά είναι αλλα έχεις αρκετά μειονεκτήματα με τα mac όπως τα

παιχνίδια τα περισσότερα παίζουν σε windows.

για να κλείσω αν βάλουν windows στα tablet olla πιστεύω θα είναι τρελή βλακεία τα

tablet με "ανδροιτ" ειναι πολύ γρήγορα ενώ με windows

θα ήταν σαν τα netbook που τα περισσότερα σέρνονται..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι σίγουρο αυτό. Μπορεί να πέσει το μερίδιό της στην αγορά αλλά να αυξάνει συνεχώς τα κέρδη της, να μη σου πω ότι αυτό συμβαίνει εδώ και καιρό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε alexkoco, η άποψη του καθενός είναι σεβαστή. Όμως είτε το θέλεις είτε όχι, αυτή τη χρονική στιγμή το iPad είναι αρκετά μπροστά ακόμα από τους υπόλοιπους ανταγωνιστές. Οι φίλοι της apple και των mac δεν είναι "κολλημένοι". Έχουν σοβαρά επιχειρήματα όσον αφορά την εμπειρία χρήσης των συσκευών τους. Εγώ θεωρώ ότι οι μηχανές της apple είναι αρκετά καλές σε τεχνικό επίπεδο (hardware), πολύ μπροστά σε software και υπερτιμημένες. Επίσης με ενοχλεί η κλειστή αρχιτεκτονική τους. Ωστόσο, νομίζω ότι φράσεις σαν αυτές που έχω τονίσει στο μήνυμά σου είναι υπερβολικές και ξεφεύγουν κάπως.

Mε τι το συγκρινεις?

Με τα android(tablet) ή με win7(pc)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείται με android tablet.

 

Win7 tablet? Νομίζω ότι είναι τόσο λίγα και τα περισσότερα αδύναμα να τρέξουν ικανοποιητικά το λειτουργικό λόγω υψηλών απαιτήσεων.

 

Mε τι το συγκρινεις?

Με τα android(tablet) ή με win7(pc)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείται με android tablet.

 

Win7 tablet? Νομίζω ότι είναι τόσο λίγα και τα περισσότερα αδύναμα να τρέξουν ικανοποιητικά το λειτουργικό λόγω υψηλών απαιτήσεων.

Eνταξη. Απλά φαινόταν ότι μιλούσες γενικά για τα software και είπα να ρωτήσω,για να σιγουρευτώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

apple i pad απλα ειναι το καλυτερο..δεν ειμαι fun της apple αλλα ειναι η αληθεια.... καλητερη oθονη ,καλητερες μακραν εφαρμογες,καλητερη μπαταρια,καλητερη συναρμολογηση,μονο μειον για εμενα οι καμερες του ipad...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε με κάνες και γέλασα πραγματικά το ipad είναι ένα tablet υπερβολικά μεγάλο κάνω λάθος???

τα mac pc laptop desktop δεν έχουν tpt παραπάνω από τα αλλα εκτος από το λειτουργικό σύστημα κάνω λάθος???

ότι το ipad είναι καλύτερο το λες εσύ φιλε όχι εγώ και να σου πω κάτι τα mac στο μονο που είναι καλύτερα είναι στο λειτουργικό σύστημα

όχι στο hardware διότι εγώ έχω και mac και sony και acer και ένα desktop με phenom x4 graphic gtx 580 το στάτι αίρω το χω φτιάξει εγώ και δεν ύπαρξη mac τον

1200 euro που να το πιάνει ok ??έχω και ένα acer με core 2 δυο και έχει ίδια χαρακτηριστικά με ένα mac τον 1099 euro γιατί τόσο ακριβό το mac????μήπως απευθύεται σε άτομα που δεν ξέρουν?????

και afougoustareis linux γιατί δεν βάζεις ubundu????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε με κάνες και γέλασα πραγματικά το ipad είναι ένα tablet υπερβολικά μεγάλο κάνω λάθος???

τα mac pc laptop desktop δεν έχουν tpt παραπάνω από τα αλλα εκτος από το λειτουργικό σύστημα κάνω λάθος???

ότι το ipad είναι καλύτερο το λες εσύ φιλε όχι εγώ και να σου πω κάτι τα mac στο μονο που είναι καλύτερα είναι στο λειτουργικό σύστημα

όχι στο hardware διότι εγώ έχω και mac και sony και acer και ένα desktop με phenom x4 graphic gtx 580 το στάτι αίρω το χω φτιάξει εγώ και δεν ύπαρξη mac τον

1200 euro που να το πιάνει ok ??έχω και ένα acer με core 2 δυο και έχει ίδια χαρακτηριστικά με ένα mac τον 1099 euro γιατί τόσο ακριβό το mac????μήπως απευθύεται σε άτομα που δεν ξέρουν?????

και afougoustareis linux γιατί δεν βάζεις ubundu????

Φιλε μου τα εχεις μπερdεψει λιγο τα πραγματα στο μυαλο σου...

Καταρχας να σου θυμησω οτι το θεμα που ΕΣΥ ανοιξες αναφερεται σε ταμπλετες και οχι σε mac που συνεχως μας λες...

Ηθελες την γνωμη μας για το ποια ταμπλετα ειναι καλυτερη σου λεμε καποια πραγματα με επιχειρηματα και εσυ μας λες οτι εχεις 4 λαπτοπ και οτι τα mac ειναι ακριβα...Μετα μας λες οτι το ipad ειναι μεγαλο(λες και δεν ηξερες απ την αρχη ποσες ιντσες οθονη εχει)και στο τελος μας κοπανας και οτι οσοι εχουν μακ ειναι κολλημενοι...Εγω δεν εχω μακ αλλα το θεωρω προσβλητικο να το λες αυτο για καποια ατομα που μπηκαν στον κοπο να σου απαντησουν στο θεμα και να τους την λες και απο πανω

Με γεια η νεα ταμπλετα σου,ειναι πραγματικα η καλυτερη του κοσμου και σου ευχομαι να την ευχαριστηθεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου τα εχεις μπερdεψει λιγο τα πραγματα στο μυαλο σου...

Καταρχας να σου θυμησω οτι το θεμα που ΕΣΥ ανοιξες αναφερεται σε ταμπλετες και οχι σε mac που συνεχως μας λες...

Ηθελες την γνωμη μας για το ποια ταμπλετα ειναι καλυτερη σου λεμε καποια πραγματα με επιχειρηματα και εσυ μας λες οτι εχεις 4 λαπτοπ και οτι τα mac ειναι ακριβα...Μετα μας λες οτι το ipad ειναι μεγαλο(λες και δεν ηξερες απ την αρχη ποσες ιντσες οθονη εχει)και στο τελος μας κοπανας και οτι οσοι εχουν μακ ειναι κολλημενοι...Εγω δεν εχω μακ αλλα το θεωρω προσβλητικο να το λες αυτο για καποια ατομα που μπηκαν στον κοπο να σου απαντησουν στο θεμα να τους την λες και απο πανω

Με γεια η νεα ταμπλετα σου ειναι πραγματικα η καλυτερη του κοσμου και σου ευχομαι να την ευχαριστηθεις

 

+1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...