Προς το περιεχόμενο

Dexter : Season 6 [προσοχή: SPOILERS εως και την 5η]


Kasrith

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ναι, συμφωνω οτι η θεωρια ειναι κατι παραπανω απο πιθανη. αν και με προβληματιζει το γεγονος οτι ο ιδιος ο hanks

 

 

σκοτωσε την αδερφη του, μια και φαινοταν παρα πολυ αγαπημενοι, καμια σχεση με την σχεση dexter-deborah.

 

 

Ειναι η ιδεα μου η δυο επεισοδια τωρα εχει ξεφουσκωσει λιγο?? παιρνει φορα για το τελος??? Επισης περιμενα οτι στον

θα εδιναν μεγαλυτερη βαρυτητα στον επομενο φονο του DDK, ενω τον παρουσιασαν σαν εναν οποιοδηποτε φονο. καμια σχεση με την σκηνοθεσια και την παρουσιαση σε ολους τους προηγουμενους..

 

 

Καποιες αλλες παρατηρησεις:

 

 

1) παλι μας δειχνει πολυ τον intern του μαζουκα. για να δουμε θα ειναι κανεις ασχετος η μπα??

2) η αδερφη του Bastita Κατα την γνωμη μου θα ειναι αυτη που θα ανακαλυψει τον Dexter πρωτη.. mark my words.

 

3) Ποιον πηρε αραγε τηλεφωνο η Laguerta?? γιατι κατι μου λεει οτι αυτη η ιστορια δεν εχει κλεισει, αλλα θα γινει ψιλοχαμος??

 

 

 

Για το 3 βαζω στοιχημα οτι προκειται για τον πρωην αρχηγό της αστυνομιας, πολύ συνωμοσία πεφτει με τη λα Γκουερτα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 506
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλή Μηνύματα

Gi0

Δημοσιευμένες Εικόνες

 

Για το 3 βαζω στοιχημα οτι προκειται για τον πρωην αρχηγό της αστυνομιας, πολύ συνωμοσία πεφτει με τη λα Γκουερτα.

 

 

χμμ δεν ξερω, αφου δεν

παει ο ενας τον αλλον. καποιος αλλος μου φαινεται, αλλα δεν ξερω ποιος. κατι μου λεει οτι αυτη η υποθεση εχει ζουμι..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το τελευταιο μετριο παιδια εχω την εντυπωση πως μαλλον δεν θα ειναι πολυ καλο και το τελος..ενταξη δεν βαριεσαι(εχει μια στανταρ ποιοτητα).. αλλα δεν συγκρινεται με τα παλια πλεον..περιμενα να παρει τα πανω του στο δευτερο μισο αλλα μαλλον οχι..αν δεν αλλαξει κατι ραγδεα στα τελευταια μαλλον θα μιλαμε για το χειροτερο κυκλο και με διαφορα πιστευω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αποκλείεται να είναι ο χειρότερος. Ήδη είναι καλύτερος από τον 5ο, ακόμη και αν στα τελευταία επεισόδια δείχνουν απλά τον Ντέξτερ να κοιτάει το ταβάνι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αποκλείεται να είναι ο χειρότερος. Ήδη είναι καλύτερος από τον 5ο, ακόμη και αν στα τελευταία επεισόδια δείχνουν απλά τον Ντέξτερ να κοιτάει το ταβάνι.

 

Σαν τον πρώτο κύκλο ρε παιδιά όμως,δεν έχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω αλλα μου φαινεται οτι το χανει λιγο. εκει που ξεκινησαμε καλα με τα πρωτα επεισοδια και λες οτι περιμενουμε παπαδες τωρα

ξαφνικα εχουμε φτασει στο 8ο απο τα 12 και εχει μπει το νερο στο αυλακι για το τελος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φριχτό το τελευταίο επεισόδιο ή εμένα μου φάνηκε? Filler κατάσταση χωρίς στην ουσία να γίνει τίποτα.

 

 

βλέπω ο Χανκς πολύ ψύχραιμα πήρε τον θάνατο της αδερφής του. Ούρλιαξε για μια στιγμή και αυτό είναι όλο. Την επόμενη μέρα χαλαρά φαγάκι έξω. Στη θέση του θα σκότωνα τον γέρο (μπιιιιπ) την ίδια στιγμή, είτε θα αυτοκτονούσα αν μιλάμε για άτομο της φαντασίας μου.

 

Άσε που έφυγε ένα ολόκληρο επεισόδιο απλά για να συμφωνήσει να βοηθήσει τον Ντέξτερ, δηλ για το αυτονόητο.

 

Όσο για τους υπόλοιπους χαρακτήρες, δυστυχώς ανάπτυξη μηδέν. Μασούκες, Λαγκουέρτες, κλπ απλά υπάρχουν για να υπάρχουν & να γεμίζουν το επεισόδιο.

 

 

Πολύ μέτρια σεζόν μέχρι τώρα. Ελπίζω στην επόμενη μισή να γίνει σφαγή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω αυτό που με χαλάει πλέον πάρα πολύ στο Ντέξτερ είναι αυτή η

"παραλίγο εξέλιξη" που έχει καθιερωθεί. Δηλαδή, φτάνει σε ένα δύσκολο σημείο ο Ντέξτερ που λες κάτι πρέπει να γίνει, και ξεφουσκώνει σα μπαλόνι. Π.χ. πέρυσι στο φινάλε με την αδερφή του που τους άφησε να φύγουν χωρίς καν να δει ποιοι ήταν, στο τελευταίο επεισόδιο που και καλά ο Γκέλαρ δεν τον βλέπει (αν και εδώ συμφωνώ απόλυτα με τη θεωρία που έχει ειπωθεί μέχρι τώρα), όταν μπήκε στο αμάξι του Τράβις, ο οποίος μετά ούτε καν το είπε στον Γκέλαρ, κ.τ.λ. Αλλά σκεφτείτε το, στις πρώτες δύο σεζόν πέρα από το ότι τα "παραλίγο" ήταν λιγότερα, υπήρχε μεγαλύτερη αγωνία και πάντα κάτι ξέμενε να τον στοιχειώσει και να τον απειλεί στο μέλλον. Πλέον σε κάθε επεισόδιο υπάρχουν 2-3 "παραλίγο" που όμως δεν προκαλούν καμία αίσθηση και καμία αγωνία, γιατί ξέρουμε ότι όποια μαλακία και να κάνει, όσο και να εκτεθεί (πλέον το don't get caught έχει πάει τρελό περίπατο, πρακτικά δυο άνθρωποι ήδη ξέρουν ότι είναι δολοφόνος επειδή απλά δεν σκέφτηκε λίγο πριν πάει και τους βρει). Γι' αυτό μου άρεσε τρελά η 2η σεζόν, που φανερώνεται τελείως στον Ντόουκς και μετά παλεύει με τον εαυτό του για 2 ή 3 επεισόδια ως προς το τι να κάνει. Αυτό ήταν το Ντέξτερ που αγαπήσαμε. Και το άλλο που σκέφτομαι και με χαλάει είναι ότι ένα συγκλονιστικό φινάλε, ή ένα φινάλε που θα αποκαλυφθεί στην αδερφή του (απ' ό,τι έχω καταλάβει εκεί το πάνε με την ρήξη που υπήρξε στο τελευταίο επεισόδιο) δε θα μου ανεβάσει τη σεζόν, την οποία θεωρώ περσινά ξινά σταφύλια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

FUUUUuuuuuuu...grin.png

 

Πεταξε κ μια αλλη ιδεα χτες,αλλα ας μπει να την γραψει μονη τηςtongue.gif

 

 

Για πες! :-D

 

χμμ δεν ξερω, αφου δεν

παει ο ενας τον αλλον. καποιος αλλος μου φαινεται, αλλα δεν ξερω ποιος. κατι μου λεει οτι αυτη η υποθεση εχει ζουμι..

 

 

Δικαιουμαι και γω να πω, told ya!!!!!! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...