Προς το περιεχόμενο

Facebook και Twitter δημιουργούν μια γενιά με εμμονή στον εαυτό της


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 58
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

D.Luffy facebook εχεις;

 

Όχι, δεν έχω. Ο λόγος που δεν έχω όμως είναι επειδή δεν κατάφερε να μου κεντρίσει αρκετά το ενδιαφέρον. Όχι επειδή πιστεύω πως είναι κακό να έχεις.

 

Δόξα το Θεό κρίση έχω από μόνος μου να αποφασίσω αν κάτι μου είναι χρήσιμο, ωραίο ή περιττό. Σε αντίθεση απ'ότι βλέπω με μερικά άτομα εδώ μέσα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να καταλάβω τους facebook haters. Last time I checked, δεν ήταν υποχρεωτικό να έχεις facebook, ούτε επιβάλλεται να έχεις ή να μην έχεις account για να στηρίξεις μια θέση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κατάλαβα... σε τι είναι fanboy ο tehAllantin? Επειδή διαφωνούμε με τα λεγόμενη της βαρόνης? Ρε πάτε καλά?

 

Τουλάχιστον μερικοί έχουμε άποψη δική μας, δεν χρειαζόμαστε καθηγήτρια φαρμακολογίας για να μην αποβλακονώμαστε στο social networking...

Ενώ εγώ ας πούμε δεν έχω άποψη και περίμενα αυτό για να σχηματίσω μια? Το ενδεχόμενο ότι άπλα τη ίδια άποψη περί του θέματος είχα και πριν το άρθρο και ότι απλά διάβασα κάτι στο οποίο συμφωνώ γιαυτό και συμμετέχω στην συζήτηση το σκέφτηκες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενώ εγώ ας πούμε δεν έχω άποψη και περίμενα αυτό για να σχηματίσω μια? Το ενδεχόμενο ότι άπλα τη ίδια άποψη περί του θέματος είχα και πριν το άρθρο και ότι απλά διάβασα κάτι στο οποίο συμφωνώ γιαυτό και συμμετέχω στην συζήτηση το σκέφτηκες?

 

Το σκέφτηκα φίλε μου πριν διαβάσω τη λεπτομέρια με τα "fanboys". Από κει και ύστερα για μένα τουλάχιστον, δεν έχει και τόσο σημασία η άποψη σου. Εκτός αν έχεις κάποια συγγένεια με την εν λόγω κυρία και πήρες το σχόλιο του tehallantin προσωπικά.

 

 

 

Μπούκαραν τώρα και τα εξοργισμένα fan boys.

 

Ορίστε και η εμπεριστατωμένη άποψή σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σκέφτηκα φίλε μου πριν διαβάσω τη λεπτομέρια με τα "fanboys". Από κει και ύστερα για μένα τουλάχιστον, δεν έχει και τόσο σημασία η άποψη σου.

 

 

 

 

 

Ορίστε και η εμπεριστατωμένη άποψή σου.

Ότι μας συμφέρει τελικά καταλαβαίνουμε ε? Εγώ αναφερόμουν σε αυτό που είπες πριν δηλ στο "Τουλάχιστον μερικοί έχουμε άποψη δική μας, δεν χρειαζόμαστε καθηγήτρια φαρμακολογίας για να μην αποβλακονώμαστε στο social networking..." Τώρα τον αν σε αφορά η δεν σε αφορά η άποψή μου και το κατά πόσο την παίρνεις στα σοβαρά δεν μου καίγεται καρφάκι.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πληροφοριακά και για να δώσω χειροπιαστό παράδειγμα των λεγόμενών μου.

 

Γνωστός μου ποζάρει ημίγυμνος στο facebook για να δείξει το σώμα του. Αλλά ο συγκεκριμένος ήταν νάρκισσος πολύ πριν βγει το facebbok. Γι αυτόν είναι ένα απλό μέσον. Ε δεν θα βγω να πω ότι φταίει το facebook που αυτός είναι έτσι.

 

 

 

 

Ότι μας συμφέρει τελικά καταλαβαίνουμε ε? Εγώ αναφερόμουν σε αυτό που είπες πριν δηλ στο "Τουλάχιστον μερικοί έχουμε άποψη δική μας, δεν χρειαζόμαστε καθηγήτρια φαρμακολογίας για να μην αποβλακονώμαστε στο social networking..." Τώρα τον αν σε αφορά η δεν σε αφορά η άποψή μου και το κατά πόσο την παίρνεις στα σοβαρά δεν μου καίγεται καρφάκι.

 

1)Δεν υπάρχει όρος "ότι με συμφέρει καταλαβαίνω". Υπάρχει "ότι με συμφέρει λέω" Αυτό που κάνεις εσύ δηλαδή.

2)Ο χρήστης που ανέφερα δεν είπε κάτι προσωπικά για σένα αλλά για την καθηγήτρια. Δεν είδα λοιπόν να υπερασπίζεις τη γνώμη σου αλλά απλά να ποστάρεις τις προσβολές του στο πρόσωπό της.

3)Να είσαι πιο συγκεκριμένη\ος αν θες να καταλαβαίνουμε αυτό που λες.

 

 

 

Και για να μην ξεχνιόμαστε παραθέτω και το υπόλοιπο:

οπος τα λες!!!.Έλεος με του φανατικούς υποστηρικτές του facebook μην τυχόν και τους θίξεις το μέσο "έκφρασης" ¨Όλοι για αυτό μπήκαν μέσα για self promotion εεεεε και που και που για καμιά ξεπέτα με κανέναν παλιό γνωστό ή φίλο που τόσο στεναχωρήθηκαν που έχασαν με την πάροδο του χρόνου αλλά για αυτό είναι εδώ τα social media.Κατά τα άλλα τους πειράζει που η μαντάμ δεν είναι και πρώτο όνομα στην πιάτσα και αυτό θεωρείτε επιχειρήματα αρκετά ισχυρό για την ακύρωση της έρευνας.

 

Αν λοιπόν πούμε ότι το facebook δεν φταίει σε αυτήν την ιστορία, γινόμαστε φανατικοί υποστηρικτές του.

Και αφού το λέει και η βαρώνη εεεε? (Ήρθε η επιβεβαίωση που έψαχνες τόσο καιρό φαντάζομαι).

Ποιοι είμαστε εμείς που θα αμφισβητήσουμε τα αποτελέσματα της έρευνας... (Που καμιά έρευνα δεν έγινε επαναλαμβάνω).

 

Ότι με συμφέρει καταλαβαίνω ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ασυναρτησίες είναι αυτές? Ποσταρες ένα ολόκληρο σεντόνι για να πεις τι? Ότι και καλά να τα αποδεικτικά? Το έχεις πάρει πολύ προσωπικά το όλο θέμα για ένα περίεργο λόγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, δεν έχω. Ο λόγος που δεν έχω όμως είναι επειδή δεν κατάφερε να μου κεντρίσει αρκετά το ενδιαφέρον. Όχι επειδή πιστεύω πως είναι κακό να έχεις.

 

Δόξα το Θεό κρίση έχω από μόνος μου να αποφασίσω αν κάτι μου είναι χρήσιμο, ωραίο ή περιττό. Σε αντίθεση απ'ότι βλέπω με μερικά άτομα εδώ μέσα...

κ εμένα μια από τα ιδια.

Πλέον όμως εδω και 6 μήνες το χρησιμοποιώ κ πιστεύω πως το εκμεταλλεύομαι παρα με εκμεταλλεύεται.

Το θεωρό πολυ ποιο χρήσιμο απο το msn ( ο μοναδικός λόγος που είχα και hotmail ) αρκεί να ξέρεις να το χρησιμοποιείς σωστά οπως και καθε τι...Παν μετρό άριστο..

Τώρα για τους άλλους καλό είναι να μιλάμε εκ του ασφαλούς γιατί κ εμείς άλλοι είμαστε για εκείνους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

fallen colony τρολάρεις από την αρχή και ούτε εσύ δεν ξέρεις το γιατί.. :-(

 

Ρωτάς τον έναν, σου απαντάει, τον αγνοείς, πας στον άλλο, ξανά τα ίδια. Αν έχεις κάποια άποψη επί της είδησης είναι ώρα να την καταθέσεις γιατι προς το παρόν κάθεσαι και μετράς το fanboyσμό του καθενός μας. :X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Το θεωρό πολυ ποιο χρήσιμο απο το msn ( ο μοναδικός λόγος που είχα και hotmail ) αρκεί να ξέρεις να το χρησιμοποιείς σωστά οπως και καθε τι...Παν μετρό άριστο..

 

+1

 

Αυτή ακριβώς είναι και η δική μου γνώμη σε όλα τα πράγματα της καθημερινότητας.

 

 

 

 

Το έχεις πάρει πολύ προσωπικά το όλο θέμα για ένα περίεργο λόγο.

 

Όχι, δεν έχω προσωπικά μαζί σου ούτε με κανέναν. Έχω ποστάρει εκατό φορές συγκεκριμένη άποψη επί του θέματος λέγοντας και μερικά επιχειρήματα.

 

Από τα δικά σου σχόλια όμως καταλαβαίνω ότι εσύ είσαι αυτή\ός που έχει περίεργες εμμονές και προσωπικά με αυτούς που χρησιμοποιούν facebook. Τους κατηγορείς όλους για... "γρήγορες ξεπέτες" (Έλεος...) και άλλα χαριτωμένα.

 

 

Εγώ πήρα φωτιά με ένα σχόλιο που έλεγε ότι οι άνθρωποι... δεν φταίνε σε τίποτα! Έχουμε μάθει όλοι μας να το παίζουμε θύματα και να ρίχνουμε το φταίξιμο δεξιά και αριστερά χωρίς να αναλαμβάνουμε ευθύνη των πράξεων μας. Λες και είμαστε άβουλα όντα χωρίς μυαλό (ή απλά κουτοπόνηροι). Μήπως τελικά αυτό είναι πολύ πιο σοβαρό από τη μερική αποβλάκωση με το facebook?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκολλάτε και από το Fb i και από το Twitty. Σας δουλεύουν για να περνάτε την ώρα σας με μ_ λ_κιες και να προωθούν ο καθένας μικρός ή μεγάλος τα συμφέροντα του.

Δεν με ενδιαφέρει για τις φωτογραφίες των φίλων μου ή τα τραγούδια που ακούνε τώρα-καλά κάνουν και τα ακούνε αλλά εγώ τι φταίω?? Καλά τα λέει η επιστήμων. Και καιρός είναι να αποκτήσετε και πραγματική ζωή. Δεν είναι απαραίτητο να μάθουμε αν πήγατε ή όχι διακοπές και που πήγατε και να μας δείξετε τις φωτό σας. Χε_τ_καμε.

Θα ακολουθήσει χαμός και γουστάρω να την λέω σε όλους εσάς τους εξαρτημένους μικρούς ή μεγάλους- άντε οι μικροί το καταλαβαίνω παρασύρονται αλλά οι πιο μεγάλοι??

Τόσο μυαλό πια....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί να βρω ανθρώπους που τους είχα χάσει?

Εάν με ενδιέφεραν αρκετά δεν θα τους έχανα...

 

Facebook=κουτσομπολιό και φιγούρα, Υποκαταστατο σχέσεων

 

Διαφωνώ. Εμένα το FB λόγο του ότι σπούδαζα Αγγλία και έχω ταξιδέψει και πολύ,έκανα παρέες με άτομα από όλα τα μέρη του πλανήτη. Το Facebook με έχει βοηθήσει στο να κρατάω επαφή με φίλους που αν δεν υπήρχε το FB θα τα λέγαμε μία στο τόσο στο τηλέφωνο η με κανένα email και με αρκετούς θα είχαμε χαθεί λόγο απόστασης.

Αν χρησιμοποιείς το FB ΜΟΝΟ για αληθινούς φίλους και ΜΟΝΟ για ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ επικοινωνία και όχι π.χ για να γράφεις τη φαγητό θα φάς το μεσημέρι :eek: η για να γράφεις ότι βλακεία σου έρθει στο κεφάλι τότε δεν νομίζω ότι είναι μόνο για κουτσομπολιό και φιγούρα, για μερικούς είναι πραγματικό εργαλείο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...