Προς το περιεχόμενο

The [Old] Official Off Topic Thread IV


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ορίστε... Ένα ρολάκι τους δίνεις να παίξουν και μετά το καβαλάνε και θέλουν και πρωταγωνιστικό ρόλο, διαλέγοντας καστ, σενάριο και σκηνοθέτη. sleep.gif

 

 

Κλαίω.

 

ΔΕ ΜΠΑ ΝΑ ΑΚΟΥΣΕΙΣ ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗ ΕΣΥ; ΜΜΜ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 42,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • athlios

    4891

  • leftermann

    2114

  • gang

    2037

  • YiN

    1915

Μόλις είδα ένα όνειρο πολύ πακέτο. Λέει ήμουν στη Καλιφόρνια στο σπίτι της σις μου και έγινε ενας σεισμός τρομερός και φοβερός.

 

 

Κι εγώ είδα όνειρο πως έγινε σεισμός.

Ήμουν λέει στης μάνας μου, και μου έλεγε πως σήμερα θα κάνει 10 ρίχτερ, ΤΟ ΕΙΠΑΝ ΣΤΙΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ.

Της λέω οκ, εμένα στ'αρχίδια μου, θα φάω γρήγορα και θα πάω σπίτι μου που είναι ισόγειο, καλή τύχη εσύ εδώ με 3 πατώματα από πάνω και 2 από κάτω.

Και στο καπάκι ξεκινάει ο σεισμός, κατεβαίνω με την χαρακτηριστική ψυχραιμία που με διακρίνει δέκα δέκα τα σκαλιά, βγαίνω δρόμο, χαλασμός, μπαμ μπουμ σοβάδες και τα σχετικά.

 

Τελειώνει, βγαίνουν όλοι έξω και καμαρώνουν.

"Καλή δουλειά έκανε ο μηχανικός το 99', άντεξε το θεριό."

 

 

 

Τι σημαίνει τώρα αυτό, έχω ψυχολογικό με τους σεισμούς ή είμαι γκέη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα περάσει απο τα γραφειοκρατικά και θα δούμε τι μπορεί να γίνει για την υπόθεσή σας.

 

 

Άντε, τυχερούλα, το κέρδισες το ρολάκι!

 

Κι εγώ είδα όνειρο πως έγινε σεισμός.

Ήμουν λέει στης μάνας μου, και μου έλεγε πως σήμερα θα κάνει 10 ρίχτερ, ΤΟ ΕΙΠΑΝ ΣΤΙΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ.

Της λέω οκ, εμένα στ'αρχίδια μου, θα φάω γρήγορα και θα πάω σπίτι μου που είναι ισόγειο, καλή τύχη εσύ εδώ με 3 πατώματα από πάνω και 2 από κάτω.

Και στο καπάκι ξεκινάει ο σεισμός, κατεβαίνω με την χαρακτηριστική ψυχραιμία που με διακρίνει δέκα δέκα τα σκαλιά, βγαίνω δρόμο, χαλασμός, μπαμ μπουμ σοβάδες και τα σχετικά.

 

Τελειώνει, βγαίνουν όλοι έξω και καμαρώνουν.

"Καλή δουλειά έκανε ο μηχανικός το 99', άντεξε το θεριό."

 

 

 

Τι σημαίνει τώρα αυτό, έχω ψυχολογικό με τους σεισμούς ή είμαι γκέη;

 

Έχεις κάνα σενάριο χωρίς σεισμούς; Έχω μια θεατρίνα, λίγο πριμαντόνα, αλλά θα μου αλλάξει πάνες. Καλή κοπέλα. Α, και έχει βεντετιλίκια με την Τρέμη, οπότε αν είναι ρίξ'της καμια Στάη δίπλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΣΕΙΣΜΟΣ

 

Συμβολικά ο σεισμός ανήκει στο γενικό αίσθημα, που επικρατεί σε όλες τις καταστροφές: εκείνο της βάρβαρης μετάλλαξης της ζωής, που είτε γίνεται για καλό είτε για κακό.

 

Στην περίπτωση του σεισμού πρέπει να έχουμε υπόψη μας ότι όταν συμβολικά η γη κουνιέται σημαίνει ότι χαλάει και αποσταθεροποιείται η βάση, στην οποία στηρίζεται όλη μας η ζωή, δηλαδή όλα τα πιστεύω και οι συνήθειές μας.

 

Γι’ αυτό το λόγο το όνειρο πάντα αποκαλύπτει μια πραγματική αναστάτωση του είναι μας και της συνείδησης ότι αυτά τα αποτελέσματα μπορούν πραγματικά να είναι καταστρεπτικά ή αντίθετα να αποκαλύπτει την αρχή μιας μετάλλαξης, που είναι πολύ θετική και ανανεωτική για την προσωπικότητά μας. Αυτή η ερμηνεία δίνεται όταν αρχίζουμε μια ψυχοθεραπεία και αρχίζουμε να αλλάζουμε ιδεολογικές ή θρησκευτικές πεποιθήσεις.

 

Μόνο η πραγματική κατάστασή μας θα μας δείξει αν αναφέρεται σε μια θετική περίπτωση ή είναι ένας οιωνός, που προμηνύει ξαφνικές κι αρνητικές αλλαγές ή αν θα ήταν καλό να δούμε έναν ψυχοθεραπευτή

 

Εχει να κάνει με το κούρεμα.

Καλημέρα.Χρόνια πολλά σε όσους γιορτάζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κλου χάσατε όλοι.Όταν ξύπνησα το πρώτο που σκέφτηκα ήταν...Μα καλά,είπα τη Τρέμη ''κοπελιά''?

 

Επίσης μάλλον θα αρχίσω να πιστεύω σε ονειροκρίτες,διότι δε περνάει μέρα για να μην πω ώρα να σκέφτομαι για τον ερχομό του παιδιου.Φάση που έχω γίνει κουραστικός και στο γραφείο κ γενικά με όλους όσους μιλάω.Μεγάλο άγχος να πουμε.Ας ελπίσω οτι θα αφορά ''θετική περίπτωση'' σύμφωνα με τον ονειροκρίτη της μάφυ.

 

ΣΕΙΣΜΟΣ

 

Συμβολικά ο σεισμός ανήκει στο γενικό αίσθημα, που επικρατεί σε όλες τις καταστροφές: εκείνο της βάρβαρης μετάλλαξης της ζωής, που είτε γίνεται για καλό είτε για κακό.

 

Στην περίπτωση του σεισμού πρέπει να έχουμε υπόψη μας ότι όταν συμβολικά η γη κουνιέται σημαίνει ότι χαλάει και αποσταθεροποιείται η βάση, στην οποία στηρίζεται όλη μας η ζωή, δηλαδή όλα τα πιστεύω και οι συνήθειές μας.

 

Γι’ αυτό το λόγο το όνειρο πάντα αποκαλύπτει μια πραγματική αναστάτωση του είναι μας και της συνείδησης ότι αυτά τα αποτελέσματα μπορούν πραγματικά να είναι καταστρεπτικά ή αντίθετα να αποκαλύπτει την αρχή μιας μετάλλαξης, που είναι πολύ θετική και ανανεωτική για την προσωπικότητά μας. Αυτή η ερμηνεία δίνεται όταν αρχίζουμε μια ψυχοθεραπεία και αρχίζουμε να αλλάζουμε ιδεολογικές ή θρησκευτικές πεποιθήσεις.

 

Μόνο η πραγματική κατάστασή μας θα μας δείξει αν αναφέρεται σε μια θετική περίπτωση ή είναι ένας οιωνός, που προμηνύει ξαφνικές κι αρνητικές αλλαγές ή αν θα ήταν καλό να δούμε έναν ψυχοθεραπευτή

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΣΕΙΣΜΟΣ

 

Συμβολικά ο σεισμός ανήκει στο γενικό αίσθημα, που επικρατεί σε όλες τις καταστροφές: εκείνο της βάρβαρης μετάλλαξης της ζωής, που είτε γίνεται για καλό είτε για κακό.

 

Στην περίπτωση του σεισμού πρέπει να έχουμε υπόψη μας ότι όταν συμβολικά η γη κουνιέται σημαίνει ότι χαλάει και αποσταθεροποιείται η βάση, στην οποία στηρίζεται όλη μας η ζωή, δηλαδή όλα τα πιστεύω και οι συνήθειές μας.

 

Γι’ αυτό το λόγο το όνειρο πάντα αποκαλύπτει μια πραγματική αναστάτωση του είναι μας και της συνείδησης ότι αυτά τα αποτελέσματα μπορούν πραγματικά να είναι καταστρεπτικά ή αντίθετα να αποκαλύπτει την αρχή μιας μετάλλαξης, που είναι πολύ θετική και ανανεωτική για την προσωπικότητά μας. Αυτή η ερμηνεία δίνεται όταν αρχίζουμε μια ψυχοθεραπεία και αρχίζουμε να αλλάζουμε ιδεολογικές ή θρησκευτικές πεποιθήσεις.

 

Μόνο η πραγματική κατάστασή μας θα μας δείξει αν αναφέρεται σε μια θετική περίπτωση ή είναι ένας οιωνός, που προμηνύει ξαφνικές κι αρνητικές αλλαγές ή αν θα ήταν καλό να δούμε έναν ψυχοθεραπευτή

 

Εχει να κάνει με το κούρεμα.

Καλημέρα.Χρόνια πολλά σε όσους γιορτάζουν.

 

σχεδον ολο το spoiler ειναι ενα κομματι απο την εξηγηση της καρτας

16_Major_Tower.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια εχτες γιατι τα καναλια ειχαν μια ροζ κορδελα στον λογο του σταθμου τους;

Ποια Μερα της γιορτης ηταν εχτες;

 

Αν είναι σαν αυτή για το aids, είναι για τον καρκίνο του μαστού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σχεδον ολο το spoiler ειναι ενα κομματι απο την εξηγηση της καρτας

 

Κασσάνδρες οι χαρτορίχτρες και οι ονειροκρίτες.

Γιατί κλειδώθηκαν οι εικόνες; :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...