Προς το περιεχόμενο

Τι χαρακτηρίζει την εποχή μας, σαν παιδιά-έφηβοι;


1lj4z1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 245
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Λογικά οι περισσότεροι όλο και κάπου το έχουν πετύχει, αλλά μια κι έχει μια τάδε απήχηση το θρεντ, δενκακό να το τονίσουμε :

 

vbulletin4_logo.png

 

 

 

http://retromaniax.gr/vb/

 

(και μετά πατήστε στο FORUM tab, για να χαθείτε σε άπειρα θρεντ της λήθης και των αναμνήσεων)

 

 

 

 

 

 

Αξιόλογη ιντερνετική παρουσία, με πλήθος πληροφοριών αναφορικά με τα 80ies (και καλά κυρίως), αλλά και τα 90ies - ακόμα και τα 70ies... (γενικά, πολύ ρετρό πληροφορία - θησαυρός κανονικός ειδικά όσον αφορά τα κινηματογραφικά/τηλεοπτικά μισού αιώνα....τσε βάλε)

 

Επίσης μπορείτε να βρείτε πώς λεγόντουσαν διάφορα σκατουλάκια που τρώγατε/πίνατε μικροί και τα ξεχάσατε και σπάτε την κεφάλα σας αλλά ντιπ, να κάνετε ερωτήσεις αν ήδη δεν τα βρήκατε -έχει πολλά ρετροjunkies εκεί μέσα, και πρόθυμα και εξοπλισμένα με μνήμη που σπάει κόκκαλα για να σας θυμίσουν πράγματα και καταστάσεις- να εμπλουτίσετε και οι ίδιοι τα θρεντ ή ακόμα και την γαμάτη RetroDB με πληροφορίες που οι άλλοι ψάχνουνε.

 

Θα βρείτε θρεντ για ηθοποιούς, anime, games, πισιά, σειρές, συνεντεύξεις από cult -κυρίως- προσωπικότητες του παρελθόντος που τότε ήταν πρώτες μούρες, περιοδικά, ρούχα, ιστορία - τα πάντα λέμε όλα και τα κοάλα μαζί.

 

 

 

 

Καλή διασκέδαση, ιδιαίτερα στους παλαιότερους, που τυχόν δεν ήξεραν το περί ου ο λόγος φόρουμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά οι περισσότεροι όλο και κάπου το έχουν πετύχει, αλλά μια κι έχει μια τάδε απήχηση το θρεντ, δενκακό να το τονίσουμε :

 

vbulletin4_logo.png

 

 

 

http://retromaniax.gr/vb/

 

(και μετά πατήστε στο FORUM tab, για να χαθείτε σε άπειρα θρεντ της λήθης και των αναμνήσεων)

 

 

 

 

 

 

Αξιόλογη ιντερνετική παρουσία, με πλήθος πληροφοριών αναφορικά με τα 80ies (και καλά κυρίως), αλλά και τα 90ies - ακόμα και τα 70ies... (γενικά, πολύ ρετρό πληροφορία - θησαυρός κανονικός ειδικά όσον αφορά τα κινηματογραφικά/τηλεοπτικά μισού αιώνα....τσε βάλε)

 

Επίσης μπορείτε να βρείτε πώς λεγόντουσαν διάφορα σκατουλάκια που τρώγατε/πίνατε μικροί και τα ξεχάσατε και σπάτε την κεφάλα σας αλλά ντιπ, να κάνετε ερωτήσεις αν ήδη δεν τα βρήκατε -έχει πολλά ρετροjunkies εκεί μέσα, και πρόθυμα και εξοπλισμένα με μνήμη που σπάει κόκκαλα για να σας θυμίσουν πράγματα και καταστάσεις- να εμπλουτίσετε και οι ίδιοι τα θρεντ ή ακόμα και την γαμάτη RetroDB με πληροφορίες που οι άλλοι ψάχνουνε.

 

Θα βρείτε θρεντ για ηθοποιούς, anime, games, πισιά, σειρές, συνεντεύξεις από cult -κυρίως- προσωπικότητες του παρελθόντος που τότε ήταν πρώτες μούρες, περιοδικά, ρούχα, ιστορία - τα πάντα λέμε όλα και τα κοάλα μαζί.

 

 

 

 

Καλή διασκέδαση, ιδιαίτερα στους παλαιότερους, που τυχόν δεν ήξεραν το περί ου ο λόγος φόρουμ.

Συμφωνω πολυ καλο site, το ανακαλυψα πριν κανα διμηνο και ειναι πραγματικα μια πηγη πληροφοριων ειδικα αν εισαι νεος και δεν εχεις ζησει πολλα απάυτα που αναφερονται!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ντοινκ. τι σχολια ειναι αυτα?

 

σιγουρα ειρωνικα τα λεει. ειδικα για τα videogames πιστευω ειναι σαρκασμος καθαρα. Τωρα για τα τρολλευ κ αυτα που λεει , εμενα μου αρεσαν οι Βεργίνες αν και μισουσα το τακ τακ οταν αφηνε και παταγε γκαζι ο οδηγος αλλα τεσπα. Οσο για το πιτογυρο δε ξερω γιατι το 98 ημουν 9 χρονω :P αλλα οποτε μου παιρνε ο παππους μου απ τη γειτονια τις κυριακες σουβλακι η στη ν φιλαδελφια στο ζωολογικο κηπο , μια χαρα μαγαζι και γυρο ειχαν. οσο για τη ποιοτητα και τοτε κ τωρα πιστευω αν ειναι να φας τον ρανταπλάν θα τον φας και θα πεις και νοστιμο :P

 

ω μοντιε! τα ζωακια! σκυλακια δεινοσαυρακια πωπω

που τα ταιζες και χεζανε και σκουπιζες.

 

και το δεινοσαυράκι μπορουσες να το βαλεις να διαβασει ή να παιξει :P και το σκυλακι αν το παραμελουσες εγραφε bye bye ή το δεινοσαυρακι ειχε εναν σταυρό κ καλα οτι ψοφησε! :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολόκληρα πρωταθλήματα και ατέλειωτες ώρες.

subbuteo.jpg

 

Με μπλε καπάκι βέβαια αλλά πάντα απαραίτητο εκδρομικό αξεσουάρ.

879ce0cb.jpg

 

Επίσης,επειδή ο κύβος του ρούμπικ μου έπεφτε κομματάκι βαρύς(όχι οτι τώρα έχει αλλάξει κάτι),είχα κάτι παραπλήσιο,σε κυλινδρικό σχήμα και απείρως πιο εύκολο.Δε θυμάμαι την ονομασία του και δεν μπόρεσα να βρω εικόνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης,επειδή ο κύβος του ρούμπικ μου έπεφτε κομματάκι βαρύς(όχι οτι τώρα έχει αλλάξει κάτι),είχα κάτι παραπλήσιο,σε κυλινδρικό σχήμα και απείρως πιο εύκολο.Δε θυμάμαι την ονομασία του και δεν μπόρεσα να βρω εικόνα.

 

" Παζλίνο "

 

 

 

whippit.jpg

 

 

 

 

 

(...ιδρωκόπησα, αλλά βρήκα και πικ...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με μπλε καπάκι βέβαια αλλά πάντα απαραίτητο εκδρομικό αξεσουάρ.

879ce0cb.jpg

 

Ένα δάκρυ κύλισε από τα μάτια μου μόλις είδα το παγουρίνο.

Που το θυμήθηκες ρε άνθρωπα?

 

whippit-j.jpg

Ε, ΟΧΙ.... ρε φούστη μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχα θυμηθηκα ενα ποιημα

http://www.snhell.gr/kids/content.asp?id=262&cat_id=12

Εμενα μου εχει μεινει ενας γλωσσοδετης που ειχε το Ανθολογιο:

 

O ΡΟΥΜΠΗΣ

 

Ο γιος του Ρουμπή, του Κουμπή, του ρουμποκομπολογή, βγήκε να ρουμπέψει, να κουμπέψει, να ρουμποκομπολογέψει, και τον πιάσαν οι ρουμπήδες, οι κουμπήδες, οι ρουμποκομπολογήδες. :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...