Προς το περιεχόμενο

Τι χαρακτηρίζει την εποχή μας, σαν παιδιά-έφηβοι;


1lj4z1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 245
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εγώ πάντως του κουτιού τα παραμύθια όπως και την φρουτοπία, δεν μπορούσα να τα δω. Μου δημιουργούσαν μια αίσθηση άγχους έτσι μουντά και σκοτεινά που ήταν. :fear:

 

http://www.youtube.com/watch?v=SjJwqDa1QVI

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

robotech.jpg

 

61WQMGS5UzL._SL500_AA300_.jpg

 

198759_27619_front.jpg

 

Dinohunter.jpg

 

boxart.jpg

 

και πολλά άλλα που έχουν ήδη μπει στις προηγούμενες σελίδες, zelda: ocarina of time, pokemon (μέχρι το game boy color) και πολλά πολλά ακόμα.

Θυμάμαι μικροί είχαμε όλοι απο μια κασέτα ποκεμον τότε και κάναμε ομάδες (και καλά συμμορίες) και προκαλούσαμε η μία την άλλη σε μονομαχία τότε, ο ένας με το mewto να κάνει recovery και να του κάνει fail :fear: τραγικό!

 

Πέρα απο παιχνιδομηχανές παίζαμε σε ένα λιβαδάκι ποδόσφαιρο (τώρα κάνανε δρόμο εκεί), φτιάχναμε δεντρόσπιτα με καταπακτές και τέτοια. πόλεμο με αεροβόλα (τα μούφα) σε μία οικοδομή που χτιζόταν τότε. κάτι τρελά σκηνικά απο το γυμνάσιο άστα να πάνε....

 

με το τρικ που χε κυκλοφορησει τοτε για να πιανεις mew , στην ποκεμον blue τον πετουσες στο duel και τους μπιμπ τους περισσοτερους !! και μετα ολοι θελανε να ειναι μαζι σου ,επειδη εχεις τον mew ....!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με το τρικ που χε κυκλοφορησει τοτε για να πιανεις mew , στην ποκεμον blue τον πετουσες στο duel και τους μπιμπ τους περισσοτερους !! και μετα ολοι θελανε να ειναι μαζι σου ,επειδη εχεις τον mew ....!

 

όλοι είχαμε απο έναν και κατάντησε βαρετός. όλοι τότε τον ανέβαζαν με red cady για να μην κάνουν μήνα και ήταν αρκετά αδύναμος. ήμουν ο μόνος που δεν είχα αυτό το πόκεμον και όλα ήταν φυσιολογικά + τα ενισχυτικά απο τα μαγαζάκια, οπότε τους έπαιρνα όλους ;) και το trade μέσα απο το pokemon stadium στο N64!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όλοι είχαμε απο έναν και κατάντησε βαρετός. όλοι τότε τον ανέβαζαν με red cady για να μην κάνουν μήνα και ήταν αρκετά αδύναμος. ήμουν ο μόνος που δεν είχα αυτό το πόκεμον και όλα ήταν φυσιολογικά + τα ενισχυτικά απο τα μαγαζάκια, οπότε τους έπαιρνα όλους ;) και το trade μέσα απο το pokemon stadium στο N64!

 

http://www.ocf.berkeley.edu/~jdonald/pokemon/mewglitch.html

 

ετσι τον ειχα πιασει εγω στην pokemon blue παντως, ισχυει 100% καθως το ειχα δοκιμασει. ισχυει και με αλλους εκπαιδευτες. Εγω τον εκπαιδευα τον mew μεχρι τα 40 λεβελ περιπου , μετα rare candy μεχρι τα 99 (ή 100 αμα βαριομουνα να συνεχισω) και μετα με τοn missingo εκανα απειρα iron protein carbon κλπ κλπ και τον ταιζα , οπως και ολα μου τα 100ρια και ετσι ημουν πολυ δυνατος :P Στα κανονικα ποκεμον , ή εστω στη yellow που δεν ειχαμε missingo κλπ οποτε τα ποκεμον τα εκπαιδευα σιγα σιγα , επαιρνα στην 6δα ποκεμον που ειχα εκπαιδευσει απο λεβελ 2 ή λεβελ 10 ας πουμε , δλδ με μια εξαδα νικουσα ολη την yellow, με αποτελεσμα να εχω 60ρια ποκεμον αλλα αρκετα δυνατα. και εννοειται ενα (οσο μπορουσα) απο καθε ειδος ενω οι φιλοι/γνωστοι επαιρναν αυτο που τους αρεσε ή αυτο που βλεπανε στη τηλεοραση :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

http://www.youtube.com/watch?v=9XwiqAziVcM

 

Eπισης

post-122525-0-07975400-1312573628_thumb.jpg

Επισης ο Κουϊκαρας πριν ερθει ο φλωρος ο Quicky. Ως ξαδερφο του τον ειχαν πλασαρει νομιζω...

post-122525-0-13395600-1312573707_thumb.jpg

 

Επισης οι Certs. Οχι αυτες τις φωτο, οι γαματες με το κερασι.

post-122525-0-51016300-1312573744_thumb.jpg

 

Και κλασικα τα Ζωα. Ολοι μας ειχαμε παρει τετοιες σακουλες!

post-122525-0-01312400-1312573784_thumb.jpg

 

 

Γαμωτο θα μπορουσα να ποσταρω διαρκως τετοια!

Επισης ενα σαν μινι κεικ που ηταν τυλιγμενο κλασικα με το αεροστεγες χαρτι και μεσα ειχε και μια βαση απο χαρτονακι (για να μην κολλαει στο περιτυλιγμα), πως λεγοταν?

Θυμαμαι ηταν το πιο φθηνο και εβγαινε σε σοκολατα και κατι αλλο. Διαστασεις πιο μικρες απο σοκοφρετα σε μηκος/πλατος αλλα πιο ψηλο.

Εχω σπασει το κεφαλι μου να το βρω!

 

Α! Ξεχασα κι'αυτο!

post-122525-0-37233400-1312574163_thumb.jpg

Aπο το οποιο ειχα κατεβασει κανα δυο επεισοδια περυσι νομιζω, και δεν βλεπονταν με τιποτα ομως!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ρε τσιου , θυμασαι ποση χαρά ειχαμε οταν κερδιζαμε κανα 500ρικο ???? (δραχμουλες φυσικα!) ή οταν ο παππους (τουλαχιστον ο δικος μου :P) μου δινε χαρτζιλικι σε ξυστο που κερδιζε 5 χηνες ! γουαου ειχα χαρτζιλικι για 2 βδομαδες !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...