Προς το περιεχόμενο

Νexus S:δεν συνδεεται με τον υπολογιστη:(


koslibpro

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οχι αν γυρίσεις στη μαμά ρομ που είχε το κινητό μόλις το πήρες κανένα πρόβλημα...

 

 

Το μόνο αρνητικό είναι ότι χάνεις την εγγύηση... Και άλλο ένα ότι με το που έχεις πλήρη έλεγχο στη συσκευή σου, λάθη σαν αρχάριος είναι πιο εύκολο να γίνουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 32
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Μαλιστα..μπορεις να με βοηθησεις λιγο περισσοτερο οσον αφορα το πως μπορω να κανω root,με καποιο προγραμμα φυσικα,να ειναι αξιοπιστο και να μην προκαλεσει καμια ζημια γενικα και ΣΙΓΟΥΡΑ να υπαρχει η δυνατοτητα να γυρισω στην μαμα rom!

 

το superoneclick,δεν τρεχει στα ubuntu γιατι δεν εχω το mono!υπαρχει καποιο αλλο προγραμμα..?

 

ps:εχω κατεβασει το ROM Manager στο κινιτο μου απο το Market.Βοηθαει πουθενα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To πιο εύκολο root γίνεται με απλή αλλαγή kernel... Το Nexus S δεν είναι το φόρτε μου οπότε περίμενε κάποιον που το έχει...

Ο Dbzakias το έχει οπότε υπομονή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το cm ειναι ρομ. Μπες στο myphone.gr στο κοματι του android και διαβασε τα stickies. Οτι αποριες εχεις θα σου λυθούν. απλα αφιέρωσε μια ωρίτσα. ενα ακομα site που πρεπει να τσεκαρεις ειναι το forum του xda developers. Το google ειναι φιλος σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον φιλε μου απαντησα στο πμ σου για το πληκτρολογιο! τωρα για το καλωδιο απο τη στιγμη που μας λες οτι αρχισε να δουλευει απο μονο του τοτε δεν ξερω τι αλλο να σου πω... απλα κανε κανα ευχέλαιο! τεσπα, για τις custom roms δεν εχω την πειρα να σου πω πολλα διοτι ειμαι και στο galaxy s αλλα και στο nexus s με την stock rom! οσο για το root υπαρχουν πολλες εφαρμογες αλλα αμα δεν το χρειάζεσαι καλο ειναι να μην το κανεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον φιλε μου απαντησα στο πμ σου για το πληκτρολογιο! τωρα για το καλωδιο απο τη στιγμη που μας λες οτι αρχισε να δουλευει απο μονο του τοτε δεν ξερω τι αλλο να σου πω... απλα κανε κανα ευχέλαιο! τεσπα, για τις custom roms δεν εχω την πειρα να σου πω πολλα διοτι ειμαι και στο galaxy s αλλα και στο nexus s με την stock rom! οσο για το root υπαρχουν πολλες εφαρμογες αλλα αμα δεν το χρειάζεσαι καλο ειναι να μην το κανεις!

 

Μπορεις να μου δωσεις.οδηγιες εστω σε pm για το πως να κανω root το κιν μου?αν ξερεις...γιατι εχει μεσα πολλα προσθετα..οπως θεματα,να κανεις overclock τον cpu κ αλλα..που με ενδιαφερουν..εχω ανοιξει τοπικ ειδικα γιαυτο το θεμα,νομιζω πως ειναι καλυτερα να μου απαντησεις η εκει η σε pm,οτι πιστευεις πως ειναι καλυτερο..

Ευχαριστω και παλι

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

dbzakia με ποια rom είσαι στο Galaxy;

το sgs το εδωσα στην αδελφη μου με την stock rom αλλα πιο παλια ειχα πειραματιστεί με καποιες custom... δεν θυμαμαι ακριβως, αλλα θα ψαξω και θα σου πω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορεις να μου δωσεις οδηγιες απο καποιο απο αυτα με το οποιο να ειχες μεν πειραματιστει αλλα να ειχε βγει και αποτελεσματικο και μη ελλατωμαιτκο για το τηλεφωνο κιολασ..?!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορεις να μου δωσεις οδηγιες απο καποιο απο αυτα με το οποιο να ειχες μεν πειραματιστει αλλα να ειχε βγει και αποτελεσματικο και μη ελλατωμαιτκο για το τηλεφωνο κιολασ..?!

αυτα που ειπα ηταν για το galaxy s οχι για το nexus s...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

koslibpro ¨οπως βλέπεις εγώ δεν έχω nexus s και ο dbzakias που έχει, το έχει stock...

Οπότε ή περιμένεις κάποιον να σου πει ή ψάχνεσαι και διαβάζεις... Εχω βρει αρκετά για το Nexus S, αλλά δεν σου λέω τι να κάνεις μια και δε το έχω δοκιμάσει προσωπικά. Αν γίνει στραβή θα ψάχνομαι να σε βοηθήσω και είναι κάτι που δε το θέλω...

Οπότε

 

xda και αρχίζεις το διάβασμα για την συσκευή σου και τις οδηγίες για root που έχουν στα sticky Ανάλογα τη rom Που έχεις

και myphone.gr στο επίσημο θέμα του Nexus S

 

 

btw: Αν είχες Galaxy Μετα χαράς να το φτιάχναμε να κάνει και γκαϊφέ... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...