Προς το περιεχόμενο

Lenovo Ideapad S100 N455- Electroworld 199 €


geioannou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

έριξα μια γρηγορη ματια στις τιμες που εχουν τα μοντελα με την επομενη γενια 2 πηρινων επεξεργαστων Ν550, Ν570.

η αληθεια ειναι οτι ειναι περιπου στα 100€ επανω. ειναι μια διαφορα που νομιζω οτι αξιζει σχετικα με το προιων που περνεις.

εαν δει κανει συγκριτικά τον Ν450 που φορα το LENOVO και τους αλλους θα δουμε οτι οι διπύρηνοι ειναι σαφος καλυτεροι.

απο την αλλη τα 198€ ειναι μια τιμη που το περνεις και φευγεις, ειδικα με τις 12 ατοκες....και με την λογικη οτι το μηχανημα το θες για netbook και οχι να το κανεις SERVER (λεμε τωρα) αποτελει μια καλη λυση.

θα παρω τηλεφωνο μολις ανοιξει το καταστημα και θα ρωτησω για την εγγυηση. εαν ειναι 2 χρονια και επανω μαλλον θα προχωρισω σε αγορα.

οποιος αλλος εχει καποια γνωμη ας την πει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 146
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

πλησιάζουν τα χριστουγεννα και σιγα σιγα θα αρχισουν να βγαινουν προσφορες.

 

Για την ελληνική αγορά μιλάς ? Δεν ξέρω φέτος αν δούμε κάποια άλλη συμπεριφορά λόγω κρίσης, αλλά την περίοδο των Χριστουγέννων τα καταστήματα "δαγκώνουν".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλό το ASUS αλλά η μπαταρία των 3 cell δε μου γεμίζει το μάτι ούτε εμένα...

 

@geioannou θα το αγοράσεις τελικά;; τι λες;;;; είσαι ΟΚ με τον Atom 455;;;

 

netbook των 200 ευρώ δε βλέπω να βγαίνει στην αγορά τα Χριστούγεννα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

με το νετβοοκ ειμαι ενταξει και μαλιστα με το παραπανω.

με τον 1 χρονο εγγυηση δεν ειμαι ΟΚ.

 

1 χρονος=κανενας. δεν αξιζει γιατι εαν συμβει κατι θα το λουστεις και μιας η εμπειρια λεει οτι πολλα μπορει να γινουν στο 1χρονο δεν θα το τολμήσω. καποια στιγμη ισως να τους ρωτησω εαν μπορουν να μου κανουν την εγγυηση στα 2 χρονια χωρις επιβάρυνση. εαν ναι θα ειμαι οκ

Επεξ/σία από geioannou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με το νετβοοκ ειμαι ενταξει και μαλιστα με το παραπανω.

με τον 1 χρονο εγγυηση δεν ειμαι ΟΚ.

 

1 χρονος=κανενας. δεν αφιζει γιατι εαν συμβει κατι θα το λουστεις και μιας η εμπειρια λεει οτι πολλα μπορει να γινουν στο 1χρονο δεν θα το τολμήσω. καποια στιγμη ισως να τους ρωτησω εαν μπορουν να μου κανοθν την εγγυηση στα 2 χρονια χωρις επιβαρινση. εαν ναι θα ειμαι οκ

 

Δύσκολα για την εγγύηση γιατί μάλλον είναι από αντιπροσωπεία. Τώρα αν ζητάς από το κατάστημα εγγύηση θα σου πουλήσουν από τα πακέτα επέκτασης. Δύσκολα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως εμενα με βολεψε πολυ...βεβαια δεν εχω και τρελες απαιτησεις....το office δουλευω και ιντερνετ. Εχω πολλα tabs ανοιχτα και μια χαρα λειτουγει γενικως και δεν αργει. Τωρα το quick start δεν ξερω τι ειναι και δεν το εχω χρησιμοποιησει...αν θελει καποιος ας μου εξηγησει τι ειναι να το ελεγξω. Απο μπαταρια δεν εχω μετρησει ωρες αλλα γενικα κραταει...δεν το εχω μετανοιωσει καθολου παρολο δεν το πηρα και στην προσφορα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ετσι ειναι. γιατι να το μετανιώσεις. ενα πολυ καλο μηχανακι ειναι για την δουλεια που το θελεις.

απλος σε τετοιε εποχες που ζουμε και με ολα αυτα που γινονται το να πουλας φορητο με 1 χρονο εγγυηση ειναι μεγαλη μ@λ@κι@ που διχνει οτι δεν σεβεσε τον πελατη. εαν το ειχα για καποιο λογο πραγματικα αναγκη θα το έπαιρνα μιας και πιστευω οτι σαν κατασκευη τα αξιζει τα λεφτα της (το εχω δει απο κοντα). επειδη ομως δεν συμβαινει κατι τετοιο λεω να περιμενω για καποια αλλη ποπυ τουλαχιστον θα με καλύπτει απο θεμα εγγυήσεις με παραπανω χρονο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως εμενα με βολεψε πολυ...βεβαια δεν εχω και τρελες απαιτησεις....το office δουλευω και ιντερνετ. Εχω πολλα tabs ανοιχτα και μια χαρα λειτουγει γενικως και δεν αργει. Τωρα το quick start δεν ξερω τι ειναι και δεν το εχω χρησιμοποιησει...αν θελει καποιος ας μου εξηγησει τι ειναι να το ελεγξω. Απο μπαταρια δεν εχω μετρησει ωρες αλλα γενικα κραταει...δεν το εχω μετανοιωσει καθολου παρολο δεν το πηρα και στην προσφορα...

 

άρα είσαι πολύ ευχαριστημένος έτσι;;; σκέφτομαι να το παραγγείλω..!!!

 

Το Quick start πως και δεν το έχεις πατήσει;; έστω και για δοκιμή!!! Το δοκίμασα σε ένα μαγαζί, βασικά δεν κάνει boot στα windows αλλά σε μια έκδοση Linux πολύ γρηγορότερα... αξίζει και προσθέτει στην αξία της συσκευής..!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το δοκιμασα χτες!οντως πιο γρηγορο...

ειμαι πολυ ευχαριστημενη μεχρι τωρα ναι...

αλλα δεν ειμαι και πολυ σχετικη οποτε δεν ξερω αν ειναι αξιοπιστη πηγη...

παντως ενα + ειναι το πληκτρολογιο του...πληκτρολογω το ιδιο γρηγορα με το λαπτοπ...

ενα - ειναι το ποντικι...δεν με βολευει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το δοκιμασα χτες!οντως πιο γρηγορο...

ειμαι πολυ ευχαριστημενη μεχρι τωρα ναι...

αλλα δεν ειμαι και πολυ σχετικη οποτε δεν ξερω αν ειναι αξιοπιστη πηγη...

παντως ενα + ειναι το πληκτρολογιο του...πληκτρολογω το ιδιο γρηγορα με το λαπτοπ...

ενα - ειναι το ποντικι...δεν με βολευει...

 

η μπαταρία τι λέει;;; σου κρατάει "όσο θέλεις" ή έχεις πάντα τον φορτιστή από κοντά;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η μπαταρία τι λέει;;; σου κρατάει "όσο θέλεις" ή έχεις πάντα τον φορτιστή από κοντά;;;

 

Η μπαταρία τουλάχιστον 5 ωρες.

Πάντως καλύτερα να δοκιμάσεις πριν, αν σου κανει το touchpad, ειναι αθλιο,

βαζω εξωτερικό ποντίκι.

 

Αξιολογηση windows 2,3

Στα αντιστοιχα φτηνά netbook ποσο ειναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...