Προς το περιεχόμενο

Lenovo Ideapad S100 N455- Electroworld 199 €


geioannou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 146
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ψαχνω να βρω δωρεαν office, καμια ιδεα?

 

πλακα κανεις !

το εχεις αγορασει σε εταιρεια και θες νομιμότητα ?

εγω τα εχω παρει απο τον θειο (μου)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θες δωρεάν office κι επιθυμείς να είσαι και νόμιμη, γιατί δεν δοκιμάζεις ένα από τα πολύ αξιόλογα OpenOffice και LibreOffice;

Απολύτως δωρεάν, με παρόμοια σχεδίαση και παραπλήσιες δυνατότητες σε σχέση με το Office της Microsoft. Το μόνο που θα πρέπει να θυμάσαι είναι να αποθηκεύεις τα έγγραφα που θα δημιουργείς ως αρχεία MS Office (κατάληξη doc για τα Word), ώστε να μπορούν να διαβαστούν και από άλλους.

http://el.openoffice.org/

http://el.libreoffice.org/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

tnx vista!!!αν και κατεβαζω ενα trial με τα proffecionals τωρα, φανταζομαι οτι θα ειναι πολυ βαρυ...το κατεβαζω μια ωρα κι ακομα να κατεβει....αυτε ειναι ποι ελαφρυα λες ε?

να σε ρωτησω κ κατι αλλο?

το κατεβασα το panta που προτεινες, κανει μονο του ενημερωσεις κλπ?προστατευει επαρκως?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το κακο με το openoffice ειναι οτι υπαρχει ασυμβατοτητα μεταξυ αρχειων pps της microsoft και του openoffice.

LunaDark εαν δεν βρεις ακρη στηλε πμ....!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το διαπιστωσα.....οδηνηρα.....

Σε ευχαριστω geioannou!!!

εχω ενα cd με τα 7 στο σπιτι (θα παω σε 2 μερες)αλλα δυστυχως δεν θα εχω με τι να δουλεψω μεχρι την πεμπτη που θα κατεβω....τεσπα, θα ξαναπροσπαθησω με τα open η θα ξανακατεβασω κανα trial...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το κακο με το openoffice ειναι οτι υπαρχει ασυμβατοτητα μεταξυ αρχειων pps της microsoft και του openoffice.

 

στο άνοιγμα εγώ δεν έχω δει κάτι σε 3.x

edit δε κανω οπότε δε ξερω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο άνοιγμα εγώ δεν έχω δει κάτι σε 3.x

edit δε κανω οπότε δε ξερω.

Μία από τα ίδια. Τα ανοίγει κανονικά τα .pps, αν εκεί είναι το πρόβλημα. Ειδάλλως, δεξί κλικ στο αρχείο κι επιλέγουμε άνοιγμα με το OpenOffice ή ανοίγουμε τις παρουσιάσεις του OpenOffice κι επιλέγουμε άνοιγμα αρχείου.

 

 

το κατεβασα το panta που προτεινες, κανει μονο του ενημερωσεις κλπ?προστατευει επαρκως?

Προστατεύει παραπάνω από επαρκώς, αρκεί ο υπολογιστής να είναι συνδεδεμένος στο ίντερνετ. Ενημερώσεις δεν κατεβάζει, γιατί πολύ απλά δεν δουλεύει με τον κλασσικό τρόπο των αντιβιοτικών προγραμμάτων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Το καλο ειναι,οτι εχει 3 χρονια εγγυηση,1 Lenovo + 2 Κωτσο.

 

 

 

 

Συγνωμη παιδια που επαναφερω το θεμα,αλλα απο την Lenovo μου ειπαν οτι εχει

1 χρονο εγγυηση!

Ο δε Κωτσοβολος, οτι θα ειχε αλλα 2 χρονια αν πληρωνατε αλλα 105 ευρω!!!

Οποτε με δουλεψε ο υπαλληλος, με πρωτοβουλια δικια του αραγε;πολυ αμφιβαλλω.

Γι αυτο το διευκρινιζω,για να μην κανω και διαφημιση του καταστηματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

καλημέρα παιδιά, διάβασα τις γνώμες σας και τα διάφορα άλλα σχόλια στις προηγούμενες σελίδες... απλώς μιας κι έχουν περάσει αρκετός καιρός γι'αυτούς που το αγόρασαν μπορεί κάποιος με βάση το διάστημα χρήσης να ξαναπεί τη γνώμη του..

 

και συγκεκριμένα:

 

1)από άποψη μπαταρίας τι λέει;;; εντάξει είναι θέμα χρήσης προφανώς αλλά με το WiFi πάντα ανοικτό και συνδεμένο σε κάποιο δίκτυο και πλοήγηση στο ίντερνετ, βγάζει 2-3 ώρες;;;

2)το Quick start είναι πρακτικό ή μπαίνετε μόνο μέσω Win 7;;;

3)Από "επιδόσεις" τι λέει o Atom 455;;; δεν εννοώ να έχεις 100000 χιλιάδες εφαρμογές ανοικτές αλλά π.χ. με 5 tabs ανοικτά στον Chrome είναι ΟΚ ή καθυστερεί στο scrolling και στην πλοήγηση;;;

4)έχετε δοκιμάσει κανά παλιό παιχνιδάκι;;; δηλαδή κάνα strategy όπως το Age of Empires, κτλ;;;

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων..!!! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πλησιάζουν τα χριστουγεννα και σιγα σιγα θα αρχισουν να βγαινουν προσφορες.

ειναι καλη η τιμη του, αυτο ειναι σιγουρο...

το θεμα ειναι το περνει κανεις, η περιμενει μπας και σκασει κανενα αλλο στην ιδια τιμη (γιατι πιο κατω δεν παει) αλλα με καλυτερα χαρακτηριστικά (επεξεργαστη).

θα ριξω μια ματια στα 2πηρινα να δω που βρίσκονται οι τιμες τους για να δω μηπως πλησιάζει καιρος για να πέσουν...

 

σχετικα με τα παραπανω ερωτηματα, το μονο που μπορω να απαντησω ειναι το 4. το Age of Empires 2 το παιζει μια χαρα. στο παλιο νετβοοκ που ειχα με επεξεργαστη Ν270 δεν ειχε κανενα προβλημα....

(αμα υπαρχει ακομα κοσμος που παιζει το Age of Empires, να μαζευτούμε ρε παιδια να παιξουμε να θυμηθουμε τα παιλια...χε χε)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σχετικα με τα παραπανω ερωτηματα, το μονο που μπορω να απαντησω ειναι το 4. το Age of Empires 2 το παιζει μια χαρα. στο παλιο νετβοοκ που ειχα με επεξεργαστη Ν270 δεν ειχε κανενα προβλημα....

(αμα υπαρχει ακομα κοσμος που παιζει το Age of Empires, να μαζευτούμε ρε παιδια να παιξουμε να θυμηθουμε τα παιλια...χε χε)

 

thanks για την απάντηση..!!! από το 1998 παίζω το Τotal Annihilation :wub: και θα ήθελα να παίζει και σε netbook...(οι απαιτήσεις του παιχνιδιού είναι πολύ μικρές έτσι κι αλλιώς)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νέα τιμή 198 €

 

http://www.electroworld.gr/site/product.jsp?catid=10100277

 

H νέα τιμή ισχύει έως 4/12/2011 ή μέχρι εξαντλήσεως των αποθεμάτων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...