Προς το περιεχόμενο

asus p5q3 G.Skill Ripjaws 8GB DDR3


drentas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όχι δεν είναι το modular και γω τα έχω ψηλά στην εκτίμησή μου. Κατάφερα μπήκα με 8gb στα windows αλλά έπεσε μπλε οθόνη.. Ρυθμίσεις και πειράματα στο bios πρέπει να είναι από ότ καταλαβαίνω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν καταφέρω και το σταθεροποιήσω θα του περάσω ενα image με τα βασικά που να φτιάξει. Αν ήταν θέμα λειτουργικού γιατί κολλαει στο ποστ και μέσα στο bios μερικές φορές?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα 1,7 ddr voltage και 1,4 NB voltage το μηχάνημα παίζει και με τα 8gb μνήμης χωρίς μπλε οθόνες μέχρι στιγμής.. Αν τρέξω IBT όμως είτε θα βγάλει σφάλμα είτε θα πετάξει οθόνη μπλε.. Όταν τρέχω memtest την μία μπορεί να παίζει για καμιά ώρα χωρίς λάθη και την άλλη στο πρώτο pass να αρχίζει να κοκκινίζει.. Αν αυξήσω το ρεύμα στις μνήμες και άλλο θα υπάρξει πρόβλημα? Είναι σε HAF X το σύστημα αερίζεται καλά. Μήπως είναι πολύ πάνω από 1,7 όμως??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα λύθηκε τελικά Οι μνήμες λογικά ήταν ασύμβατες με την μητρική. Πέρασα από το vision σήμερα μου πρότειναν κάτι kingston 2χ4 και παίζουνε ρολόι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άντε μπράβο βρε! Είδες τελικά που ότι και να κάνεις περνάει πάντα το δικό τους! Του :devil: πράματα!

Δεν πα΄να χτυπιέσαι ΄συ, άμα δε θέλει να δουλέψει..... Τελικά για την ιστορία δε μας είπες και εντυπώσεις από το μαγαζί (σχετικά με τη καθυστέρηση στο σέρβις).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ενημέρωσε ο κύριος Τσατίδης πως είχε γίνει λάθος στην ενημέρωση μου. Ενώ είχαν κάνει τον έλεγχο δεν με ενημέρωσαν από το σέρβις. Από κει και πέρα όλα μια χαρά. Μου δώσαν άλλες μνήμες οι οποίες μάλλον ήταν ασύμβατες με τη μητρική μου και χθες πήρα τς kingston μου επέστρεψαν την χρηματική διαφορά και πάνε ρολόι τώρα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...