Προς το περιεχόμενο

Εγκατάσταση παιχνιδιών...


function

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα παιδιά,

 

Σαν παιδί και εγώ είπα να εγκαταστήσω μερικά παιχνίδια στο SGS2 που αγόρασα πρόσφατα. Στην πρώτη προσπάθεια μου έβγαλε ένα λάθος "Σφάλμα ανάλυσης πακέτου δεδομένων". Γιατί αυτό?

 

Εν τέλει, προσπάθησα να κατεβάσω παιχνίδια από το market που είναι free. Χρειάζομαι μία μικρή βοήθεια όμως...

Όταν προσπάθησα (αφού είχα συνδεθεί στο pc με το gmail μου, μου είπε ότι δεν υπάρχει κινητό τηλέφωνο συνδυασμένο με αυτό το gmail. Τι ακριβώς σημαίνει αυτό και ποια είναι ακριβώς τα βήματα που πρέπει να ακολουθήσω ώστε να εγκαθιστώ παιχνίδια?

 

Ευχαριστώ πολύ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά,

 

Σαν παιδί και εγώ είπα να εγκαταστήσω μερικά παιχνίδια στο SGS2 που αγόρασα πρόσφατα. Στην πρώτη προσπάθεια μου έβγαλε ένα λάθος "Σφάλμα ανάλυσης πακέτου δεδομένων". Γιατί αυτό?

 

Εν τέλει, προσπάθησα να κατεβάσω παιχνίδια από το market που είναι free. Χρειάζομαι μία μικρή βοήθεια όμως...

Όταν προσπάθησα (αφού είχα συνδεθεί στο pc με το gmail μου, μου είπε ότι δεν υπάρχει κινητό τηλέφωνο συνδυασμένο με αυτό το gmail. Τι ακριβώς σημαίνει αυτό και ποια είναι ακριβώς τα βήματα που πρέπει να ακολουθήσω ώστε να εγκαθιστώ παιχνίδια?

 

Ευχαριστώ πολύ....

Για το πρώτο δε ξέρω ίσως η εφαρμογή που κατέβασες να είναι corrupt or κάτι να παίζει αφού δεν είναι από market αν κατάλαβα καλά.

Για το game από market: Στο κινητό σου έχεις περάσει το ίδιο gmail με αυτό στο pc;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το πρώτο δε ξέρω ίσως η εφαρμογή που κατέβασες να είναι corrupt or κάτι να παίζει αφού δεν είναι από market αν κατάλαβα καλά.

Για το game από market: Στο κινητό σου έχεις περάσει το ίδιο gmail με αυτό στο pc;

 

Όχι...προφανώς φτιάχνω gmail στο κινητό (το ίδιο με το pc) και μετά ξεκινάω εγκατάσταση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν είναι corrupted το αρχείο που κατέβασες τότε δεν είναι συμβατό με την έκδοση Android που έχεις ή με την συσκευή.

Δεν μπορώ να φανταστώ κάτι άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι...προφανώς φτιάχνω gmail στο κινητό (το ίδιο με το pc) και μετά ξεκινάω εγκατάσταση?

ακριβώς περνάς τα στοιχεία του gmail σου στο κινητό, αυτό θα αρχίσερι να συγχρονίζει και μετά κατεβάζεις games και apps ή απευθείας από το κινητό μέσω της εφαρμογής market είτε από το pc και το downloading στο κινητο θα αρχίζει μετά απο λίγο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό είναι να κοιτάς αν το πρόγραμμα/παιχνίδι είναι συμβατό με την συσκευή σου. Εφόσον μπεις σωστά με τον λογαριασμό σου, στο εμφανίζει αριστερά στην οθόνη κάτω από το banner της εφαρμογής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο φίλος μάλλον δεν κατέβασε παιχνίδι από το market αλλά από αλλού. Αν κατάλαβα καλά δηλαδή.

 

Σωστά...απλά ήταν όμως corrupted το αρχείο. Όταν το βρήκα σε μεγαλύτερο μέγεθος έπαιζε κανονικά...και γαμάτα..τι χρώματα παναγία μου!!!!!

 

Ευχαριστώ πολύ όλους για τις απαντήσεις σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστά...απλά ήταν όμως corrupted το αρχείο. Όταν το βρήκα σε μεγαλύτερο μέγεθος έπαιζε κανονικά...και γαμάτα..τι χρώματα παναγία μου!!!!!

 

Ευχαριστώ πολύ όλους για τις απαντήσεις σας.

Είναι η χάλια Super Amoled κατάλαβες; :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φανταστείτε παιδιά ότι δεν μιλάμε για κανένα φαντεζί παιχνίδι...ένα απλό τεστ έκανα...πρόκειται για το RANDOM MAHJONG PRO...

Φαντάζομαι τι θα δω όταν θα βάλω καμμιά φόρμουλα ή κανά ποδοσφαιράκι....θα τρελαθώ, έτσι???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...