Προς το περιεχόμενο

Πεφτη το ιντερνετ μου οταν ανοιγω μερικα προγραμματα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

192.168.1.254(λογικά αυτό είναι το ip του router σου) το γράφεις σαν να έγραφες ένα site κανονικά και έτσι μπαίνεις μέσα στο router.Από εκεί πατάς Thomson Gateway και μετά πατάς στο Event Logs.

 

ΜΠΕΣ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΠΕΣ ΜΑΣ ΤΙ ΣΟΥ ΓΡΑΦΕΙ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 83
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Θα επιμείνω σε αυτό που έγραψα πριν αρκετά posts:

«Για την περίπτωση σου η καλύτερη λύση είναι η αντικατάσταση του router»

 

@billkolias

Τρία άτομα φωνάζουμε οτι πρέπει να εξετάσει αν ειναι resets του router (τακτικό για το 585v7 - ΑΚΟΜΑ περιμένουμε επιβεβαίωση αν ειναι αυτό) και εσύ επιμένεις οτι ειναι αποσυνδέσεις λόγω γραμμής. Αν είσαι τόσο σίγουρος, βοήθησε τον χρήστη να εξετάσει αν εχει αποσυνδέσεις λόγω γραμμής και οχι αποσυνδέσεις λόγω router.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα επιμείνω σε αυτό που έγραψα πριν αρκετά posts:

«Για την περίπτωση σου η καλύτερη λύση είναι η αντικατάσταση του router»

 

@billkolias

Τρία άτομα φωνάζουμε οτι πρέπει να εξετάσει αν ειναι resets του router (τακτικό για το 585v7 - ΑΚΟΜΑ περιμένουμε επιβεβαίωση αν ειναι αυτό) και εσύ επιμένεις οτι ειναι αποσυνδέσεις λόγω γραμμής. Αν είσαι τόσο σίγουρος, βοήθησε τον χρήστη να εξετάσει αν εχει αποσυνδέσεις λόγω γραμμής και οχι αποσυνδέσεις λόγω router.

εγω διευκρινησα 100 φορες οταν του το ξανακανει να μπει στο ρουτερ να δει ποση ωρα ειναι online,τωρα αν αυτος επιμενει για το port forwarding εγω τι φτεω?

 

αμα υπηρχε προβλημα με wifi,δεν θα επιανε καθολου δεν θα του ελεγε χωρις προσβαση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όταν κάνει reset το router μένεις για 2-3 δευτερόλεπτα χωρίς wifi σύνδεση και μετά είσαι κανονικά συνδεδεμένος με ένα θαυμαστικό γιατί απλά η γραμμή σου δεν έχει συγχρονίσει.

 

Έχω μαλλιάσει να λέω να δει το log γιατί εκεί θα δούμε αν είναι kernel warm restart ή απλά φταίει ο παροχέας του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αμα υπηρχε προβλημα με wifi,δεν θα επιανε καθολου δεν θα του ελεγε χωρις προσβαση

Με εμπειρία από ΔΥΟ 585v7 με το ίδιο πρόβλημα:

- Μόλις ζοριζόταν λιγάκι το wireless έκανε reset το router (ΣΑΝ να έκανα on-off). Η πρώτη ένδειξη για να καταλάβω οτι κάτι δεν πήγαινε καλά ήταν που εμφανιζοταν το κίτρινο θαυμαστικό στο wireless και η δευτερη (και σίγουρη) ήταν που έβλεπα τα λαμπάκια του router που αλλάζανε χρώμα/κατασταση όπως οταν ανάβει από το off. Μέχρι εκείνη τη στιγμή το wifi δούλευε απροβλημάτιστα και αυτό μπορεί να ήταν ώρες ή και μέρες.

 

Ο topic starter λεει οτι εχει πρόσβαση wifi αλλά μόλις συνδεθούν μπόλικα, χάνει το wireless.

 

Αν τώρα συνεχίζεις να επιμένεις οτι εχεις δίκιο, κατεύθυνε τον topic starter να εξετάσει τις αποσυνδέσεις του δικτύου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με εμπειρία από ΔΥΟ 585v7 με το ίδιο πρόβλημα:

- Μόλις ζοριζόταν λιγάκι το wireless έκανε reset το router (ΣΑΝ να έκανα on-off). Η πρώτη ένδειξη για να καταλάβω οτι κάτι δεν πήγαινε καλά ήταν που εμφανιζοταν το κίτρινο θαυμαστικό στο wireless και η δευτερη (και σίγουρη) ήταν που έβλεπα τα λαμπάκια του router που αλλάζανε χρώμα/κατασταση όπως οταν ανάβει από το off. Μέχρι εκείνη τη στιγμή το wifi δούλευε απροβλημάτιστα και αυτό μπορεί να ήταν ώρες ή και μέρες.

 

Ο topic starter λεει οτι εχει πρόσβαση wifi αλλά μόλις συνδεθούν μπόλικα, χάνει το wireless.

 

Αν τώρα συνεχίζεις να επιμένεις οτι εχεις δίκιο, κατεύθυνε τον topic starter να εξετάσει τις αποσυνδέσεις του δικτύου

Οκ ας μείνουμε στο υπογραμμισμενο.Το wifi λοιπον πως γινεται να σινεχιζαι να ιεναι ανοιχτο?

οταν κανει ρεσταρτ προφανως κλινει το wifi και ξανανοιγει οποτε χανεται η συνδεση και μετα ξανακανει conect το pc .Η θεωρια με το ειναι κλειστο το wifi και στο pc διχνει τριγωνακι ειναι ακυρη αφου το wifi θα ητν τελειως κλιστο αρα στο πσ θα επρεπε να διχνει το Χ οτι δεν εχει συνδεθει πουθενα.

 

Οταν του βγαζει το τριγωνακι ειναι η στιγμη ακριβως που το ρουτερ εχει αποσυχρονισει και δεν εχει προλαβει να σιγχρομισει και παλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

billkolias όταν σου τύχει να συναντήσεις τα kernel reset ενός προβληματικού 585v7 και το πότε εμφανίζει το κίτρινο και το κόκκινο και με ποια σειρά έλα να κάνουμε μεταξύ μας συζήτηση σε άλλο topic. Αν ο topic starter καταφέρει να μπει στο Interface του router ή να συνδέσει ένα ρημαδοκαλώδιο δικτύου, θα λυθούν πολλές απορίες και θα πάρει και βοήθεια που θα του λύσει το πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω διευκρινησα 100 φορες οταν του το ξανακανει να μπει στο ρουτερ να δει ποση ωρα ειναι online,τωρα αν αυτος επιμενει για το port forwarding εγω τι φτεω?

 

αμα υπηρχε προβλημα με wifi,δεν θα επιανε καθολου δεν θα του ελεγε χωρις προσβαση

Να σε πληροφορισω οτι πανω στο ρουτερ σβηνει το λαμπακη του wifi kai tou internet

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kaouslides μάλλον δεν θες να σε βοηθήσουμε ή είσαι τυφλός... τι να πω σταματάω να ασχολούμαι.

Ρε φιλε τα εχω κανει ολα οσα μου ειπατε !! Το προβλημα ακομα υπαρχει ! Μαλλον θα τους παρω πισω το ρουτερ να τελιωνωε ολο αυτο το θεμα !

 

192.168.1.254(λογικά αυτό είναι το ip του router σου) το γράφεις σαν να έγραφες ένα site κανονικά και έτσι μπαίνεις μέσα στο router.Από εκεί πατάς Thomson Gateway και μετά πατάς στο Event Logs.

 

ΜΠΕΣ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΠΕΣ ΜΑΣ ΤΙ ΣΟΥ ΓΡΑΦΕΙ!!!

Οπως και θα δεις στην φοτο δεν εχει τιποτα το καινουριο !

 

kaouslides το πρόβλημα που έχεις σου είπα ποιο είναι. Έλεγξες τα logs να δεις αν σου γράφει kernel warm restart?

Αν θες να ελαττωθεί το πρόβλημά σου τότε κάνε τα παρακάτω:

>Βeen doing some digging around and 
Apart from waiting for the upgrade ( though even this does not apparently cure the problem fully) 

There are 1 or 2 tips that have been known to ease the problem. 

1. Turning off Upnp , and Wireless ( If not in use) 

2. Fully disable the Intrusion detection system ( IDS) : Stops the router working too hard and stops issues with gaming. 

--------------- 

1 = Can both be done from router interface. 

2 = Done via Telnetting into router then typing 

ids config state = disabled

saveall 

Αν δεν ξέρεις πως να τα κάνεις πες εδώ να σου πούμε τι να κάνεις στα ελληνικά.

 

p.s δοκίμασε να βάλεις το router να κάθεται κάθετα(την συσκευή) ώστε να μπορεί να αερίζεται παραπάνω.

 

Πες το λιγο στα ελληνικα και πιο λεπτομερος αν γινετε ! ευχαριστω

post-220579-1316732741,22_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα και γω παρόμοιο πρόβλημα και τελικά έφταιγε ο μ@λ@#κς ο φίλος της αδερφής μου ,ο οποίος έκανε συνεχόμενα restart το router μεσω του 192.168.1.254 απο το κομπιουτερ του.και το κανε κάθε φορά που κατέβαζα αρχεία.

Σίγουρα χρησιμοποιηείς μόνο εσύ το ρουτερ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα και γω παρόμοιο πρόβλημα και τελικά έφταιγε ο μ@λ@#κς ο φίλος της αδερφής μου ,ο οποίος έκανε συνεχόμενα restart το router μεσω του 192.168.1.254 απο το κομπιουτερ του.και το κανε κάθε φορά που κατέβαζα αρχεία.

Σίγουρα χρησιμοποιηείς μόνο εσύ το ρουτερ?

Ναι μονο εγω ! Αλλα με το iphone mpainw

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kernel warm restarts τρωει ο φιλος. το 585 εχει με το γνωστο προβλημα. Πρεπει να δοκιμασει αλλα firms.

 

Αυτο και μονο αυτο ειναι το προβλημα σου φιλε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα και γω παρόμοιο πρόβλημα και τελικά έφταιγε ο μ@λ@#κς ο φίλος της αδερφής μου ,ο οποίος έκανε συνεχόμενα restart το router μεσω του 192.168.1.254 απο το κομπιουτερ του.και το κανε κάθε φορά που κατέβαζα αρχεία.

Σίγουρα χρησιμοποιηείς μόνο εσύ το ρουτερ?

Τον έπιασες να το κάνει ή απλά το υπόθεσες?γιατί και εσύ για kernel warm reset μου φαίνεται ήσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρα απο αυτά που σου είπαν και τα παιδιά (οοοταν τα δοκιμάσεις), δοκίμασε να απενεργοποιήσεις απο τα services των windows

UPnP Device Host και

SSDP Discovery.

 

Κάνε ενα restart.. και δοκίμασε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...