Προς το περιεχόμενο

amd a6 x4 3650


ondine

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ βασικά ήθελα να ακούσω γνώμες για τον A6-3650 κι όπως μου τα λέτε υπάρχουν καλύτεροι με λιγότερα χρήματα, άρα με καλύψατε (για μία ακόμα φορά στο insomnia :rolleyes: )

Τι στο καλό κάνει το passmark δεν καταλαβαίνω, αλλά προφανώς δε βοηθά για μπούσουλας.

Όταν έρθει η ώρα των αγορών (αφού μάθουμε τις απαιτήσεις του skyrim) θα ξαναρωτήσω.

 

edit. ο Α6 όντως φαίνεται πολύ φρέσκος καθώς έχει μόλις 25 μετρήσεις, οπότε είναι μικρό το δείγμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ βασικά ήθελα να ακούσω γνώμες για τον A6-3650 κι όπως μου τα λέτε υπάρχουν καλύτεροι με λιγότερα χρήματα, άρα με καλύψατε (για μία ακόμα φορά στο insomnia :rolleyes: )

Τι στο καλό κάνει το passmark δεν καταλαβαίνω, αλλά προφανώς δε βοηθά για μπούσουλας.

Όταν έρθει η ώρα των αγορών (αφού μάθουμε τις απαιτήσεις του skyrim) θα ξαναρωτήσω.

 

edit. ο Α6 όντως φαίνεται πολύ φρέσκος καθώς έχει μόλις 25 μετρήσεις, οπότε είναι μικρό το δείγμα

 

Με λίγα λόγια για να μη σε κουράζουμε, πήγαινε σε Phenom II 955 στα 100 ευρώ είναι πολύ καλή επιλογή. Η σε 6πυρηνο στα 130 ευρώ. (phenom II x6)

Προσωπική μου συμβουλή επένδυσε σε μια μητρική με AM3+ socket για να μπορείς να αναβαθμίσεις στους Bulldozer όταν με το καλό βγουν και μέχρι να φτιάξεις το σύστημα, δες μήπως σε συμφέρουν οι νέοι επεξεργαστές της AMD που τότε μάλλον θα έχουν βγει και μπορεί να έχουν καλύτερο value for money.

 

Το socket FM1 που στεγάζει τους Ax επεξεργαστές (όπως ο Α3650) είναι πολύ καινούριο και δεν ξέρει κανένας πόσο υποστήριξη θα λάβει από την AMD. Αν και έχει αρχίσει να βγάζει και επεξεργαστές phenom II για το socket αυτό. Για αυτό να πας σε socket ΑΜ3+ και chipset της σειράς 9 της AMD. Πολύ καλό και σταθερό chipset, πολύ γρήγορο all around και με καλούτσικες τιμές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι λέτε βρε παιδιά, δε με κουράζετε, για να μάθω ρώτησα. Απλά δε θα πάρω τώρα επειδή το θέλω για συγκεκριμένη δουλειά (κάθε φορά που βγαίνει elder scroll κάνω αναβάθμιση).

Ενδιαφέρον το link σου parsifal.

Βλέπω κανείς δε λέει για intel (ο τίτλος μου θα φταίει) οπότε μάλλον θα φτιάξω νέο topic όταν μάθω τι ζητάω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ξαναπει οτι, οποιος κοιταξει λιιιγο παραπανω,

τα Passmark charts θα βρει & λαθη ανεπιτρεπτα,

που -το λιγοτερο- βγαζουν ματια οτι δε στεκουν... :blink:

 

http://www.insomnia.gr/topic/417919-lenovo-u350-13-laptop-e349-saturn-%cf%83%cf%84%ce%b1%ce%b8%ce%bc%ce%bf%cf%82-%ce%bb%ce%b1%cf%81%ce%b9%cf%83%ce%b7%cf%82/page__view__findpost__p__4255876

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έφυγε αμέσως από τα favorites η σελίδα μόλις μου εξήγησαν τα παιδιά τι παίζει :rolleyes: Ελπίζω για τις κάρτες γραφικών να είναι πιο αξιόπιστες οι μετρήσεις τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

cotraN@: Αληθεια, ποιος Phenom II επεξεργαστης εχει βγει για το FM1; :)

 

Athlon II ρε παιδιά!

Μη με φάτε, αμέσως! :P :D

 

ΑΝ και νομίζω στο τέλος θα βγάλει και phenom II και θα βγω και προφήτης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...