Προς το περιεχόμενο

Χαμενο partition (Secure Vault) σε USB stick


Rabican

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οπως λεει και ο τιτλος, ενα 8GB Kingston Secure Traveller, εχασε το Secure Vault (ειναι κομματι στο χωρο του το οποιο προστατευται απο κωδικο). δεν φαινεται στo windows explorer, ενω ουτε απο disk management το βλεπω. αποτελεσμα; βλεπω μονο 800ΜΒ ως χωρητικοτητα στο stick. για πειτε καμμια ιδεα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρέξε το testdisk που μπορεί να φτιάξει το partition table για να ξαναβρεθεί το χαμένο διαμέρισμα,διάβασε όμως προσεκτικά των οδηγό που έχει μην τα κάνεις χειρότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μολις το δοκιμασα. δε βλεπει κατι. μονο τα 800ΜΒ... στο analyze βεβαια μου βγαζει κατι σφαλματα για bad starting και ending cylinders (CHS και LBA dont match)....!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλλον χρειαζεται κατι πιο ... δραστικο απο οτι το testdisk! αυτο αναγνωριζει μονο τα 800ΜΒ... τα υπολοιπα 7 GB τα αγνοει και δε με αφηνει να τα "πειραξω" καπως!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε με το hp usb format tool αν μπορεί να το δει ολόκληρο και να το φορμάρει,αν δεν μπορεί ψάξε στο google για το αρχείο USB Repair v2.9.1.1 αυτό όμως είναι τόσο δραστικό που (αν δουλέψει) θα μετατρέψει το stick σου σε generic.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

o χιουλετ πακαρντ δεν εκανε δουλεια. μπουταρα και με ενα hiren's boot cd, ολα τα tool εβλεπαν 800ΜΒ (!?). το ιδιο και στο Bios.. ωρε τι επαθε το φλασακι;;; το αλλο τουλ που μου ειπες ελφ δεν το βρηκα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαστρο Ελφ, το ετρεξα ευτουνο το διαβολικο τουλ, αλλα εδω και κανα 20λεπτο δν κανει τιποτα (νομιζω). στην αρχη αναβοσβηνε το led του USB, τωρα δεν τρωει RAM, δεν τρωει CPU και το led εχει σβησει.. βεβαια μου γραφει ενα .. "disk formatting". μηπως να το ... σφαξω;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε,αν έπαθε ότι έπαθε από φυσική ζημιά,έπεσε χτυπήθηκε κ.τ.λ. δεν πρόκειται να φτιάξει,μπορείς να ξαναδοκιμάσεις βέβαια μην ήταν τυχαίο κόλλημα αλλά μάλλον πέθανε,για επιβεβαίωση μπορείς να ψάξεις την «πλήρη» έκδοση του Hard Disk Sentinel και να κάνεις surface test για να δεις αν σου βγάλει bad sector.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελα μαστρο Ελφ!! το σκισα χτες που λες, τωρα ειναι οκ.. οταν εκανα restart το εβλεπε σαν unallocated αλλα....................... 8GB!!! ολε...! πλεον το βλεπει σαν USB flash.. ουτε kingston ουτε τιποτα. οπως μου ειχες πει.. ολα οκ! το σημαντικο ειναι να εχουμε το χωρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...