Προς το περιεχόμενο

Χωριμος σκληρου σε particion!


liverpoolman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μολις εκανα μετακινηση με το προγραμμα ενα παιχνιδι αλλα δν το παιζει.. Εκανα εγκατασταση σε αυτο το παρτ μετα και ολα οκ! Σε περιπτωση που εκανα φορματ το παρτ ενα το φιφα 12 θα επαιζε που ειναι στο παρτ 2 ή τζαμπα κοπος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαρτάτε. Μπορεί ναι, μπορεί και όχι. Δεν υπάρχει κάποιος αξιόπιστος τρόπος να το ξέρεις.

Το πρόβλημα δεν είναι το αν θα παίζουν τα παιχνίδια αλλά τι θα γίνει με τα saves σου.

Αν τα saves αποθηκεύονται στον φάκελο του παιχνιδιού έχει καλώς, αν όχι θα πρέπει να βρεις που τα αποθηκεύει και να πάρεις backup πριν κάνεις φορμάτ αν θέλεις να μπορέσεις να συνεχίσεις από εκεί που έμεινες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδια, αν και εγω ψαχνω για το ακριβως αντιθετο, ειπα να ρωτησω εδω πρωτον γιατι οποιος μιλαει σε αυτο το thread θα ξερει απο δισκους, και δευτερον για να μην ανοιγω νεο θεμα για μια ερωτηση μονο.

Αυτο που θελω δηλαδη επειδη οσο μεγαλο δισκο και να παρω καποια στιγμη γεμιζει, ειχα παρει εναν 1TB γεμισε, πηγα πηρα εναν 1.5ΤΒ μετεφερα τα αρχεια μου μετα απο μερικους μηνες γεμισε και αυτος και τωρα ειμαι με εναν 2TB και αρχιζει και αυτος και γεμισει απειλητικα :)

Εχω μεσα στον δισκο anime, και θελω να τα εχω ολα σε εναν δισκο μονο, για να μην καθομαι να ανοιγω εναν η δυο η τρεις δισκους να ψαχνω να δω αν εχω την σειρα η το επεισοδειο.

Υπαρχει λοιπον καποιο προγραμμα που να κανει το αντιθετο απο τα partition? δηλαδη να ανοιγω τον ενα δισκο, αννα να φαινονται στο παραθυρο τα αρχεια απο δυο η τρεις δισκους?

thanks !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδια, αν και εγω ψαχνω για το ακριβως αντιθετο, ειπα να ρωτησω εδω πρωτον γιατι οποιος μιλαει σε αυτο το thread θα ξερει απο δισκους, και δευτερον για να μην ανοιγω νεο θεμα για μια ερωτηση μονο.

Αυτο που θελω δηλαδη επειδη οσο μεγαλο δισκο και να παρω καποια στιγμη γεμιζει, ειχα παρει εναν 1TB γεμισε, πηγα πηρα εναν 1.5ΤΒ μετεφερα τα αρχεια μου μετα απο μερικους μηνες γεμισε και αυτος και τωρα ειμαι με εναν 2TB και αρχιζει και αυτος και γεμισει απειλητικα :)

Εχω μεσα στον δισκο anime, και θελω να τα εχω ολα σε εναν δισκο μονο, για να μην καθομαι να ανοιγω εναν η δυο η τρεις δισκους να ψαχνω να δω αν εχω την σειρα η το επεισοδειο.

Υπαρχει λοιπον καποιο προγραμμα που να κανει το αντιθετο απο τα partition? δηλαδη να ανοιγω τον ενα δισκο, αννα να φαινονται στο παραθυρο τα αρχεια απο δυο η τρεις δισκους?

thanks !!

 

Αυτό που θέλεις να κάνεις δεν μπορεί να γίνει έτσι απλά.

Απ' ότι ξέρω τουλάχιστον, μόνο αν κάνεις τους δίσκου raid 0 (http://en.wikipedia.org/wiki/Standard_RAID_levels) μπορείς να τους βλέπεις σαν ένα συνεχόμενο και για να γίνει αυτό οι δίσκοι θα πρέπει να είναι ίδιοι (νομίζω), αλλιώς θα πάρουν το μέγεθος του μικρότερου δίσκου (π.χ. 3x1GB)=3GB

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δεν κάνεις το πολύ απλό:

Εγκατάστησε το Everything search engine και από τα Tools/Options/Volumes όρισε να "βλέπεις" μόνο τους δίσκους που περιέχουν τα αρχεία που σ' ενδιαφέρουν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...