Προς το περιεχόμενο

Euroleague Fantasy Challenge


Chrisxxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Nαι ρε γμτ εχασα την 1η αγωνιστικη του β' γυρου και μετά δεν είχε νοημα να συνεχίσω :( Αν και 1η θεση δυσκολα να χτυπουσα, ειχα αρκετους ποντους για να ξαναφτιάξω ομαδα αλλά οι 1οι ειχαν ξεφυγει καπως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...
  • Απαντ. 179
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Eπαναφερω το νημα.

Νεα σεζον, νεες ομαδες, νεοι παιχτες, νεα πουλεν, νεο fantasy. 11 Οκτωβρη ξεκινα η διοργανωση.

 

To site του euroleague fantasy challenge: http://fantasychallenge.euroleague.net/index.php

Αφου κανετε register (οσοι δεν εχουν ακομη account) και login στην συνεχεια δημιουργειτε μια ομαδα, κανετε Confirm και επιλεγετε το Tab "Private Leagues" και απο εκει ψαχνετε την:

Ιnsomnia

και για password βαζετε το:

fantasy4all

 

 

Οσοι πιστοι προσελθετε στην private fantasy Euroleague για το insomnia.

Για κανονες προτεινω να ακολουθησουμε τους περσυνους (1 ομαδα συμετοχη ανα χρηστη).

 

ΥΓ. Μην αγχωνεστε ιδιαιτερα για το ποιους παικτες θα επιλεξετε κατα τη δημιουργια της ομαδας, μεσα στις επομενες 14 μερες εχετε δικαιωμα να κανετε οσες αλλαγες επιθυμειτε με την ησυχια σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eτοιμη η ομαδα μου.Εχω και ενα παικτη του Παναθηναικου.

 

Μια απορια.Την ομαδα του αλλου δεν μπορουμε να την δουμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω. Επίσης περιμένετε απο Δευτερα να τελειώσουν τα προκριματικα.

 

σιγα τα κελεπουρια που θα παρεις απο κει ρε,

anyway, joined κ εγω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eχει μερικά καλά αν περασουν 2 ομαδες που εχω στο μυαλο μου.

alexdelpiero αν μπορουσες να δεις την ομαδα του αλλου, απο τη στιγμη που μπορεις να εχεις κοινους παιχτες δεν θα ειχε νοημα το παιχνιδι..

 

Τελος οσοι κανουν ομαδα με διαφορετικο ονομα απο το νικ τους εδω ας γραφουν ποιοι ειναι για να ξερουμε τι μας γινεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελος οσοι κανουν ομαδα με διαφορετικο ονομα απο το νικ τους εδω ας γραφουν ποιοι ειναι για να ξερουμε τι μας γινεται.

Εγω ειμαι ο "τρακη πουλα" :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σουταρα τους πρωτους μου δυο παικτες.Ειχα παρει τον Τομας και τον Γκορντον της Παρτιζαν αλλα ειναι μετριοι τωρα που τους βλεπω στην αδριατικη λιγκα.Αντε να βρουμε δυο αντικαταστατες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικα στην αρχη του παιχνιδιου ολοι οι παικτες ειναι υπερτιμημενοι. Στην πορεια η αξια των περισσοτερων θα πεσει δραματικα, γιαυτο μια καλη στρατηγικη ειναι απο μεγαλα ονοματα-ακριβους να παρετε 3-4 για τους οποιους ειστε σιγουροι οτι θα χτυπανε 15ρια index rating και πανω και απο κει και περα να επενδυσετε σε μετριους παικτες που πιστευετε οτι εχουν πιθανοτητες να πανε καλα. Πχ ενας παικτης με 35-45 credits που θα γραφει 10 index rating κατα μεσο ορο θα ειναι λιρα 100.

 

Αρα, συν τοις αλλοις να σκοπευετε σε παιχτες που εχουν χαρακτηριστικα στο παιχνιδι τους που διαμορφωνουν το index rating. Πχ ενας ρολιστας-καλος αμυντικος δεν θα γραψει ψηλο index ακομα και σε μια καλη εμφανιση του. Αντιθετα ενας επιθετικογενης παικτης, ενας δημιουργικος ή ενας με εφεση στα ριμπαουντ θα γραφει καλα σκορ για την ομαδα σας. Αυτα για τους νεους:P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλα τα λες.Αλλα απο που και ως που ο Γκορντον της Παρτιζαν εχει 50.Ενταξει ο Τομας ειναι φθηνος 42.Αν δεν κανω λαθος ο Σεμποιτις εχει πανω απο 60.

 

Κατω απο 30 δεν βρισκεις σοβαρο παικτη,εχω εντοπισει καποιες λιγες αλλα καλες περιπτωσεις κατω απο 40 και πανω απο 30.

 

Επισης απαγορευτικη ειναι η τιμη του Σπανουλη.Το 1/5 του μπατζετ.

 

Εγω δεν εχω παρει ακριβους παικτες οι περισσοτεροι γυρω στο 50 ειναι.

 

Αλλα στο φαντασυ ευρωλιγκα δεν ειμαι τοσο δυνατος οσο του ΝΒΑ.

 

ΥΓ Δυστηχως δεν βλεπω συμμετοχη παντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης απαγορευτικη ειναι η τιμη του Σπανουλη.Το 1/5 του μπατζετ.

Τα ιδια ελεγα περυσι για Κιριλενκο-Κρστιτς και χτυπαγα το κεφαλι μου που δε τους πηρα. Απο 20 index rating εως 45 ο καθενας τους. Κανανε μια ομαδα μονοι τους αν τους ειχες.

Και ο Σπανουλης τα παει σταθερα καλα στα index rating. Ακομα και στα κακα του παιχνιδια χτυπαει ψηλο index rating λογω ποντων απο βολες. Προσωπικα παντως δεν τον παιρνω :devil:

 

 

ΥΓ Δυστηχως δεν βλεπω συμμετοχη παντως.

Περυσι ημασταν 9 και μειναμε στο τελος 7. Ελπιζω μεχρι τις 11 του μηνα που ξεκινα η διοργανωση να ειμαστε τοσοι!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

 

Περυσι ημασταν 9 και μειναμε στο τελος 7. Ελπιζω μεχρι τις 11 του μηνα που ξεκινα η διοργανωση να ειμαστε τοσοι!

 

Σιγα μην επαιρνες εσυ τον Σπανουλη.χαχα.. :-D .

 

Πρωταθλητης ποιος ειναι?

 

Στην φαση των 16 τι γινεται?Φτιαχνουμε απο την αρχη ομαδα.

 

Παντως εγω θα υποσχεθω σε ολους οτι ακομα και τελευταιος να ειμαι δεν προκειται να το παρατησω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η καταταξη βγαινει βαση αθροισματων index rating των παικτων σου σε ολους τους αγωνες. "Πρωταθλητης" ειναι αυτος με το μεγαλυτερο σκορ στο τελος της σεζον.

 

Στη φαση των 16 δικαιουσαι εαν θυμαμαι καλα να κανεις οσες αλλαγες επιθυμεις. Απο αγωνιστικη σε αγωνιστικη δικαιουσαι εως 3 αγοραπωλησιες.

 

ΥΓ. Οσο για τον Σπανουλη δεν ειναι αυτο που φαινεται :-D Θεωρω, για αρκεοτυς αντικειμενικους και υποκειμενικους λογους, οτι φετος δεν θα κανει το ιδιο καλη σεζον με περυσι, ως εκ τουτου νομιζω οτι ειναι υπερυπερτιμημενος για την ωρα. Προβλεπω να τελειωνει τη σεζον με ~60-70 credits αξια, αρα δεν τον αγοραζω τωρα που εχει 90, ειδικα οταν ο ΜακΑλεμπ ειναι φθηνοτερος :D Αλλα και παλι, εχω επενδυσει στα 4ρο-5ρια φετος και απο ασσοδυα εχω αυτο που λεμε "ελπιδοφορους".

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...