Προς το περιεχόμενο

απαράδεκτοι στα jumbo!


Mika86

Προτεινόμενες αναρτήσεις

και στο Mediamarkt δεν σου επιτρεπουν να μπεις με τσαντα...

 

Δεν είσαι υποχρεωμένος να αφήσεις την τσάντα η το κράνος σου επειδή στο λένε, επίσης δεν επιτρέπετε να σε ψάξουν τσάντες και οτιδήποτε πάνω αν δεν θες, αν επιμένουν να το κάνουν πρέπει να καλέσουν την αστυνομία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 71
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έναν φίλο μια φορά τον είπαν να τον ψάξουν κατά την έξοδο (δεν είχε κλέψει τίποτε). Αρνήθηκε και ήρθε η αστυνομία.

Τον ψάξανε και πριν φύγει η αστυνομία είπε τους αστυνομικούς ότι του κλέψανε (του φίλου μου) το πορτοφόλι και σαν Νο1 ύποπτο υπέδειξε τον σεκιουριτά έτσι για το σπάσιμο.

Οι μπάτσοι ρώτησαν τον σεκιουριτά αν δεχόταν να τον ψάξουν και αυτόν και έτσι τον ψάξανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είσαι υποχρεωμένος να αφήσεις την τσάντα η το κράνος σου επειδή στο λένε, επίσης δεν επιτρέπετε να σε ψάξουν τσάντες και οτιδήποτε πάνω αν δεν θες, αν επιμένουν να το κάνουν πρέπει να καλέσουν την αστυνομία.

 

Για ψαξτο λιγο το πρωτο, ισως και να κανεις λαθος.

Για το δευτερο σωστα τα λες αλλα το να καλεσουν την αστυνομια για αυτους δεν ειναι παρα ενα τηλεφωνο, εσυ εισαι που εισαι υποχρεωμενος να φας ολη την αναμονη μεχρι να ερθουν οι αστυνομικοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ψαξτο λιγο το πρωτο, ισως και να κανεις λαθος.

Για το δευτερο σωστα τα λες αλλα το να καλεσουν την αστυνομια για αυτους δεν ειναι παρα ενα τηλεφωνο, εσυ εισαι που εισαι υποχρεωμενος να φας ολη την αναμονη μεχρι να ερθουν οι αστυνομικοι.

 

Για πιο λόγο να σε υποχρεώσουν αν αφήσεις την τσάντα σου; Γιατί θεωρούν ότι μπορεί να κλέψεις κάτι; Αρα σε θεωρούν κλέφτη; Άρα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πιο λόγο να σε υποχρεώσουν αν αφήσεις την τσάντα σου; Γιατί θεωρούν ότι μπορεί να κλέψεις κάτι; Αρα σε θεωρούν κλέφτη; Άρα....

 

Αρα τι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρα τι;

 

Ε βάλτο να δουλέψει το καταραμένο. ^_^

 

 

Μην ψωνίζετε στα τζάμπο. Η φτήνια τρώει τον παρά. Και οι γαμωσκατοχυσοξερατοδιαφημίσεις τους στο ράδιο, τρώνε τα αφτιά.

 

Μόνο και μόνο για αυτό δεν αφήνω ούτε 1euro στα Jumbo.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παρολίγον Μπέχρινγκ Μπρέιβικ της Κύπρου, το μαχαίρι το είχες για να σφάξεις μικρά παιδιά και να τα προσφέρεις ως ανθρωποθυσία στον Πρίγκιπα του Σκότους ;

 

Αλλά οι δυνάμεις του Καλού, μεταμφιεσμένες σε σεκιουριτάδες και πωλήτριες, κατέστρεψαν το σατανικό σου σχέδιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι default ή έστω αρκετά συνηθισμένο αυτό το πράμα; Δηλ. πάντα όταν μπαίνω σε πολυκατάστημα ή s/m κοιτάω για το πού είναι η reception ν αφήσω τις τσάντες που τυχόν κουβαλάω. Και θα το ζητήσουν πιθανότατα και το προτιμώ απ το να τις σέρνω ανάμεσα σε ράφια και καρότσια. Δεν ξέρω αν είναι νόμιμο αλλά η άλλη εναλλακτική απαιτεί πολύ ενέργεια για μικρό/ανούσιο αποτέλεσμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω οτι η νομοθεσία προβλέπει οτι, για να ζητηθεί από κάποιον πελάτη να αφήσει τα πράγματά του στην είσοδο, πρέπει το κατάστημα να διαθέτει γι΄ αυτό το σκοπό ντουλάπια με κλειδί. Η έστω γκαρνταρόμπα που να φυλάσσεται από κάποιον. Αλλιώς ο πελάτης έχει δικαίωμα να αρνηθεί να τα αφήσει, και είναι παράνομο να παρεμποδιστεί η είσοδός του στο κατάστημα.

 

Διορθώστε με αν λέω μαλακίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραια,τοτε να κλεισουνε ολα τα θεματα του ινσομινα περι Hardware,software,Κινητα,ιντερνετ και να συζηταμε ολοι μονο για δντ,φτωχεια,πεινα και επανασταση.οκ?

 

 

Πρωτον ειναι τεχνολογικο φορουμ και αυτη ειναι η κυρια δραστηριοτητα του site. Δευτερον ειμαστε στο μπλα-μπλα. Τριτον, ο washcloud δεν το πεταξε σε ξεκαθαρισμενα ελαφρυ θρεντ τυπου "θελω να βαψω τα μαλλια μου κοκκινα τι λετε;" ατακα "εδω ο κοσμος καιγεται και συ μιλας για βαφες" ΑΛΛΑ σε ενα υπερβολικα δραματοποιημενο και καλα θιγμενο-αγανακτησμενο στα ορια της επαναστασης θρεντ που μιλαει για ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ (να μην μπει με τσαντα στο μαγαζι) , ΚΑΤΑΣΧΕΣΗ (να ακουμπησει την τσαντα στην ρεσεψιον) οση ωρα ψωνιζει εεε συγγνωμη ηθελα να πω οσο ΚΑΤΑΘΕΤΕΙ τα με ιδρωτα κερδισμενα χρηματα.

 

Οσους βεβαια αυτα τα λογια δεν μας "ταξιδεψαν" στις εξοργιστικες στιγμες που βιωθηκαν απο τον ανθρωπο που ξεκινησε το θρεντ ισως και να ειμαστε απο αυτους του "μπουρου-μπουρου στην πλατεια κουμουντουρου" και απλα περιστασιακα ψευτοβριζουμε πολιτικους απο τον καναπε.

 

Ε μπαστα!

 

 

 

 

sasa_basta3.jpg

 

οχι Σασα!

 

 

 

 

ΕDIT: ενα ευχαριστω μεσα απο την καρδια μου για την σουρεαλ νοτα απο Andreas2 για το στραπον μαχαιρι στα τζαμπα! LOL στην κυριολεξια!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ντινάρα, άμα δεν τα 'πε καλά ο Τσιφότης (για "μένα"), πες να τα πω κι εγώ (που άλλη όρεξη δεν είχα, αλλά να το κάνω). Εμένα πάντως με κάλυψε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...