Προς το περιεχόμενο

απαράδεκτοι στα jumbo!


Mika86

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 71
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Απίστευτο εναρκτήριο ποστ.

 

Άνθρωπε, ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ υπάρχουν σοβαρότερα πράγματα να σ' απασχολούν, από το ΔΝΤ έως τους μισθούς πείνας που προαναφέρθηκε πως δίνει ο τζάμπα μάγκας Τζάμπος, και ειδικά το 2ο ΕΙΝΑΙ λόγος να κάνεις το μίνι αντι-καταναλωτικό σαμποτάζ που έταξες.

 

Αλλά να τρελλαίνεσαι επειδή σου κράτησαν την τσάντα στην είσοδο; Οκ έφαγες το μικρό λούκι του να κάνεις μια βόλτα παραπάνω, αλλά όπως ειπώθηκε ήσουν πρωτάρης και τώρα ξέρεις : την επόμενη φορά, αφήνεις τσάντες-μάντες-ιμάντες στο αμάξι. Και είστε όλοι ευχαριστημένοι, κι εσύ που δε θα χαλάσεις 5 ευρωλεπτά από τις σόλες σου και 5 χρονολεπτά από τη ζωή σου βολτάροντας περί του μαγαζιού - και ο Τζάμπος μάγκας που δε θα έχεις την ευκαιρία να μαζέψεις στα σακ-βουταγιάζ σου διάφορα.

 

Όσο για την..."κατάσχεση" και την "απαγόρευση", αναρωτιέμαι για τις αντιδράσεις σου σε περίπτωση που σου γίνει έλεγχος (στο δρόμο ή οπουδήποτε) από ασφαλίτες ή ζητάδες........ (Δε σε βλέπω καλά!)

 

...Γενικά παρ' ολ' αυτά -και ειδικά μιας και κάτι ανέφερες περί "αλλαγών" και "δράσεως"- ελπίζω να είσαι το ίδιο μαχητικός στις υπόλοιπες εκφάνσεις της ζωής σου (κι αν όντως είναι έτσι, κατέβα για βουλευτής και πολλοί θα σε ψηφίσουν χειροπόδαρα, μια και θα κάνεις καλό,,,ίσως). Διότι αν απλά έτσι ξεχαρμανιάζεις στα φόρουμ -σχολιάζοντας μάλιστα την ίδια ώρα "αυτούς που κάθονται και απλά βρίζουν τους πολιτικούς"- μιλάμε για τραγικότητα που κάνει τον Αισχύλο να φαντάζει κωμικότερος κι από Θου-Βου μπροστά της.

 

Πιστεψε με αυτη ειναι η μονη απαντηση που απολαυσα και παραδεχθηκα! Και πιστεψε με ειμαι το ιδιο μαχητικος στη ζωη μου αλλα τα υπολοιπα ζητηματα στα οποια αναφερθηκε και αλλος προφανως δεν θα τα θεσω σε αυτο το forum. Και ουτε εγω με βλεπω καλα στην περιπτωση ασφαλιτων και ζηταδων... Όσο για τα σοβαροτερα θεματα που θα επρεπε να με απασχολουν, τι σε κανει να πιστευεις {εφοσον καταλαβα οτι απασχολουν κ εσενα) οτι δεν εχουν καμια σχεση με τις πολυεθνικες εταιριες τυπου Jumbo?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειχήρησα σήμερα να μπω στα jumbo στην Πάτρα, στο κατάστημα της Veso Mare και με σταμάτησε μία κοπέλα στη reception γιατί κρατούσα μία χάρτινη τσάντα με μερικά βιβλία. Μου είπε ότι απαγορεύεται να μπω στο μαγαζί( "ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ?") με την τσάντα.

 

[Θεωρώ περιττό να σας πω πόσες φορές έχω ψωνίσει από το συγκεκριμένο και από άλλα καταστήματα Jumbo. Την τελευταία φορά μάλιστα, πριν αοπό ένα μήνα, άφησα στο συγκεκριμένο κατάσημα 100 ευρώ. Τα Jumbo είναι μία εταιρία με άπειρα καταστήματα ανά την Ελλάδα στα οποία πάντα τα ταμεία είναι γεμάτα και περιμένεις σε μία ατελείωτη ουρά για να αγοράσεις ένα αντικείμενο!]

 

Όταν ρώτησα την κοπέλα τη γίνεται σε αυτήν την περίπτωση μου είπε ότι θα κρα;τήσει αυτή την τσάντα και φεύγοντας θα περάσω από τη reception να την πάρω! Η τακτική του συγκεκριμένου καταστήματος είναι να κατάσχουν τα προσωπικά σου αντικείμενα για όση ώρα χρειάζεσαι για να κααταθέσεις τα λεφτά σου ταμείο του? Το αποκορύφωμα είναι ότι η έξοδος του καταστήματος είναι υπόγεια και οδηγεί στο πάρκιν τον αυτοκινήτων. Η απαίτησή τους λοιπόν ήταν να βγω από το μαγαζί, να περάσω δίπλα από το αυτοκίνητό μου, να ανέβω στο ισόγεια, να ξαναμπώ στο μαγαζί, να πάρω την τσάντα μου, να ξανακατέβω στο υπόγειο και να πάρω το αυτοκίνητό μου.( Η είσοδος από το υπόγειο ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ..). Να σημειωθεί ότι και κατά την έξοδος υπάρχει κάποιος ο οποίος ελέγχει ότι αγόρασες.

 

Αν ανέφερα αυτο το πρόβλημα σε κάποιον ανώτερο και του έλεγα όλα αυτά για τον τρόπο συμπεριφοράς απέναντυ στους πελάτες, για την εκτίμηση που ΔΕΝ δείχνουν στον κόσμο στον οποίο οφείλουν τα τόσα χρόνια λειτουργίας και τα τόσα καινούρια καταστήματα που ανοίγουν κάθε τόσο, και άλλα πολλά παρόμοια που αφορούν τα προσωπικά αντικείμανα ΚΑΙ δεδομένα, το πιο πιθανό θα ήταν να ακούσω ότι αυτός είναι ο τρόπος λειτουργίας τους για τους Α και Β λόγους!Γι' αυτό προτιμώ να εκθέσω αυτό το περιστατικό μέσα στο forum ελπίζοντας ότι εξαιτίας του "τρόπου λειτουργίας" της εταιρίας, θα δεχθεί κάποιες απώλειες (ήδη δέχθηκε μία...) και θα αρχίσει να εκτιμά και πάλι τους πελάτες της! Εγώ επέλεξα να μη δεχτώ αυτόν τον "τρόπο λειτουργίας" και να μην τους ξαναεπισκεφτω!

 

 

 

η καθε εταιρια εχει την δικη της πολιτικη! αν σου λεει οτι κατι απαγορευτε τελειωσε! αμα δε σαρεσει πανε αλου κανενας δε σε κραταει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Νομίζω οτι η νομοθεσία προβλέπει οτι, για να ζητηθεί από κάποιον πελάτη να αφήσει τα πράγματά του στην είσοδο, πρέπει το κατάστημα να διαθέτει γι΄ αυτό το σκοπό ντουλάπια με κλειδί. Η έστω γκαρνταρόμπα που να φυλάσσεται από κάποιον. Αλλιώς ο πελάτης έχει δικαίωμα να αρνηθεί να τα αφήσει, και είναι παράνομο να παρεμποδιστεί η είσοδός του στο κατάστημα.

 

Διορθώστε με αν λέω μαλακίες.

και μετα θα σου πει ο αλλος και που ξερω οτι δεν θα μου τα κλεψουν εκει?ποιος θα πληρωσει αν μου τα κλεψουν εκει?

Βεβαια και στα παρκινγκ υπαρχουν πινακιδες που λενε δεν φερουμε ευθυνη για τυχον κλοπες .Αλλα ενα δικαστηριο δικαιωσε τον πελατη αλλα who cares?ποιος εχει φραγκα να σκασει κανα χιλιαρικο σε δικαστηρια-δικηγορο?!

Ναι ρε φιλε. Δινει μισθους πεινας, τα δινει ολα κοψοχρονια εκβιαζοντας προμηθευτες, κι ετσι θα κλεισει τους παντες. Και σε μερικα χρονια το παιδι σου θα παει στο τζαμπο να δουλεψει γιατι δεν θα υπαρχει κανενας αλλος και θα παιρνει τρεις κι εξηντα για να δουλευει σαν σκλαβος. Το τζαμπο φυσικα θα κερδιζει τον κωλο του...

Πιστεψε με αυτη ειναι η μονη απαντηση που απολαυσα και παραδεχθηκα! Και πιστεψε με ειμαι το ιδιο μαχητικος στη ζωη μου αλλα τα υπολοιπα ζητηματα στα οποια αναφερθηκε και αλλος προφανως δεν θα τα θεσω σε αυτο το forum. Και ουτε εγω με βλεπω καλα στην περιπτωση ασφαλιτων και ζηταδων... Όσο για τα σοβαροτερα θεματα που θα επρεπε να με απασχολουν, τι σε κανει να πιστευεις {εφοσον καταλαβα οτι απασχολουν κ εσενα) οτι δεν εχουν καμια σχεση με τις πολυεθνικες εταιριες τυπου Jumbo?

η ψακτικη στην αστυνομια βαφτιζετε σαν πιθανον υποπτος οποτε ολα οκ.καπου εδω υπαρχει τοπικ καμμια 20αρια σελιδες..

για τα υπολοιπα.τους αφηνουν και τα κανουν για πολλους λογους...Αν μπορει καποιος να φερει τουμπα το συστημα του κοσμου πες το μου και μενα

Επεξ/σία από kage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε βάλτο να δουλέψει το καταραμένο. ^_^

 

Επειδη τυχαινει το δικο μου καταραμενο να μη λειτουργει σωστα αυτες τις μερες, παλι δε πιανω το αρα (χωρις ειρωνια). Μπορεις να το αναλυσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πιστεψε με αυτη ειναι η μονη απαντηση που απολαυσα και παραδεχθηκα! Και πιστεψε με ειμαι το ιδιο μαχητικος στη ζωη μου αλλα τα υπολοιπα ζητηματα στα οποια αναφερθηκε και αλλος προφανως δεν θα τα θεσω σε αυτο το forum. Και ουτε εγω με βλεπω καλα στην περιπτωση ασφαλιτων και ζηταδων... Όσο για τα σοβαροτερα θεματα που θα επρεπε να με απασχολουν, τι σε κανει να πιστευεις {εφοσον καταλαβα οτι απασχολουν κ εσενα) οτι δεν εχουν καμια σχεση με τις πολυεθνικες εταιριες τυπου Jumbo?

Καλό είναι να είσαι μαχητικός και μπράβο, αλλά πουλί/υπογραφή/μαχητικότητα πρέπει να προσέχουμε που τα διαθέτουμε, όχι;

Το να τρελλαίνεσαι για μικροπράγματα (η "παραπάνω βόλτα" που έκανες μέσα στο μαγαζί) δεν είναι σοβαρό. Αν πάλι το προτιμάς, με γειά σου και χαρά σου. Εγώ πάντως -και μάλλον ο περισσότερος κόσμος- δε θα έχανε καν τον λίγο χρόνο που έχασε για να γράψει τη μίνι αυτή περιπέτειά του, με σκοπό να ενημερώσει λοιπούς ότι το Τζάμπο "σε τρέχει" λόγω κακής εσωτερικής διαρρύθμισης (διότι αν πεις ότι υπάρχει ένα θέμα, αυτό είναι). Κλάιν όπως είδες, μιας και άλλος σου λέει άφησέ τα την άλλη φορά στο αυτοκίνητο, άλλος σου λέει ότι αφού έτσι είναι ο τρόπος λειτουργίας τί θες και πας, άλλος σου λέει για τους μισθούς τους κ.ο.κ. Να πεις ότι ανέφερες κάτι πρωτόγνορο; Όλα σχεδόν τα μεγαλομάγαζα αυτόν τον κανόνα έχουν μια ζωή, σε προσπάθεια ν' αποτρέπουν από κλοπές έως παρεξηγήσεις. Απλά βγήκες υπερβολικός και "περίεργος". Ειδικά με την οπτική σου περί "προσωρινής κατάσχεσης των προσωπικών σου αντικειμένων" και "κατάθεσης" των ωραίων 100 σου Ευρώ. Σε ξένο χώρο μπαίνεις, όχι στον δικό σου. Υπάρχουν κανόνες βασισμένοι σε μία ορθότατη λογική, κι αν για δικό σου λόγο δεν σου αρέσουν, απλά αποχώρησε. Δε σου ζήτησαν όμως δα και να βγάλεις τα παπούτσια σου και να βάλεις παντόφλες γιατί μόλις είχαν σφουγγαρίσει...Φαντάσου μάλιστα να έρθει κάποιος άγνωστος από το σπίτι σου, να σου πει "θα κάτσω λίγο να ξεκουραστώ και θα φύγω" και να τρελλαθεί επειδή εσύ θα του πεις "τί λες ρε φίλε, δε σε ξέρω", λέγοντάς σου ότι τον προσβάλλεις διότι δεν είναι κακός άνθρωπος...

 

Πριονίζουμε τα πριονίδια τώρα βέβαια, αλλά αν υπάρχουν "μικρολεπτομέρειες" που θα άξιζε να την χαρακτηρίσεις ως "ασέβεια προς τον πελάτη", είναι πχ όταν κάποιοι παίζουν στα μεγάφωνά τους μουσικές δυνατές και μάλιστα όχι και τόσο καλόγουστες/προσήκουσες και σου κάνουν τα νεύρα τσατάλια ενώ προσπαθείς να ψωνίσεις, ή οι υπάλληλοι είναι αγενείς (άρα δεν τους έχουν βάλει ποτέ χέρι) καθώς προσπαθούν να συμμαζέψουν ή στα ταμεία, ή οταν ζητάς πληροφορίες ή οποιαδήποτε είδους εξυπηρέτηση. Κατά τ' άλλα, πιο πολύ νόημα έχει όπως είπαμε να μην πηγαίνεις σε αυτούς επειδή είναι μεγαλοκαρχαρίες και η εκμετάλλευση (κάθε είδους) στο προσωπικό πάει σύννεφο κτλ.

 

Για τους μπάτσους που λες, πάλι μια από τα ίδια θα σου πω - αν σου κάνουν απλά μια "αναγνώριση" καθ' όλα νομότυπη, γιατί να τρελλαίνεσαι; Οκ, μπάτσοι-γουρούνια και τα σχετικά, αλλά είναι ανώφελο. ΑΝ ξεφύγουν, μαζί σου κι εγώ.

 

Τέλος, αυτό που με κάνει να "πιστεύω" ότι τα θέματα που σ' απασχολούν δεν έχουν να κάνουν με μεγαλομάγαζα και πολυεθνικές (δεν το έθεσες ακριβώς καλά, αλλά οκ), είναι ότι δεν βλέπω μια "ισορροπία" στην αντιμετώπιση των πραγμάτων. Πολύ κακό για το τίποτα, και συνήθως όταν συμβαίνει αυτό δεν υπάρχει προσήλωση σε πιο σοβαρά ζητήματα. Βεβαίως και δεν το ΞΕΡΩ, και μπορεί να πέφτω παντελώς έξω. Αλλά απλά το "φοβάμαι".

 

Το κλείνω με το να πω ότι τελικά μάλλον δεν πολυγούσταρες να πας σ' αυτούς, σε τσίτωνε η ιδέα, και πιάστηκες με την αφορμή της "βόλτας" και του "ελέγχου" και το μεγαλοποίησες (αν είσαι 25 όπως αφήνει εκείνο το "86" να εννοηθεί, ε, ψιλοδικιολογείται. Βράζουν οι ορμόνες σου). Άποψη μου; Τζάμπα ενέργεια. Ή μάλλον Τζάμπο.

 

 

 

 

edit για ορθογραφία. Ψυχαναγκασμός ftw :ρ

 

 

 

Επεξ/σία από washcloud
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Τι είναι λιγότερο ουσιώδες: Ένα post που καταγγέλει την κακή -προς τον πελάτη- συμπεριφορά των Τζάμπο ή ένα post που αναλύει για αν είναι ουσιώδες ένα post που καταγγέλει την κακή -προς τον πελάτη- συμπεριφορά των Τζάμπο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

τα παιδια που πεθαινουν στην Αιθιοπια απο υποσιτισμο η κανουν πιατσα στην Καμποτζη,αυτη την στιγμη που μιλαμε.προφανως.

 

 

Ναι, αλλά σκέψου και όλα εκείνα τα δεκάχρονα παιδάκια στην Ταϊβάν και στη Μιανμάρ που δουλεύουν στα εργοστάσια της Apple και της Sony. Αν παρατάγαμε όλοι την τεχνολογία και απήχαμε από τέτοιες συζητήσεις αφού δεν θα είχαμε υπολογιστές, που θα έβρισκαν δουλειά τα κακόμοιρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι.αλλα υπαρχει αντιεπιχειρημα.αν δεν υπηρχαν αυτα τα εργοστασια για να δουλεψουν τα παιδακια,τοτε θα επρεπε να βγουν στο πεζοδρομιο προκειμενου να ζησουν.

οποτε η αποχη απο την τεχνολογια την οποια προτεινεις,θα μας οδηγησει στην πραγματικοτητα που αναφερα παραπανω,με τα παιδια της πιατσας στην Καμποτζη.

διαφωνεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Τέλος, αυτό που με κάνει να "πιστεύω" ότι τα θέματα που σ' απασχολούν δεν έχουν να κάνουν με μεγαλομάγαζα και πολυεθνικές (δεν το έθεσες ακριβώς καλά, αλλά οκ), είναι ότι δεν βλέπω μια "ισορροπία" στην αντιμετώπιση των πραγμάτων. Πολύ κακό για το τίποτα, και συνήθως όταν συμβαίνει αυτό δεν υπάρχει προσήλωση σε πιο σοβαρά ζητήματα. Βεβαίως και δεν το ΞΕΡΩ, και μπορεί να πέφτω παντελώς έξω. Αλλά απλά το "φοβάμαι".

 

Το κλείνω με το να πω ότι τελικά μάλλον δεν πολυγούσταρες να πας σ' αυτούς, σε τσίτωνε η ιδέα, και πιάστηκες με την αφορμή της "βόλτας" και του "ελέγχου" και το μεγαλοποίησες (αν είσαι 25 όπως αφήνει εκείνο το "86" να εννοηθεί, ε, ψιλοδικιολογείται. Βράζουν οι ορμόνες σου). Άποψη μου; Τζάμπα ενέργεια. Ή μάλλον Τζάμπο.

 

Αγαπητέ Washcloud θα συμφωνήσω απόλυτα στο ότι δεν βλέπεις ισορροπία στην αντιμετώπιση των πραγμάτων, διότι 3,5χρόνια που την ξέρω(ναι κοπέλα είναι) είναι υπερβολική στα ΠΑΝΤΑ αλλά ποια γυναίκα δεν είναι :P Τώρα για το αν δεν έχει προσήλωση σε άλλα πιο σοβαρά ζητήματα και το οτι δεν πολυγούσταρε να πάει και ότι μεγαλοποίησε το γεγονός δεν ισχύει αλλά που να το ξέρεις θα μου πεις, απλά κρίνεις αυτά που βλέπεις. Για να πάρω και εγώ θέση στο σοβαρό αυτό ζήτημα :P Αυτή στράβωσε γιατί δεν γούσταρε να της την πουν για μια γαμωτσάντα με βιβλία, εσύ και εγώ δεν θα το βλέπαμε έτσι και δεν θα στραβώναμε. Ο καθένας έχει την άποψη του η οποία είναι σεβαστή και αν στο κάτω κάτω σε θίξουν κάπου δεν ξαναπατάς. Επίσης δεν έχει εμπειρία απο internet whining threads και πως καταλήγουν σε drama και τελικά σε arguing threads που ώς γνωστόν συνοψίζονται στην παρακάτω εικόνα

 

post-71188-0-21514200-1319116452_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχ ενδιαφέρον...

 

Και δεκτά όλα (...είπες και τη μαγική λέξη = γυναίκα :ρ) - αλλά γαμώτ, παρ' ό,τι το 'χα ψιλοψυλιαστεί (εξ' ου και η ουδετερότητα στην προσφώνηση στο πρώτο μου ποστ), το παρακάτω, πού κολλάει;

 

ειμαι το ιδιο μαχητικος

 

(...όχι ότι δαίμονες παίζουν ΜΟΝΟ στα τυπογραφεία...)

 

 

 

 

Anyway, όχι δεν βγάζω συμπεράσματα για το ποιόν του ανθρώπου στην καθημερινότητά του πριν τον γνωρίσω καλύτερα, αλλά εκτιμήσεις μπορώ να κάνω με βάση τα δεδομένα, και τις κάνω, και συνήθως μου βγαίνουν - όπως είναι και λογικό άλλωστε...(...μάλιστα, παρ' όλη τη δήλωσή σου ότι "δεν είναι ότι δε γούσταρε να πάει", συνεχίζω να διατηρώ τις επιφυλάξεις μου. Ίσως μάλιστα να μη με κατάλαβες ακριβώς - δεν εννοούσα ότι "βαριότανε", αλλά ότι μαγαζιά σαν το εν λόγω τα έχει ως κόκκινο πανί by default...).

 

Κατά τ' άλλα, τη γνώμη μου έγραψα. Αν λέει κάτι, καλώς. Αν πάλι δεν λέει - πάλι καλώς. Και με την ευκαιρία, Μαλθαδόρ, αυτή είναι η διαφορά ενός "ποστ του πολύ κακού για το τίποτα που δεν έχει να προσφέρει κάτι", από "ένα ποστ που το σχολιάζει" και έχει ΙΣΩΣ να προσφέρει σε αυτόν του πρώτου ποστ. Δεν έχει να κάνει με τους λοιπούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε μη πας απλά. Ολα σχεδον ειναι σαβουρες που εχει και κακη ποιοτητα. Για την ποιοτητα που δινει ακριβα ειναι.

Εγω μολις τα ειδα αυτα δε παω απλά ουτε παταω καν απεξω. Σε αντιμετωπιζουν σαν ηλιθιο ,ταμπελες για κλοπη κτλ, σε χρεωνουν στο παρκινγκ αν δε παρεις πανω απο κατι ευρω ! τιποτα (διπλ στο mall) .

Παντου τ ιδια ειναι απλα εδω τα δινουν πιο φθηνα. Αν ειναι να παρω το ιδιο απο αλλο καταστημα με 5 ευρω θα παω Jumbo να παρω την ιδια ποιοτητα με 3!! Απλα πραγματα!

 

Οσο για το συστημα τους ετσι ηταν ΠΑΝΤΑ!! Οποιος χαλιεται απλα δεν παει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καθώς και εγώ τα έχω πάρει αρκετές φορές με τα jumbo (κυρίως θέματα συμπεριφοράς αλλά και "κανονισμών" του) η λύση όπως ειπώθηκε είναι μία. το κόβεις. δεν πας από κει. έτσι κι αλλιώς ένα μεγάλο κινέζικο supermarket είναι. τα πράγματά του θα τα βρεις και αλλού. και αν ακόμα δεν τα βρεις όλα ή σε τόση ποικιλία, τί ακριβώς είναι αυτό που πουλάει και το οποίο αν δεν το πάρεις θα πεθάνεις;

κάποια στιγμή πρέπει να μάθουμε και την δύναμή μας ως καταναλωτές. για να αποφασίζαμε (χλωμό το βλέπω βέβαια) να μην πατήσει ΚΑΝΕΝΑΣ εκεί για ΜΙΑ μέρα και σου έλεγα εγώ αν αλλάζουν τρόπους και άποψη. καθώς όμως οι περισσότεροι είμαστε "ασθενικοί" χαρακτήρες τότε εσύ (topic starter), εγώ (εγώ) και ίσως και κάνα δυο άλλοι απλά δεν πατάμε και έχουμε και την ηθική ικανοποίηση ότι ψωνίζουμε εκεί που θέλουμε με τους δικούς μας όρους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...