Προς το περιεχόμενο

Επιλογή αθλητικών παπουτσιών 4 beginner


panosno1com

Προτεινόμενες αναρτήσεις

θα παω απο κοντα!! :) εννοειται!

οσο για αγορα μεσω ιντερνετ, δε θα ηθελα στη συγκεκριμενη περιπτωση να χρησιμοποιησω αυτη την δυνατοτητα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 54
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το Nike free run που προτείνει ο φίλος είναι πολύ ελαφρύ (266 γραμμάρια) για τα κιλά σου θα πρότεινα τουλάχιστον

στα 340 γραμμάρια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Opera - Στις ίδιες αναλογίες με το παιδί είμαι και τα χω λιώσει, γι αυτό του τα προτείνω ( κυμαινὀμενο βάρος από 87-95 κιλά ανάλογα ). Opera, το θέμα που έχω με τη συντριπτική πλειοψηφία των asics / άλλων εταιριών είναι ότι μπορεί να βγάζουν καλά μοντέλα αλλά εμφανισιακά είναι χάλια, δε μπορείς να πας για 1 καφεδάκι / να τα συνδυάσεις με διάφορα ρούχα. Έχουν πολύ φορτωμένα σχέδια με 1 κάρο γραμμές κλπ.

 

Από asics πχ τα speedstar έχουν ωραίο design αλλά δε ξέρω σαν άνεση κλπ. Επίσης κάποια adidas λένε, όπως το climacool ride.

 

Από κει και πέρα...γούστα είναι αυτά! ^^

 

 

@Panos - Πρώτα πας δοκιμάζεις σε 1 κατάστημα και μετά το παραγγέλνεις απ' το ίντερνετ, όχι απευθείας ;)

 

 

 

Πάντως νομίζω το αναλύσαμε πάρα πολύ το θέμα. Καλό τρέξιμο φίλε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω παιδια!!! Οποιος επιθυμει να προσθεσει κατι αλλο ας το κανει ..! Ευχαριστω για τις συμβουλες κ εμπειριες σας !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι στα ίδια κυβικά και κατάσταση με εσένα φίλε !

Εγω περισσότερο λόγω τιμής (65Ε αν θυμάμαι καλά ?)και εμφάνισης πήρα τα Nike air Alto .

Τα πήρα για να πηγαίνω για τρέξιμο σε ταρτάν αλλα επειδη είμαι όλη μέρα στο πόδι και δεν μπορώ να είμαι με τα σταρακια (τα πόδια μου υποφέρουν αν είμαι με αυτά 12 ώρες έξω) ωστε να είμαι πιο άνετα .

 

Δεν ξέρω αν δεν είναι καλό παπούτσι , αλλα μετα απο τοσο καιρό κάπως μαλάκωσαν και δεν ξέρω αν είναι σε θέση να με βοηθήσουν με το τρέξιμο . Εννοείται θα τα βάζω για τρέξιμο , αλλα τωρα με αυτα που γράψανε πιο πάνω με την μαλακότητα , τα γραμμάρια κλπ δεν τα καταλαβαίνω . Συνήθως παω στο μαγαζί , ρωτάω παπούτσια για τρέξιμο και διαλέγω αυτο που μου αρέσει . Δεν βοηθάνε δηλαδή και απο εκεί να μου πουν οτι να , ξερεις αυτο το προτείνω , κλπ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν θέλεις διαλέγεις παπούτσια για τρέξιμο ή παπούτσια για τη βόλτα σου,και να θες να ξέρεις το σωστό είναι αν κάνεις τακτικές προπονήσεις πρέπει να 2 ζευγάρια 1ον για στεγνώνουν από τον ιδρώτα και 2ον για να επανέρχεται η σόλα,τα χρησιμοποιοείς εναλλάξ στις προπονήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις καλοκαιρινές διακοπές που ήμουν στον δρόμο επί 15 ώρες, μου φάνηκαν πολύ χρήσιμα τα υποδήματα για τρέξιμο :mrgreen:

 

το γνωρίζω πολύ καλά πως δεν υπάρχει πιό άνετο παπούτσι από το αθλητικό,φοράω 99% αθλητικό έχω 3 ζευγάρια με gore-tex και καμμιά 10ριά καλοκαιρινά,καλο παπούτσι έχω μόνο αυτό που αραβωνιάστηκα το'98 και 2 ακόμα ζευγάρια πιό κυριλλέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι ότι με τα free run για περπάτημα,βόλτες κτλ θα γουστάρεις κάργα γιατί δεν θα τα νιώθεις καθόλου.Αν έχεις σκοπό να πηγαίνεις 3-4 φορές τη βδομάδα για τρέξιμο και να μπορείς και να τα φορέσεις και μια φορά για καφέ αν τύχει,μην τα πάρεις.Προτίμησε κανένα πιο βαρύ παπούτσι.Αν τα θέλεις για να πηγαίνεις 3-4 φορές τη βδομάδα για καφέ,να τα φοράς καθημερινά και να πηγαίνεις και αν τύχει και μια φορά για τρέξιμο πάρτα.Στην δεύτερη περίπτωση είναι ότι καλύτρερο μπορείς να πάρεις.Αν έχεις καιρό να τρέξεις και πάρεις τόσο ελαφρύ παπούτσι και ξεκινήσεις και πολύ εντατικό τρέξιμο έχεις μια πιθανότητα παραπάνω να τραυματιστείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ θα πρότεινα New Balance της σειράς 12 ή της σειράς 8 αλλά εγώ είμαι κολλημένος τα NB :P

 

τα 1225-1226 είναι φοβερά για τρέξιμο αλλά η αλήθεια είναι ότι δεν τα φοράω έξω...

 

τα 814 είναι τρομερά. τα φοράω και σε τρέξιμο σε ανώμαλο δρόμο και για βόλτα.

 

πολύ βασικό μιας και είσαι νέος στο τρέξιμο.

σωστές κάλτσες τρεξίματος!

αν δεν θες να γεμίσεις φουσκάλες με ότι παπούτσι και να πάρεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θες τις λεγομενες cushioned , αν τρεχεις σε ταρταν το ποδι δεν δεχεται υπερβολικες πιεσεις και τρεχεις και με κανονικα καλτσακια αμα λαχει.

εγω εχω αυτες , και ειμαι ευχαριστημενος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για κάποιον τόσο αρχάριο,δεν είναι παρατραβηγμένο να την ψάχνει τόσο πολύ ?

και γώ θέλω να ξεκινήσω τρεξιματάκι,κι έλεγα να πάω να τσιμπήσω ένα καλό αθλητικό ειδικά για τρέξιμο,όποιο μου κάθεται καλά και όποιο μ'αρέσει,χωρίς να ξεφραγκιαστώ!

κι αν το καθιερώσω,παίρνω και ένα πιο ψαγμένο..έτσι το σκέφτομαι εγώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην υπερβάλλετε παιδιά με κάλτσες κλπ, νορμάλ κάλτσες να βάλει με παπούτσια τύπου FREE RUN ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΔΕΙ ΦΟΥΣΚΑΛΑ, εκτός αν το πόδι είναι πιο τρυφερό κι από μωρού πια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...