Προς το περιεχόμενο

Επιλογή αθλητικών παπουτσιών 4 beginner


panosno1com

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μπα εχω και απο λαικης , Puwa , adipas/adiaas και απ τον πειραια απο ενα μαγαζι με +1 ευρω απ τη λαικη , με μπλε-μαυρες γραμμες στη κορυφη :D :D :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 54
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

για κάποιον τόσο αρχάριο,δεν είναι παρατραβηγμένο να την ψάχνει τόσο πολύ ?

ειναι υπερβολικα τραβηγμενο.

Μην υπερβάλλετε παιδιά με κάλτσες κλπ, νορμάλ κάλτσες να βάλει με παπούτσια τύπου FREE RUN ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΔΕΙ ΦΟΥΣΚΑΛΑ, εκτός αν το πόδι είναι πιο τρυφερό κι από μωρού πια.

ισχυει.

αν παρολαυτα θελει με το στανιο, ας παρει ενα ζευγαρι , λιγες διαφορες θα δεις παντως για free run.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Πόδια με ελαφρύ υπερπρηνισμό. (άρα stabilty παπούτσια ή και κανονικά, αλλά προς stability κοιτάζω)

Υψος 1.80 με 82 κιλά.

Χρήση: χαλαρό τρέξιμο σε χόρτο/ταρτάν

 

Τι επιλέγω;

 

Asics Gel Kayano 19

Misuno Wave Nirvana 9

Saucony Omni 12

 

ή κατι παρόμοιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω που είμαι 1,82 - 87 κιλά αγόρασα πρόσφατα τα asics nimbus 14. Είχα κάποια θεματα παλιότερα με την φτέρνα οπότε ήθελα να είναι και λίγο cushioning!

 

Πολύ ωραία παπούτσια αλλα ψιλο - τσιμπάνε λιγο.

 

Πόσα χλμ τρέχεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολύ χαλαρά, εχω λιγο καιρό που ξεκίνησα. Περπάτημα τρέξιμο 5-6 χλμ.

 

Θέλω κάτι να μου μείνει, αποκλείεται να τα λιωσω στο τρέξιμο σε ένα χρόνο, επειδή κάνω και ποδήλατο...

 

Κοίτα, απο εξωτερικό ειναι περίπου στα 120ε. ανάλογα, σαϊτ, μαρκα/μοντέλο.

 

Καλά κι αυτά που λές, αλλά δε θέλω cushion.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είχα πάρει πριν 2 χρόνια αθλητικά με 20 euro απο το admiral και ακόμα τα έχω και είναι σε τέλεια κατάσταση
και τα χρησιμοποιώ κάθε μέρα . Δεν ξέρω τι ιδιαίτερο βρήσκεται στα ακριβά παπούτσια (δεν λέω για μάρκες γιατι αυτό ειναι γκλάβα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν έχεις πρόβλημα να δώσεις 120ε πάρε τα Asics. Για τα χιλιόμετρα που λες όμως ότι θέλεις να βγάζεις μπορείς να πας σε πολύ οικονομικότερα παπούτσια πχ. Mizuno Wave Alchemy 11, Mizuno Wave Nexus 6 ακόμα και σε κομμάτια της nike.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kι εγώ σκεφτόμουν τα asics (δίχως να γνωρίζω αν κάποια μάρκα ειναι καλύτερη απ'την άλλη) αλλά διάβασα κάποια σχόλια στο ιντερνετ, πως ειδικά τα kayano δεν αξίζουν τα χρήματα τους.

Διάβασα όμως και άλλα που τα εκθειάζουν. Δηλαδή κάπως...υποκειμενικό το θέμα.

 

Υ.Γ. τώρα μπερδεύτηκα:

 

εδω γραφει πως για ελαφρύ υπερπρηνισμό διαλέψω παπούτσια stability http://www.runnermagazine.gr/html/ent/954/ent.162954.asp

 

εδώ για υπερπρηνισμό λέει πως πρέπει να πάρω maximum support ή cushion και λεει πως το kayano ειναι τέτοιο...Ενώ σε ξένο σάιτ που τα εχει κατηγοριοποιημένα με τύπο τα kayano τα έχει στο stability.

 

τι διάολο ;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα τα χιλιόμετρα που τρέχεις είναι λίγα. Επίσης να φανταστώ οτι δεν το κάνεις κάθε μέρα. Όποτε μην πολυσκέφτεσαι τι παπούτσι θα πάρεις.

 

 

είχα πάρει πριν 2 χρόνια αθλητικά με 20 euro απο το admiral και ακόμα τα έχω και είναι σε τέλεια κατάσταση
και τα χρησιμοποιώ κάθε μέρα . Δεν ξέρω τι ιδιαίτερο βρήσκεται στα ακριβά παπούτσια (δεν λέω για μάρκες γιατι αυτό ειναι γκλάβα).

 

Εχει να κάνει με το τι χρήση το κάνεις το παπούτσι. π.χ Τρέξε 10-15 χλμ με αυτά τα παπουτσι που έχει 3 φορές την βδομάδα για 1 μήνα.  Η ζημιά που θα πάθεις είναι εγγυημένη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eντέλει πήρα τα Asics kayano 19, μιας και τα βρήκα σε συμπαθητική τιμούλα.

 

Για τρέξιμο δε πήγα ακομη, μιας και εχω ενοχλήσεις στο γόνατο, οταν πατάω, αλλά για ποδηλατο που πήγα, ούτε που κατάλαβα πως φοράω παπούτσι.

Οχι πως παίζουν κανα ρολο στο ποδήλατο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...