Προς το περιεχόμενο

Grand Theft Auto V - Περιμένοντας την ανακοίνωση για PC version


Anubis13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 894
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Γεια σας ! Προτιμω εν γενει να παιζω games στο pc όχι οτι με χαλανε και στο ps3 και εχω βρεθει σε διλλημα. Να περιμενω το gta v  μεχρι να βγει και να αναγκαστω να αναβαθμισω υπολογιστη περσινο ή να το παρω για ps3 . Θελω να μου απαντησετε με βαση το ποση αναβαθμηση θα χρειαστει για ενα pc των 750 ευρω (με οθονη) που σηκωνει με λιγο lag games οπως gta iv. ( ενδεικτικα : ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΤΗΣ:

Cpu AMD FX 6300 3,50 ghZ 6 cores 14 mb Cache Socket AM3+

Καρτα γραφικων: Gtx660 2GB DDR5 - 192 bit - HDCP - R (GIGABYTE)

ΑΛΛΑ και με βαση τις εντυπωσεις απο το ps3 και την προβλεψη σας για το pc edition

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η gtx660 σηκώνει με λίγο lag το gta iv??  :confused:

Μάλλον κάτι έχεις γράψει λάθος...

 

Στο pc θα έχει (προφανώς) καλύτερα γραφικά αλλά καλό 2014...

ευχαριστώ για την απαντηση! υπομονη μπορω να κανω αλλα δεν καταλαβα τι ακριβως ενωεις. οτι θα χρειαστει πολυ σημαντικη αναβαθμιση γιατι δεν ειναι καλη η καρτα η το ανριθετο ? :P για να ξερω αν πρεπει να δωσω και για αναβαθμιση γιατι τον πηρα και μολις περυσι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε εγω στην θεση σου θα το επαιρνα για υπολογιστη γιατι θα εχει καλυτερα γραφικα νομιζω και η nvidia που εχεισ δεν νομιζω να σηκωνει καθολου lag B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε εγω στην θεση σου θα το επαιρνα για υπολογιστη γιατι θα εχει καλυτερα γραφικα νομιζω και η nvidia που εχεισ δεν νομιζω να σηκωνει καθολου lag B)

Ευχαριστω για την συμβουληη ! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νερακι θα στο παιζει το IV το pc σου αμα κανεις τα update του.

 

για το V κανεις δεν ξερει να σου πει

 

αν βγαλουν σωστο πορτ θα στο παιζει πολυ καλα

 

αν οχι, δεν θα αξιζει να δωσεις λεφτα για ενα αθλιο port

 

παρτο για ps3 γραφικαρες εχει και απιστευτο draw distance και γενικα γ@μ@ει

 

ενα μικρο θεματακι με το frame rate εχει αλλα ακριβως γιατι εχει γραφικαρες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως θα περιμενω για την pc version... Τα γραφικά στις κονσολες ειναι μετρια, και επισης εχω δει πολλα fails με πραγματα που σου πετάγονται ξαφνικα μπροστα σου, επειδη δεν εχει προλαβει να τα κανει render... πχ βλεπε βιντεο με το αεροπλανο που πεταει σε χαμηλο υψος και ξαφνικα ανατιναζεται , και μετα απο 4 δευτερολεπτα εμφανιζεται ξαφνικα ενα δεντρο!

 

Στο pc ελπιζω δεν θα εχει τετοια προβληματα.

Οσο για το gta4 ακομα και με την 7950oc που εχω, παλι τρωει που κ που κολληματακια ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως θα περιμενω για την pc version... Τα γραφικά στις κονσολες ειναι μετρια, και επισης εχω δει πολλα fails με πραγματα που σου πετάγονται ξαφνικα μπροστα σου, επειδη δεν εχει προλαβει να τα κανει render... πχ βλεπε βιντεο με το αεροπλανο που πεταει σε χαμηλο υψος και ξαφνικα ανατιναζεται , και μετα απο 4 δευτερολεπτα εμφανιζεται ξαφνικα ενα δεντρο!

 

Στο pc ελπιζω δεν θα εχει τετοια προβληματα.

Οσο για το gta4 ακομα και με την 7950oc που εχω, παλι τρωει που κ που κολληματακια ...

 

Στο ps3 που το εχω ειναι παρα πολυ καλα τα γραφικα, αν εξαιρεσεις το aliasing. Δηλαδη ειναι πολυ καλυτερα του αναμενομενου τα γραφικα στην κονσολα. Επειδη ειναι παιχνιδι που μπορεις να παιζεις χαλαρα επι καιρω θα ελεγα να το παιξεις τωρα σε ps3 και αργοτερα και στο pc. Αλλωστε οι αποστολες βγαινουν και με διαφορετικη προσεγγιση οποτε ανετα μπορεις να το ξαναπαιξεις και δευτερη φορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως θα περιμενω για την pc version... Τα γραφικά στις κονσολες ειναι μετρια, και επισης εχω δει πολλα fails με πραγματα που σου πετάγονται ξαφνικα μπροστα σου, επειδη δεν εχει προλαβει να τα κανει render... πχ βλεπε βιντεο με το αεροπλανο που πεταει σε χαμηλο υψος και ξαφνικα ανατιναζεται , και μετα απο 4 δευτερολεπτα εμφανιζεται ξαφνικα ενα δεντρο!

 

Στο pc ελπιζω δεν θα εχει τετοια προβληματα.

Οσο για το gta4 ακομα και με την 7950oc που εχω, παλι τρωει που κ που κολληματακια ...

 

Στο ps3 που το εχω ειναι παρα πολυ καλα τα γραφικα, αν εξαιρεσεις το aliasing. Δηλαδη ειναι πολυ καλυτερα του αναμενομενου τα γραφικα στην κονσολα. Επειδη ειναι παιχνιδι που μπορεις να παιζεις χαλαρα επι καιρω θα ελεγα να το παιξεις τωρα σε ps3 και αργοτερα και στο pc. Αλλωστε οι αποστολες βγαινουν και με διαφορετικη προσεγγιση οποτε ανετα μπορεις να το ξαναπαιξεις και δευτερη φορα.

 

πιστευω οτι χαλαρα το κρατας κανα χρονο ακομα το pc σου

Ευχαριστώ για τις απαντησεις σας . Θα σκεφτω τι θα κανω! 

 

νερακι θα στο παιζει το IV το pc σου αμα κανεις τα update του.

 

για το V κανεις δεν ξερει να σου πει

 

αν βγαλουν σωστο πορτ θα στο παιζει πολυ καλα

 

αν οχι, δεν θα αξιζει να δωσεις λεφτα για ενα αθλιο port

 

παρτο για ps3 γραφικαρες εχει και απιστευτο draw distance και γενικα γ@μ@ει

 

ενα μικρο θεματακι με το frame rate εχει αλλα ακριβως γιατι εχει γραφικαρες

Τι update εννωείς από που μπορώ να τα κάνω? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

GTA V PC Hinted By The Latest AMD Catalyst Drivers

 

Well look what we’ve got here. Guru3D’s member ‘kn00tcn’ has just discovered a profile for the latest part of Rockstar’s title in the latest BETA drivers of AMD. As we can clearly see, AMD has added a profile for GTA V, meaning that a PC version is almost certain at this point.

 

Yes yes, there is the possibility of a profile being present as a placeholder. However, this profile was not present in some earlier drivers, meaning that there is definitely something going on in the background. It’s also a strong evidence for the PC version of GTA V, though let’s not forget that Halo 3 was also found in AMD’s Catalyst drivers and is nowhere to be found.

 

In short, GTA V PC has not been confirmed, however it’s definitely hinted by the latest AMD Catalyst drivers.

 

As ‘knootcn’ noted:

just hex edit the blb and go to 0×19130 and 0x19b88 locations for your own proof

<application Title=”Grand Theft Auto V” File=”GTA5.exe”>

<use Area=”PXDynamic”>HighPerfGPUAffinity</use>

</application>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλο για μικρο αποκαλύψεις ακούμε αλλά η rockstar ακόμα να κάνει κάποια επίσημη ανακοίνωση....

Περιμένει να βγουν οι εκδόσεις για next gen πρώτα??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμα δεν έχουμε επίσημο release date και το θέμα έχει φτάσει τις 55 σελίδες  :confused:

 

Ελπίζω, πάντως, όταν με το καλό βγει, η τιμή του να μην είναι όπως στις κονσόλες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...