Προς το περιεχόμενο

Grand Theft Auto V - Περιμένοντας την ανακοίνωση για PC version


Anubis13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 894
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

σημερα που πετυχα τον γειτονα μου και μου ελεγε για games μου ανεφερε πως για pc θα βγει νοεμβρη..ισχυει ρε παιδια;για μαρτιο δεν ειχαν πει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σημερα που πετυχα τον γειτονα μου και μου ελεγε για games μου ανεφερε πως για pc θα βγει νοεμβρη..ισχυει ρε παιδια;για μαρτιο δεν ειχαν πει;

 

δεν βγηκε καπια επισημη ανακοινωση..οποτε δεν ξερουμε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο το GTA 3 αν δεν κανω λαθος κανουν 6-8 μηνες απο την εκδοση για κονσολα. Λογικα τελη του μηνα θα ανακοινωθει, για Μαρτιο - Απριλιο.

 

Θα ναι επισης γαματο αν βγαλουν εκδοση και για τις νεες κονσολες με καλυτερα textures, draw dinstances, κτλ αλλα δεν πιστευω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σημερα που πετυχα τον γειτονα μου και μου ελεγε για games μου ανεφερε πως για pc θα βγει νοεμβρη..ισχυει ρε παιδια;για μαρτιο δεν ειχαν πει;

σε ειχε πιασει και απο τα μαλλια σου ετριβε τη κοιλιτσα οταν το λεγε αυτο? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Βασικά η Rockstar δεν πρόκειται να το κυκλοφορήσει,άδικα σκάτε.

Ντρέπεται. Πως να δικαιολογήσει το ότι όπως λέει ξόδεψε 100 εκατομμύρια για να το φτιάξει τη στιγμή που οπτικά είναι μια μάπα,και προφανώς αν βγάζανε pc έκδοση,θα ήταν πανομοιότυπο,τη στιγμή που ακόμα και το προηγούμενο τους παιχνίδι που έβγαλαν πριν 5 χρόνια,στο PC δείχνει πολύ καλύτερο ???

 

Κι όμως ένας modder μόνος του και όχι 100 άτομα,και μάλιστα χωρίς να έχει στην άκρη λεφτά ο τύπος πήρε αυτό το παλιό παιχνίδι και έτσι όπως το έκανε στέλνει το 5 για τσάι,και ξεπερνά και Crysis και οτιδήποτε τάχα μου βγάζουν οι μεγάλες εταιρίες και τα τάχα μου next gen των κονσολών.

 

 

i4I2EYYt6VnMc.jpg

 

 

image_309740_full.jpg

 

8517614038_8811167e89_o.jpg

 

8516499963_54ec429b3b_o.jpg

 

8517616932_a4793224fd_o.jpg

 

8516504157_baaa1fbb5b_o.jpg

 

image_309744_fit_940.jpg

 

image_309743_fit_940.jpg

 

 

Όταν το GTA 4 δείχνει τόσο όμορφο,με τι μούτρα να κυκλοφορήσουν το GTA 5 ?

 

υ.γ. Φυσικά εννοείται πως και οι άλλες εταιρίες στα ports της κακιάς ώρας μας έχουν φλομώσει.

Κανένα studio δεν φτιάχνει ποια AAA games έχοντας στόχο να εκμεταλλευτεί το hardware του pc,κλαψ.  :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά η Rockstar δεν πρόκειται να το κυκλοφορήσει,άδικα σκάτε.

Ντρέπεται. Πως να δικαιολογήσει το ότι όπως λέει ξόδεψε 100 εκατομμύρια για να το φτιάξει τη στιγμή που οπτικά είναι μια μάπα,και προφανώς αν βγάζανε pc έκδοση,θα ήταν πανομοιότυπο,τη στιγμή που ακόμα και το προηγούμενο τους παιχνίδι που έβγαλαν πριν 5 χρόνια,στο PC δείχνει πολύ καλύτερο ???

 

Κι όμως ένας modder μόνος του και όχι 100 άτομα,και μάλιστα χωρίς να έχει στην άκρη λεφτά ο τύπος πήρε αυτό το παλιό παιχνίδι και έτσι όπως το έκανε στέλνει το 5 για τσάι,και ξεπερνά και Crysis και οτιδήποτε τάχα μου βγάζουν οι μεγάλες εταιρίες και τα τάχα μου next gen των κονσολών.

 

i4I2EYYt6VnMc.jpg

 

 

image_309740_full.jpg

 

8517614038_8811167e89_o.jpg

 

8516499963_54ec429b3b_o.jpg

 

8517616932_a4793224fd_o.jpg

 

8516504157_baaa1fbb5b_o.jpg

 

image_309744_fit_940.jpg

 

image_309743_fit_940.jpg

 

 

Όταν το GTA 4 δείχνει τόσο όμορφο,με τι μούτρα να κυκλοφορήσουν το GTA 5 ?

 

υ.γ. Φυσικά εννοείται πως και οι άλλες εταιρίες στα ports της κακιάς ώρας μας έχουν φλομώσει.

Κανένα studio δεν φτιάχνει ποια AAA games έχοντας στόχο να εκμεταλλευτεί το hardware του pc,κλαψ.  :(

 

Τεζα στα mod εννοειται οτι ειναι οφθαλμολουτρο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Όταν το GTA 4 δείχνει τόσο όμορφο,με τι μούτρα να κυκλοφορήσουν το GTA 5 ?

Το GTA IV μπορεί να είναι πολύ ωραίο οπτικά με 3-4 mods επάνω, αλλά έγινε έτσι μερικά χρόνια μετά την κυκλοφορία του, και νομίζω ότι σε αυτή την κατάσταση είναι αρκετά πιο απαιτητικό σε hardware (GPU, CPU, RAM και χώρο στο δίσκο) από ό,τι η vanilla version.

 

Δεν αποκλείεται, βέβαια, να υπάρξουν εξίσου καλά ή καλύτερα mods για το V.

Αν και οπτικά το V, από όσο gameplay έχω δει, μου αρέσει πολύ. Σε ένα παιχνίδι (και μάλιστα σε ένα της σειράς GTA) δεν περιμένω η προτεραιότητα να είναι στα ρεαλιστικά γραφικά, αλλά στο gameplay (και τον fun factor και ίσως και το χιούμορ). Και τουλάχιστον στο gameplay δείχνουν να έχουν πολλά καινούργια πράγματα.

 

απο που το κατεβαζουμε αυτο ?

To iCEnhancer 2.1 (τώρα ετοιμάζεται 2.5) από το http://icelaglace.com

Οι εικόνες έχουν τουλάχιστον ακόμα ένα graphic update mod επάνω (Ultimate textures ή Better city textures - αυτά είναι μερικά GB το καθένα) και ίσως κάποιο car pack και HD roads mod. Σε κάποια youtube videos που δείχνουν το iCEnhancer, αναφέρουν αναλυτικά και τα υπόλοιπα mods που έχουν περάσει.

 

Μην πιάσετε συζήτηση για το GTA IV εδώ όμως. Έχουμε ξεχωριστό thread για αυτό:

http://www.insomnia.gr/topic/239648-grand-theft-auto-iv/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...