Προς το περιεχόμενο

Είναι πολλές οι ίντσες Άρη - LG 60PZ250 €1023


karasardelis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Α, ενω αν διναμε 300δρχ για 350γρ ψωμι, 500δρχ για 1 λιτρο γαλα, 35δρχ την κιλοβατωρα, 600δρχ το λιτρο την βενζινη και 500 το πετρελαιο, 70δρχ για μια... τσιχλα (!) και 1500 το πακετο και 10000 το μπουκαλι (δεν πινω ουτε καπνιζω προσωπικα) θα μας φαινοταν απολυτα φυσιολογικο...

Σοβαροτητα μηδεν.

Τα παιδια λιποθυμανε απο την πεινα και λεμε ευκαιριες τηλεορασεις που κανουν 2-3 μισθους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α, ενω αν διναμε 300δρχ για 350γρ ψωμι, 500δρχ για 1 λιτρο γαλα, 35δρχ την κιλοβατωρα, 600δρχ το λιτρο την βενζινη και 500 το πετρελαιο, 70δρχ για μια... τσιχλα (!) και 1500 το πακετο και 10000 το μπουκαλι (δεν πινω ουτε καπνιζω προσωπικα) θα μας φαινοταν απολυτα φυσιολογικο...

Σοβαροτητα μηδεν.

Τα παιδια λιποθυμανε απο την πεινα και λεμε ευκαιριες τηλεορασεις που κανουν 2-3 μισθους...

 

+1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α, ενω αν διναμε 300δρχ για 350γρ ψωμι, 500δρχ για 1 λιτρο γαλα, 35δρχ την κιλοβατωρα, 600δρχ το λιτρο την βενζινη και 500 το πετρελαιο, 70δρχ για μια... τσιχλα (!) και 1500 το πακετο και 10000 το μπουκαλι (δεν πινω ουτε καπνιζω προσωπικα) θα μας φαινοταν απολυτα φυσιολογικο...

Σοβαροτητα μηδεν.

Τα παιδια λιποθυμανε απο την πεινα και λεμε ευκαιριες τηλεορασεις που κανουν 2-3 μισθους...

 

Μπορεί να είναι ευκαιρία σε αυτήν την κατηγορία τηλεοράσεων. Εγώ προσωπικά δεν παίζω σε αυτήν την κατηγορία αλλά ο καθένας έχει διαφορετική οικονομική κατάσταση και προτεραιότητες και δεν είναι όλοι οι μισθοί ίδιοι. Επιπλέον κάποιος μπορεί να μην έχει αμάξι αλλά να έχει φοβερό υπολογιστή με 60 ίντσες τηλεόραση (έχω τέτοιο γνωστό) δεν το θεωρώ λογικό αλλά γούστα είναι αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α, ενω αν διναμε 300δρχ για 350γρ ψωμι, 500δρχ για 1 λιτρο γαλα, 35δρχ την κιλοβατωρα, 600δρχ το λιτρο την βενζινη και 500 το πετρελαιο, 70δρχ για μια... τσιχλα (!) και 1500 το πακετο και 10000 το μπουκαλι (δεν πινω ουτε καπνιζω προσωπικα) θα μας φαινοταν απολυτα φυσιολογικο...

Σοβαροτητα μηδεν.

Τα παιδια λιποθυμανε απο την πεινα και λεμε ευκαιριες τηλεορασεις που κανουν 2-3 μισθους...

 

καλα τωρα το συνειδητοποιησες?

 

τα βιομηχανικα προιοντα φτηναινουν για να "μπορουν" να τα αγορασουν και οι φτωχοι (εστω και με καταναλωτικο δανειο)

τα τροφιμα ακριβαινουν γιατι και φτωχος να εισαι θα τα αγορασεις θες-δεν θες

 

σε λιγο θα ειναι πιο φτηνο να τρωμε ΤV & DVD αντι για κρεας και λαχανικα.

ή μηπως ηδη ειναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε εσυ δεν εκραζες αυτους που ηθελαν τα timberland των €70?

 

Tωρα μας βαζεις 1000€ TV?

Τους εκανες πλακα τοτε Ή τα κονομησες εν τω μεταξυ? :P

 

Είμαι γκατζετάκιας... δεν φταίω εγώ... μικρόβια είναι αυτά.... :rolleyes: :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@dreid: Δεν εχεις αδικο αλλα απαντησα σε συγκεκριμενο σχολιο.

@sattack: Απο την 1η μερα με την "στρογγυλοποιηση" των τιμων απο δρχ σε ευρω ειχε φανει η δουλεια αλλα τελος παντων 6-7 χρονια τα φερναμε βολτα. Τα τελευταια 3-3.5 χρονια εχουν ξεφτιλιστει σχεδον τα παντα ομως.

 

@υπολοιποι: Ευκαιριαρα παιδια. -754 ευρω απο το σκρουτζ (δεν κανω πλακα!!!)

http://www.skroutz.gr/s/377179/Philips-58PFL9956H-58.html?inf=1&keyphrase=pfl9956

Στο electroworld με κουπονι βγαινει ...2426

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ προσωπικά που έχω passive 3d lg μπορώ να πώ ότι στο 3D είναι τέλεια άλλα σαν 2D τηλεόραση είναι για τα μπάζα!!!

Μιλάμε για τρομερό Halo effect σε σημείο να μπαμπακιάζει η οθόνη - μόνο για 3D αξίζει.

Γενικά η lg είναι βασισμένη στην φτήνια - καλή η 60άρα active 3d άλλα με το ζόρι μιά ταινία και μετά πονοκέφαλο!!!

κατ'εμέ για να μήν ξεφεύγουμε, καλύτερα όποιος θέλει καλό 3D να περιμένει να βγεί σε 4Κ2Κ passive απο καμιά σοβαρή εταιρία - εκεί θα αξίζει και τα 1000 και τα 2000!!!!

ειναι πολλα τα λεφτα αρη..... :blink: :fear: :fear:και δεν μιλαμε για 1000 ή2000 ,απο οτι ειδα η 55αρα της toshiba θα εχει 8000 :confused:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Από πότε το Active 3D είναι μειονέκτημα;

 

 

http://www.fullhd.gr...active-3d-.html

 

 

 

Να λοιπον που δεν αντεχω και σπαω την αποχη μου απο το insomnia. Εχω 6+ μηνες να γραψω public το παραμικρο, ουτε ΜΙΑ ΤΕΛΕΙΑ, 2-3 φορες ηρθα στο τσακ, τωρα τελικα παταω τον "ορκο" μου. rolleyes.gif

 

Παμε,

 

φιλε karasardelis διαβαζεις τα λινκς που δινεις;

 

Απο τη "δικη" σου σελιδα:

 

Πλεονεκτήματα Αctive 3D τηλεοράσεων

 

Full HD ανάλυση. Όλα τα πλεονεκτήματα της υψηλής ευκρίνειας

 

Κανένα άλλο πλεονέκτημα.

 

 

 

Μειονεκτήματα Αctive 3D τηλεοράσεων

 

Πολύ ακριβά γυαλιά

 

Γυαλιά που σπάνε σχετικά εύκολα

 

Χρειάζονται μπαταρίες ή φόρτιση

 

Αν έχουμε μεγάλη οικογένεια (5 μέλη) θέλουμε 500 ευρώ σε γυαλιά για να βλέπουμε όλοι.

 

Μείωση της φωτεινότητας λόγο του ανοιγοκλεισίματος των shutters των γυαλιών (πάντα για LCD 3D TV).

 

Όχι πλήρη εκμετάλλευση της συχνότητας σάρωσης της τηλεόρασης αφού θέλουμε διπλάσιο χρόνο (αριστερή εικόνα και δεξιά εικόνα) για μια full εικόνα.

 

Υψηλό flicker-αναλαμπές

 

Εμφάνιση crosstalk

 

Κουράζουν μετά από τη παρακολούθηση δυο 3D ταινιών.

 

Δε μπορείς να βλέπεις ξαπλωμένος.

 

 

 

Δεν παιρνω θεση στην "διαμαχη" active-passive, δεν με ενδιαφερει καθολου! Απλα περιμενα να διαβασω τα εντελως αντιθετα στο λινκ του karasardelis, τοσο που νομιζα οτι μπηκα σε αλλη σελιδα. :P

 

________________________________________________________________________________________

 

Και μιας και εσπασα την σιωπη μου να γραψω κατι και για τον φιλο μου τον giorginho:

 

Δεν μας εχεις συνηθησει σε ατοπηματα αλλα σημερα υπεπεσες σε ενα ιδιαιτερο:

 

Α, ενω αν διναμε 300δρχ για 350γρ ψωμι, 500δρχ για 1 λιτρο γαλα, 35δρχ την κιλοβατωρα, 600δρχ το λιτρο την βενζινη και 500 το πετρελαιο, 70δρχ για μια... τσιχλα (!) και 1500 το πακετο και 10000 το μπουκαλι (δεν πινω ουτε καπνιζω προσωπικα) θα μας φαινοταν απολυτα φυσιολογικο...

Σοβαροτητα μηδεν.

Τα παιδια λιποθυμανε απο την πεινα και λεμε ευκαιριες τηλεορασεις που κανουν 2-3 μισθους...

 

Μου αρεσε το σχολιο σου...

 

Και μετα απο λιγο:

 

@υπολοιποι: Ευκαιριαρα παιδια. -754 ευρω απο το σκρουτζ (δεν κανω πλακα!!!)http://www.skroutz.g...yphrase=pfl9956 Στο electroworld με κουπονι βγαινει ...2426€

 

Χωρις λογια...

 

shock.png

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ Νίο, απεχεις που απεχεις λογικο ειναι να εχεις χασει επισοδεια..

Η φραση για τα παιδακια (περα του οτι μπορει να ειναι αληθης) ειναι copyrighted karasardelis (oυσιαστικα η αναφορα μου ηταν ενα +1 στον φιλο που αναρωτηθηκε για την αποψη του στα timberland απο πανω) οσο για το "δεν κανω πλακα" εννοω οτι η διαφορα απο το σκρουτζ ειναι πραγματι τοση, οχι φυσικα οτι αποτελει ευκαιρια (ισως επρεπε να ειναι και αυτο "@drade" παντως αν καποιος ειχε να σκασει 3 χιλιαρικα μολις του εσωσα τα 750! ^_^ ), σχολιο ειρωνικο περα για περα στο κλιμα των περασμενων...

Νομιζα οτι με καταλαβαινες :cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε karasardelis διαβαζεις τα λινκς που δινεις;

 

Δεν παιρνω θεση στην "διαμαχη" active-passive, δεν με ενδιαφερει καθολου! Απλα περιμενα να διαβασω τα εντελως αντιθετα στο λινκ του karasardelis, τοσο που νομιζα οτι μπηκα σε αλλη σελιδα. :P

 

Φυσικά και τα έχω διαβάσει και μάλιστα εδώ και πολύ καιρό... Η κάθε τεχνολογία έχει πλεονεκτήματα και μειονεκτήματα. (το βασικότερο μειονέκτημα των passive είναι η ανάλυση που πέφτει στο μισό κατά την θέαση 3D). Το link δεν το έβαλα για να στηρίξω την μία ή την άλλη τεχνολογία αλλά για να δείξω σε όποιον δεν γνωρίζει ότι υπάρχουν δύο τεχνολογίες που προχωράνε παράλληλα..

 

Όπως γράφω μάλιστα στην συνέχεια, δεν έχω βάλει το θέμα για το 3D (το οποίο προσωπικά με αφήνει για την ώρα αδιάφορο) αλλά για τις ίντσες..

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...